Reklama

Aspekty

Długie: Obóz wypoczynkowy stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym Stowarzyszenia im. Brata Krystyna w Długiem od niedzieli 4 lipca przebywają na obozie wakacyjnym stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karolina Krasowska

Obóz to czas na formację i aktywny wypoczynek

Obóz to czas na formację i aktywny wypoczynek

Do Ośrodka Kolonijno-Wypoczynkowego w Długiem przyjechali stypendyści-uczniowie z trzech diecezji: poznańskiej, wrocławskiej i zielonogórsko-gorzowskiej.

- Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej gromadzi 60 stypendystów. Są to uczniowie siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej, uczniowie szkół średnich, a także studenci. Na obozie w Długiem są zgromadzeni uczniowie, maturzyści i studenci mają swoje odrębne obozy - mówi ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

- Obóz jest jednym z takich momentów na odpoczynek, ale także na formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Akurat na tym obozie rozważamy jego nauczanie z szóstego Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Częstochowie i towarzyszy nam hasło "Jestem, pamiętam, czuwam" - dodaje duszpasterz.

6 lipca z uczestnikami obozu spotkał się bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy. - Stypendyści Fundacji mają tutaj czas formacji duchowej, ale także odpoczynku, integracji. Jest to młodzież posiadająca różne talenty, charyzmaty, które rozwija dzięki Fundacji. Doświadczyłem takiej ekspresji radości w tym, co realizują na co dzień, a myślę, że nasza diecezja i województwo lubuskie dają im tutaj możliwość dobrego wypoczynku.

Na obozie w Długiem wypoczywa 28 stypendystów, zaś w całej Polsce do Fundacji należy blisko 2000 osób.

2021-07-06 12:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Totus Tuus" - obchody XX Dnia Papieskiego

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Materiał prasowy

"Totus Tuus" – biskupie zawołanie Karola Wojtyły było hasłem XX Dnia Papieskiego, który zorganizowano w niedzielę 11 października w całej Polsce. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane było nauczanie św. Jana Pawła II. W kościołach i na ulicach miast, przy respektowaniu antyepidemicznych obostrzeń sanitarnych, odbyła się zbiórka na „żywy pomnik” Papieża – Polaka, czyli stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest co roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, świętująca obecnie 20 lat istnienia.

Dzień Papieski przypada co roku w niedzielę poprzedzającą 16 października, dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na Tron Piotrowy. Jubileuszowym, dwudziestym obchodom towarzyszyło biskupie zawołanie Karola Wojtyły "Totus Tuus", które potem stało się także mottem jego pontyfikatu. Przyszły papież przy wyborze tych słów zainspirował się nauczaniem św. Ludwika Marii Grignion de Montfort i wielokrotnie potem podkreślał, że wywarły one wpływ na pobożność maryjną jego i wielu innych ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję