Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Łagiewniki: Rekolekcje ze świętym Józefem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Sióstr Świętej Rodziny

Czas wakacji to także bardzo dobra okazja do organizacji i uczestnictwa w przeróżnych rekolekcjach. Siostry Świętej rodziny zaproponowały spotkanie dla młodzieży w ich domu, na terenie lasu Łagiewnickiego w Łodzi.

Siostry Świętej Rodziny, zadbały szczególnie o to, by spotykając się z młodymi ludźmi, ukazywać im jak ważne są relacje i bycie aktywnym członkiem wspólnoty.

Reklama

Podczas tegorocznych rekolekcji zaprosiły młodzież do głębszego poznania świętego Józefa, który pokazał, że warto uczyć się zaufania Bogu i oddawania w Jego ręce naszych ludzkich marzeń i planów. Młodzież bardzo trafnie zauważyła, że Pan Bóg, może i czasem ma zupełnie inne plany wobec nas niż my sami, ale że On po prostu zna nas lepiej, od nas samych. W czasie tych kilku dni towarzyszyli także Ojcowie Oblaci: Ojciec Jan Wlazły i brat Jacek – co jest dla Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux niebywale ważne, bo ich Założyciele żyli w przyjaźni i pragnęli współpracy między naszymi Zgromadzeniami.

Ojciec Jan każdego dnia wprowadzał uczestników tego świętego czasu, w bardzo praktyczny sposób: jak stawać się człowiekiem, który Ufa Bogu tak jak święty Józef. Wyszedł od tematu tożsamości człowieka, rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas jest inny i niepowtarzalny, a także o tym, że trzeba brać odpowiedzialność za swoje życie i swoją wiarę, a z drugiej strony pogłębiać relację z Bogiem, tak jak troszczymy się o relacje przyjaźni. Najważniejsza sprawa do jakiej młodzież dotarła u szczytu rekolekcji, to fakt: że trzeba kochać siebie, by móc pokochać Boga, a także drugiego człowieka, a żeby pokochać siebie, musimy odkrywać co w nasze serca wpisał Bóg, co o nas myśli Bóg, i jakie talenty oraz dary wpisał w każdego z nas.

- Czas spędzony u Sióstr Świętej Rodziny podczas rekolekcji był wspaniałym przeżyciem które z chęcią powtórzę i polecam każdemu. Modlitwa, konferencje jak i świetnie zaplanowany wspólny czas był wypełniony Boską miłością jaką emanowały zarówno siostry jak i ludzie którzy przyjechali odnaleźć i pogłębić swoją wiarę. Był to niezapomniany czas i z czystym sercem mogę powiedzieć iż każdy kto spróbuję choć raz nie pożałuje" – opowiada Maja, uczestniczka spotkania.

Reklama

Oprócz codziennej Eucharystii, adoracji, śpiewu, konferencji, pracy w grupach, modlitwy brewiarzowej i codziennego apelu, był również czas na wspólną zabawę, gry planszowe, zawody, rowery wodne, pizzę, podchody w lesie i czas wolny. Najważniejsze jest jednak to, że już pierwszego dnia między wszystkimi zawiązała się bardzo zażyła więź i cały czas spędzany był ze sobą we wspólnocie. Młodzi pokazali podczas tych paru dni, jak pięknie potrafią budować relacje między sobą.

- W tym roku rekolekcje u Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux były najlepszymi rekolekcjami na których byłem i były super przygodą z Panem Bogiem i Świętym Józefie o którym była przede wszystkim mowa. Różne atrakcje, gry, modlitwa oraz przede wszystkim atmosfera i dziewczyny wszyscy ze sobą się tak zżyliśmy ze tak trudno było nam wszystkim się ze sobą pożegnać i rozstać. Dziękujemy siostrom za ten czas – opowiada Tobiasz, uczestnik rekolekcji.

- Dla nas, Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux niebywale ważne jest, że na rekolekcjach byli obecni Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, bo nasi Założyciele żyli w przyjaźni i pragnęli współpracy między naszymi Zgromadzeniami – podsumowuje Siostra Beata.

Wszystkie szczegóły oraz piękne zdjęcia dostępne są na stronie internetowej: www.rodzinasfb.opw.pl 

2021-07-22 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Wychodzimy na ulicę z Bogiem, który ma postać Chleba

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Nie wychodzimy na ulicę, żeby mnożyć sobie wrogów. Nie wychodzimy na ulicę, by przeciw komukolwiek protestować. Nie wychodzimy na ulicę, żeby kogokolwiek, o cokolwiek oskarżać. Nie! Wychodzimy na ulicę z Bogiem, który ma postać Chleba. Nie wychodzimy na ulicę, by rzucać kamieniami. Nasz Bóg jest Chlebem, a nie kamieniem. Eucharystia nas tego uczy, że z takim Bogiem wychodzimy na zewnątrz, z takim Bogiem idziemy do ludzi! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych na Ślęży - [relacja]

2021-09-18 20:03

ks. Łukasz Romańczuk

Soli Deo - Idź na całość! Pod tym hasłem odbyło się Spotkanie Młodych na Ślęży. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 500 osób. Był czas na spotkanie, spacer, modlitwę, rozważanie słowa Bożego i zabawę.

Punktem kulminacyjnym była Msza święta, która pierwotnie miała się odbyć na placu przed kościołem, jednakże warunki pogodowe sprawiły, że odbyła się ona w kościele na Ślęży. Mimo mocnego ścisku każdy znalazł dla siebie miejsce.

CZYTAJ DALEJ

Dożynki Prezydenckie 2021

2021-09-19 17:04

prezydent.pl

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się Dożynki Prezydenckie z udziałem Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

– Wszystkie branże polskiego rolnictwa muszą być w sposób równy zadbane. Obiecuję wszystkim polskim rolnikom, że będę o te sprawy dbał, że będę stał na straży polskiego rolnictwa, jego dobra, jego interesów, tego wszystkiego, co istotne – mówił Prezydent RP podczas uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję