Reklama

Niedziela Częstochowska

Wspólna modlitwa w Światowym Dniu Życia Konsekrowanego

2 lutego na wspólnej modlitwie z siostrami bernardynkami w Wieluniu spotkał się bp Andrzej Przybylski.

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Wieluń

siostry bernardynki

www.bernardynki.czestochowa.opoka.org.pl

Szczególną chwilą spotkania była modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji Wielunia i jego mieszkańców odmówiona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kościele klasztornym św. Mikołaja.

– Chcemy dziś oddać Twojemu Miłosierdziu wszystkich tych, którzy najbardziej tego potrzebują, a są wśród nich ludzie smutni, pogrążeni w ciemności fizycznej i duchowej. W ich intencji modlą się każdego dnia osoby konsekrowane. Nieustannie za Wieluń i jego mieszkańców modlą się siostry bernardynki, siostry od modlitwy. Tak czyniła także siostra Faustyna, sekretarka Bożego Miłosierdzia. Módlmy się więc za tych, których Bóg powołuje i za tych, którzy na to powołanie odpowiedzieli. Módlmy się za powołanych z tego miasta, za tych, którzy w powołaniu wytrwali i za tych, którzy z jakichś powodów od Ciebie odeszli – zachęcał bp Przybylski, rozpoczynając modlitwę.

Polecano również zmarłych: abp. Stanisława Nowaka, siostry bernardynki i antoninki oraz kapłanów. Ponadto w modlitwie pamiętano o obchodzącym tego dnia 10. rocznicę ingresu do bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie abp. Wacławie Depo. – Niech w tej modlitwie wspierają nas błogosławieni pochodzący z tej ziemi: ks. Ludwik Roch Gietyngier, Maksymilian Binkiewicz i s. Kanuta Chrobot – powiedział bp Przybylski.

Reklama

Kolejna część Koronki to modlitwa za Wieluń nazywany „miastem pokoju i pojednania”, za jego mieszkańców – o wiarę i życie zgodne z Dekalogiem, w intencji ludzi ubogich, chorych, samotnych, za rodziny, dzieci i młodzież.

Kończąc modlitwę, biskup mówił: – Prośmy o miłosierdzie dla wszystkich dorosłych, także duchownych, którzy popełnili grzechy w stosunku do dzieci i młodzieży, za tych, którzy w mediach deprawują dzieci i młodzież. Módlmy się za rodziców, by przykładem swego życia kształtowali pozytywne postawy własnych dzieci.

2022-02-03 15:04

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp A. Przybylski: „Wspólnoty nadają Kościołowi dynamikę, ale potrzeba rozeznania pasterzy”

[ TEMATY ]

ad limina

bp Andrzej Przybylski

ad limina Apostolorum

Archiwum bp. Andrzeja Przybylskiego

Kard. Kevin Farrell z bp. Andrzejem Przybylskim

Kard. Kevin Farrell z bp. Andrzejem Przybylskim

„Wspólnoty są życiem Kościoła, są jego siłą. Wpływają na realizację misji Kościoła i nadają mu dynamikę. Jednak trzeba się o nią odpowiednio troszczyć. Jednym ze znamion eklezjalności wspólnot w pierwszym rzędzie jest ich wierność nauczaniu Kościoła i jego pasterzy, a nie wybranym liderom czy duchowym autorytetom. W mojej osobistej rozmowie z kardynałem Kevinem Farrellem, podjęliśmy temat jedności wspólnot z pasterzami. Przypominał on, że pierwszym, który w danym Kościele lokalnym rozeznaje wspólnoty, czyli ich jedność z Kościołem, autentyczność oraz czystość doktrynalną, jest nie kto inny, jak biskup diecezjalny. Wspólnoty muszą pamiętać, że nawet jeśli mają charakter międzynarodowy, to nigdy nie są ponad Kościołem lokalnym” – mówi bp Andrzej Przybylski z archidiecezji częstochowskiej, odpowiedzialny w KEP za Odnowę w Duchu Świętym, w rozmowie z ks. Tomaszem Podlewskim.

Ks. Tomasz Podlewski: Szczęść Boże. Drogi Księże Biskupie, w strukturach KEP pełni Ksiądz Biskup rolę delegata ds. Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Czy podczas spotkań w dykasteriach podejmuje się tematy związane ze wspólnotami?

CZYTAJ DALEJ

Solidarni z Kościołem na Wschodzie. Świadectwo z Ukrainy

2022-12-04 17:09

Marzena Cyfert

Parafia Ducha Świętego gościła o. Mariusza Krawca, misjonarza z Ukrainy

Parafia Ducha Świętego gościła o. Mariusza Krawca, misjonarza z Ukrainy

II Niedziela Adwentu to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w sposób szczególny Kościołowi na Ukrainie.

Wpieramy modlitwą i pomocą materialną wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. W parafiach goszczą misjonarze, którzy dzielą się świadectwem swojej posługi na tych terenach.

CZYTAJ DALEJ

Górnicza modlitwa w Zagłębiu Miedziowym

2022-12-05 10:03

[ TEMATY ]

barbórka

Lubin

Zagłębie Miedziowe

ks. Piotr Nowosielski

Po raz kolejny miejscem modlitwy z intencji pracowników i ich rodzin Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi Polska Miedź S.A., był kościół św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie. To tradycyjne miejsce spotkań, związanych z uczczeniem św. Barbary patronki górników. Tak było i 4 grudnia bieżącego roku.

- Gromadzimy się przy tym ołtarzu, aby polecać Bogu przez pośrednictwo św. Barbary brać górniczą. Ich zanoszona dzisiaj modlitwa w tym miejscu, w naszym parafialnym wieczerniku, niech uprosi nam wszystkim światło, mądrość, abyśmy otwarci na Boże pouczenie, mogli jak najlepiej realizować nasze powołania, nabierając też odwagi do dalszych działań i w tych adwentowych dniach, z radością i nadzieją oczekiwali Pana - mówił ks. Piotr Zawadka proboszcz parafii, witając wszystkich uczestników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję