Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdniccy alumni wyruszyli prosić o godne przyjęcie sutanny

Tradycyjnie alumni trzeciego roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej wyruszyli w pielgrzymce przedobłóczynowej do sanktuarium MB Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej.

[ TEMATY ]

klerycy

góra Igliczna

wsd świdnica

WSD Świdnica

Świdniccy alumni wraz z przełożonymi

Świdniccy alumni wraz z przełożonymi

To już szesnasty rocznik alumnów trzeciego roku, którzy udają się na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Marii Śnieżnej.

Reklama

Seminaryjna pielgrzymka jest tradycyjnie związana z niedługim przyjęciem przez kleryków stroju duchownego, który jest dziś widzialnym znakiem kapłaństwa. Nabożeństwu rozpoczynającemu pielgrzymi szlak w niedzielę 22 sierpnia br. przewodniczył ustanowiony w czerwcu nowy rektor ks. kan. Dominik Ostrowski, który w skierowanym do młodzieńców słowie, podkreślił cel wędrówki oraz zwrócił uwagę na wewnętrzne trudności z jakimi będą się zmagać kandydaci do kapłaństwa.

WSD Świdnica

Nabożeństwo przez wyruszeniem na pielgrzymi szlak

Nabożeństwo przez wyruszeniem na pielgrzymi szlak

Pielgrzymka stanowi element formacji ludzkiej i duchowej przyszłych kapłanów.

Alumni, przebywający na wakacjach, ale także ci pielgrzymujący proszą o modlitwę, o czym gorąco zapewniamy. Seminaryjni pątnicy do celu dotrą w czwartek 26 sierpnia.

2021-08-23 15:25

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co najmniej 543 nowych alumnów w seminariach i 222 kandydatów do zakonów

[ TEMATY ]

klerycy

seminarium

WSD w Częstochowie

W nowym roku akademickim formację w seminariach duchownych rozpocznie co najmniej 543 alumnów, a do zakonów zgłosiło się 222 kandydatów. Dane te przedstawiono na Jasnej Górze podczas 53. Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Dla porównania, w 2015 r. do diecezjalnych seminariów duchownych zgłosiło się 520 mężczyzn, a rok wcześniej 600 chętnych do kapłaństwa. W 2004 roku w diecezjalnych seminariach studia rozpoczęło 1097 alumnów, a w roku 1994 - 1367.

CZYTAJ DALEJ

Prośba o modlitwę w intencji abp. Stanisława Nowaka

2021-11-24 10:19

[ TEMATY ]

abp Stanisław Nowak

abp senior Stanisław Nowak

Karol Porwich /Niedziela

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Arcybiskupa Seniora Stanisława NOWAKA, zwracam się z gorącą prośbą o modlitwę w jego intencji. - piszą biskupi archidiecezji częstochowskiej.

‼ Prośba o modlitwę. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Arcybiskupa Seniora Stanisława NOWAKA, zwracam się z gorącą prośbą o modlitwę w jego intencji. Niech Najświętsza Maryja Panna, Ta, której Arcybiskup Stanisław zawierzył całe swoje życie i kapłaństwo, a której wstawiennictwa wzywamy jako Uzdrowienie Chorych wyprosi mu u Boga ulgę w cierpieniu.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #77

2021-11-28 08:36

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #77

Jak oddać się Bogu całkowicie? Jak się do Niego zbliżyć? Jak doskonalić naszą miłość? Posłuchajcie komentarza ks. Tomasza Westfala na pierwszą niedzielę Adwentu. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję