Reklama

Niedziela Częstochowska

Był odbiciem miłości Boga

– Dzisiaj potrzebujemy duchowych przewodników. Dlatego tak wiele osób przyjeżdżało na spotkania ze św. Janem Pawłem II. On jasno pokazywał, jak my możemy być Kościołem we wspólnocie, w której jesteśmy, i w świecie – powiedział proboszcz ks. Łukasz Tarnowski 18 maja, w 101. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w parafii św. Kaspra del Buffalo - sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie podczas wprowadzenia relikwii papieża Polaka.

Od tego dnia wierni wraz z duszpasterzami dziękują Bogu za dar obecności Ojca Świętego w ich wspólnocie w znaku relikwii pierwszego stopnia (krwi).

Zobacz zdjęcia: Był odbiciem miłości Boga

Wprowadzenia relikwii dokonał i Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Czernatowicz, prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, który przyjął święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II w Lublinie.

Reklama

W homilii ks. Tarnowski w nawiązaniu do Liturgii Słowa i wprowadzenia relikwii przypomniał ewangeliczny obraz Boga, który szuka każdego człowieka, a który był tak widoczny w życiu św. Jana Pawła II. On nie szczędził sił, by głosić miłość Boga. I dziś dla każdego z nas jest wzorem i zachętą do tego, by głoszeniu prawdy, że Jezus jest Panem, poświęcić wszystkie swoje siły. – Potrzebujemy świadków, tych, którzy uwierzą i widać po nich, że to przemieniło ich życie. Takim świadkiem był papież Jan Paweł II. On nie grał, nie udawał, był sobą. Ci, którzy są świadkami, są po części odbiciem tego, jaki jest Pan Bóg. Dzisiaj potrzebujemy świadków, nie tylko takich, którzy spotkali św. Jana Pawła II, lecz także świadków Jezusa Chrystusa – mówił kaznodzieja. Przypomniał również, że papież Polak pokonał swoim życiem sens cierpienia, bólu i śmierci.

Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa można było przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami.

Od tej uroczystości w parafii św. Kaspra del Bufalo w każdy 18. dzień miesiąca będzie odprawiane nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą za ojczyznę i rodziny.

2021-05-18 20:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co nam dziś mówią nowi polscy błogosławieni? – debata poświęcona matce Czackiej i kard. Wyszyńskiemu

2021-06-23 18:50

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja.info

- Nowi błogosławieni przekonują nas dziś o potrzebie wizji duszpasterskiej w Kościele, wartości poszukiwania nowych dróg oraz o tym, że kryzysy można przeżywać jako szansę na wzrost – mówili uczestnicy debaty „Co nam dziś mówią nowi polscy błogosławieni”, która odbyła się w ramach edukacyjnej sesji wykładowej „Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka – nauczyciele i świadkowie miłości Boga, bliźniego i Ojczyzny”.

Spotkanie odbyło się dziś w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Odwiedzają rodziny. Parafia w Kalnej ma nowe relikwie

2021-06-23 22:39

[ TEMATY ]

relikwie

św. Teresa

Archiwum ks. Kazimierza Hanzlika

Relikwie św. Teresy z bliska.

Relikwie św. Teresy z bliska.

Parafia św. Antoniego w Kalnej świętowała odpust ku czci patrona i wprowadzenie nowych relikwii, które obecnie peregrynują po rodzinach.

Uroczystości odpustowe przypadły w drugą niedzielę czerwca. – Z wielką radością przeżywamy odpust ku czci naszego Patrona. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga – powiedział proboszcz parafii ks. Kazimierz Hanzlik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję