Reklama

Świat

W 2021 r. sekcja polska Pomocy Kościołowi w Potrzebie zebrała 12 mln zł na wsparcie prześladowanych chrześcijan

W 2021 r. polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebrała ponad 12 mln zł na wsparcie prześladowanych chrześcijan. Po Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym do Libanu trafiło już 950 tys. euro.

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Karol Porwich /Niedziela

Organizacja przypomniała, że XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony był wsparciu chrześcijan w Libanie.

"Pomoc Kościołowi w Potrzebie nauczone doświadczeniem Iraku i Syrii, gdzie wojna i trudna sytuacja ekonomiczna zmusiły do ucieczki setki tysięcy chrześcijan, nie chciało dopuścić, by podobny scenariusz zrealizował się w Libanie.

"Za każdym razem, gdy obywatel Libanu emigruje, przegrywamy nową bitwę" – powiedział maronicki patriarcha ks. kard. Béchara Boutros Raï.

Dyrektor sekcji polskiej PKWP ks. prof. Waldemar Cisło poinformował, że organizacja przekazała do Libanu 950 tys. euro. Wyjaśnił, że stowarzyszenie może docierać do potrzebujących dzięki nawiązaniu współpracy z Kościołem maronickim, Kościołem grecko-melchickim i Kościołem chaldejskim.

Podziel się cytatem

Reklama

Wsparcie dla Libanu w 2021 r. uzupełniły transporty z pomocą humanitarną, możliwe dzięki życzliwości wojska. Wśród produktów było m.in. mleko w proszku, środki czystości i leki. Wśród darczyńców znaleźli się m.in.: Grupa PKP, Polfa Tarchomin, PGD Polska i IŁ Capital.

Przypomniano, że dzięki pieniądzom z rezerwy premiera i inicjatywie podjętej przez prezydenta Andrzeja Dudę w grudniu do Libańczyków i do syryjskich uchodźców w Dolinie Bekaa trafiły paczki z żywnością.

"Udało nam się zawieźć 10 tys. paczek żywnościowych i higienicznych" – wskazał ks. prof. Cisło.

Poinformował, że w 2021 r. PKWP zebrało ponad 12 mln zł. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ joz/

2022-01-11 13:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ub.r. wsparła cierpiących chrześcijan prawie 123 mln euro

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

kul.pl

Mimo ogólnoświatowej pandemii papieska fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP) za pośrednictwem swych 23 biur krajowych wsparła chrześcijan dyskryminowanych i prześladowanych na całym świecie sumą ponad 122,7 mln euro.

Oznacza to wzrost o 16,4 mln w porównaniu z rokiem poprzednim. Poinformowano o tym 18 czerwca na konferencji prasowej w Rzymie.

CZYTAJ DALEJ

Bycie uczniem Jezusa to droga do prawdziwego szczęścia w niebie!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Wikipedia.org

Rozważania do Ewangelii Łk 8, 19-21.

Wtorek, 26 września. Świętych męczenników Kosmy i Damiana, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

40 – lecie parafii św. Stanisława BM w Krakowie – Dąbiu

2023-09-27 13:33

Biuro Prasowe AK

Ich mały jubileusz wpisuje się w 770-lecie kanonizacji ich patrona…

Ich mały jubileusz wpisuje się w 770-lecie kanonizacji ich patrona…

     Poświęcenie, czuwanie, miłość to rzeczywistości duchowe, które są możliwe dzięki temu, że żyjecie inną logiką niż logika tego świata – mówił abp Marek Jędraszewski w parafii św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu, która obchodzi jubileusz 40-lecia.

    Na początku liturgii proboszcz ks. Paweł Gawron przypomniał, że parafia św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu została erygowana 23 września 1983 r. dekretem kard. Franciszka Macharskiego. Przywitał poprzednich proboszczów i wikariuszy, księży rodaków i kapłanów z dekanatu, siostry służebniczki dębickie, a także dyrekcję i przedstawicieli szkół z terenu parafii oraz senatora Kazimierza Wiatra, który ufundował tablicę pamiątkową poświęconą ks. Janowi Matyasikowi – organizatorowi życia religijnego na Dąbiu na początku XX w.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję