Reklama

Francja

Zmarł długoletni papieski przedstawiciel przy Unii Europejskiej

W wieku 76 lat zmarł w Paryżu abp Alain Lebeaupin, do niedawna nuncjusz apostolski przy Unii Europejskiej.

[ TEMATY ]

Unia Europejska

zmarły

Nuncjusz Apostolski

Wikipedia

abp Alain Lebeaupin

abp Alain Lebeaupin

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Alain Paul Lebeaupin urodził się 2 marca 1945 r. w Paryżu. Święcenia kapłańskie przyjął 28 czerwca 1975 r. i należał do prezbiterium diecezji w Nicei. Był doktorem prawa kanonicznego. Od 1979 r. pracował w watykańskich służbach dyplomatycznych: przy ONZ w Nowym Jorku, w Dominikanie i w Mozambiku. W Sekretariacie Stanu w latach 1989-1998 zajmował się pracami Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Jednocześnie przez ponad dwa lata był też chargé d’affaires nuncjatury przy Wspólnotach Europejskich.

7 grudnia 1998 r. św. Jan Paweł II mianował go nuncjuszem apostolskim w Ekwadorze. Sakrę biskupią ks. Lebeaupin przyjął 6 stycznia 1999 r. z rąk Jana Pawła II. Od 14 stycznia 2005 roku był nuncjuszem apostolskim w Kenii, gdzie był jednocześnie stałym obserwatorem przy instytucjach ONZ w Nairobi. 23 czerwca 2012 roku Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim przy Unii Europejskiej. Przeszedł na emeryturę 16 listopada 2020 roku. W marcu br. papież Franciszek mianował go konsultorem Sekcji ds. Relacji z państwami w Sekretariacie Stanu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-06-24 17:23

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Europoseł Jadwiga Wiśniewska: Naszym wspólnym celem powinna być troska o równe szanse dla kobiet i mężczyzn

[ TEMATY ]

Unia Europejska

kobiety

płeć

parlament europejski

Jadwiga Wiśniewska

Biuro poseł do PE

Jadwiga Wiśniewska

Jadwiga Wiśniewska

Dziś w Brukseli, podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego miała miejsce debata na temat równouprawnienia płci, szczególnie w kontekście kryzysu związanego z COVID-19 oraz okresu pokryzysowego, europejskiej strategii na rzecz równouprawnienia płci, a także zniwelowania przepaści cyfrowej między kobietami a mężczyznami: kobiety w sektorze cyfrowym. W imieniu Grupy EKR głos zabrała Jadwiga Wiśniewska.

"Naszym wspólnym celem powinna być troska o kobiety i o to, żeby miały one takie same szanse i możliwości, bez względu na to, w jakim miejscu świata żyją, tak jak mężczyźni" – mówiła Jadwiga Wiśniewska.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria: zabity i troje porwanych w ataku na seminarium duchowne

2025-07-14 12:50

[ TEMATY ]

seminarium

porwanie

atak

Nigeria

Unsplash/pixabay.com

W Nigerii w wyniku zbrojnego ataku na seminarium diecezjalne w stanie Edo zginął mężczyzna, a trzech młodych seminarzystów zostało porwanych. Zabity mężczyzna był ochroniarzem, poinformował misyjny portal informacyjny Fides. Według diecezji Auchi, atak miał miejsce w ubiegły czwartek około godziny 21:00 czasu lokalnego w wiosce Ivhianokpodi.

Sprawcy wtargnęli do budynku seminarium ciężko uzbrojeni i uprowadzili trzech przyszłych księży. Pracujący tam członek Nigeryjskiego Korpusu Obrony Cywilnej został śmiertelnie ranny podczas próby odparcia napastników.
CZYTAJ DALEJ

Ukraina będzie miała nowego premiera? Zełenski złożył propozycję

2025-07-14 15:02

[ TEMATY ]

Ukraina

Wołodymyr Zełenski

nowy premier

PAP/EPA

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w poniedziałek, że zaproponował wicepremierce Julii Swyrydenko, by stanęła na czele rządu i znacząco zmodyfikowała jego prace. Swyrydenko pełni obecnie funkcję pierwszego wicepremiera Ukrainy, kieruje też resortem gospodarki.

Zełenski poinformował o tej propozycji na Telegramie po spotkaniu z polityk.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję