Reklama

Duchowość

Rekolekcje Wielkopostne on-line z Katechezą 2.0

Jak zadbać o stan ducha młodych ludzi? Zwykle tę funkcję pełnił okres Wielkiego Postu i rekolekcje organizowane praktycznie w każdej parafii w Polsce. Niestety na dzień dzisiejszy w tym roku obostrzenia sanitarne uniemożliwiają młodym ludziom udział w tego typu wydarzeniach.

[ TEMATY ]

katecheza

Katecheza 2.0

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

“Rekolekcje Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” to nowa, alternatywna propozycja Fundacji “Wypłyń na Głębię” na czas Wielkiego Postu. Fundacja (znana między innymi z programu wsparcia katechetów “Katecheza 2.0”) przygotowuje interaktywne wydarzenie on-line będące alternatywną formą rekolekcji na czas “lockdownu” i nauczania zdalnego. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24 marca w formie zdalnej. Katechetom i duchownym zostaną udostępnione specjalne, interaktywne filmy oraz materiały dydaktyczne, które będą mogli udostępnić uczniom. Materiały w angażujący sposób przygotowują młodzież do Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych oraz pomogą odnaleźć w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Wydarzenie odbędzie się na platformie Katecheza 2.0 w ramach programu “Katecheza 2.0”, który od maja zeszłego roku oferuje darmowe, regularne wsparcie polskich katechetom, duchownym, wychowawcom i rodzicom w nauczaniu religii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na udział w “Wielkopostnych Rekolekcjach On-line z Katechezą 2.0” można się zapisać na stronie internetowej Katechezy 2.0.

Reklama

Fundacja “Wypłyń na Głębię” w oparciu o swoje doświadczenie w organizowaniu wydarzeń ewangelizacyjnych, jak i prowadzeniu nauki zdalnej postanowiła, że w tym roku przygotowuje młodzieżowe rekolekcje wielkopostne w formie zdalnej - dostosowanej do obecnych realiów.

Podziel się cytatem

Pierwsze szczegóły na temat “Rekolekcji Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” znajdują się poniżej:

Skierowane są do uczniów w wieku od 13 do 19 lat

Forma i treść będzie dostosowana do młodzieży szkolnej

Odbędą się zdalnie w dniach 22-24 marca 2021 r.

Rekolekcje będą przebiegać w całości on-line w marcu 2021 za pośrednictwem naszego serwisu

Wystąpi m. in. ks. Jakub Bartczak

Pierwszym prelegentem jest wspaniały kapłan i raper - Ks. Jakub Bartczak (zobacz jeden z wielu teledysków)

Rekolekcje będą DARMOWE

Za udział szkoły, parafii lub udział indywidualny każdy będzie mógł dokonać on-line dobrowolnej ofiary na rzecz rozwoju i kolejnych projektów ewangelizacyjnych organizowanych przez Fundację “Wypłyń na Głębię”

Nagrania wideo na potrzeby rekolekcji odbędą się również w Ziemi Świętej!

Obecnie Izrael jest miejscem niedostępnym dla pielgrzymów i turystów. Rekolekcje on-line w łączności z Ziemią Świętą będą szczególnie atrakcyjne dla młodzieży,ukazując miejsca w których dokonywały się kluczowe wydarzenia w historii Zbawienia.

Reklama

O szczegółach wydarzenia autorzy informują na bieżąco za pomocą newslettera do którego można zapisać się klikając w link: Newsletter lub na stronie Katecheza 2.0

Każdy z Państwa może zgłosić wstępną chęć udziału swojej szkoły, klasy lub parafii na stronie: Katecheza 2.0

“Zachęcamy również do zapisania się do naszego newslettera oraz założenia konta w naszym serwisie katechezadwazero.pl aby korzystać z materiałów dydaktycznych służących nauczaniu religii w szkołach.” - mówią twórcy programu.

Jednocześnie Fundacja zwraca się z uprzejmą prośbą o WSPARCIE modlitewne tego wydarzenia.

2021-02-09 12:41

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

“Katecheza 2.0: czyli jak wychować młodzież w zwariowanym świecie?” - akcja zrzutka

[ TEMATY ]

Katecheza 2.0

Mat.prasowy

“Katecheza 2.0” to profesjonalny i nowatorski program multimedialny ułatwiający wychowywanie młodzieży w duchu chrześcijańskim, przeznaczony dla rodziców oraz osób pracujących z młodzieżą. Dostarcza nowoczesne narzędzia wspierające wychowanie młodzieży w wieku 12-16 lat w duchu katolickim.

“Mamy pomysł na to, jak w dzisiejszych zwariowanych czasach, pomóc rodzicom i katechetom w wychowywaniu młodzieży w duchu katolickim. Wykorzystujemy nowoczesny język i technologię, multimedia, muzyk, filmy oraz przede wszystkim - świadectwa naszych gości - aby trafić do młodzieży z pozytywnym przekazem” - stwierdzają autorzy projektu.
CZYTAJ DALEJ

Fundament, bezpieczeństwo, prawda – o roli lekcji religii w systemie edukacji

2025-09-30 07:45

[ TEMATY ]

religia w szkole

Bożena Sztajner/Niedziela

Sytuacja, w której jesteśmy, generuje wiele pytań o to, jaką rolę ma odgrywać katecheza szkolna, jaki jest cel jej obecności w szkole - wskazał w rozmowie z Polskifr.fr ks. kanonik Marcin Klotz, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. W dniach 26-28 września w Rzymie odbył się Jubileusz Katechetów, co szczególnie skłania do podejmowania kolejnych refleksji.

Archidiecezja Warszawska, mimo trudności, stara się odpowiadać na wyzwania stojące przed nauczaniem lekcji religii. Niektórzy katecheci zdecydowali się podjąć nauczania edukacji seksualnej, co ks. Marcin Klotz ocenił jako szansę dla tego przedmiotu, choć jest to wielka odpowiedzialność i trudny temat.
CZYTAJ DALEJ

Korea: „40 dni modlitwy za życie” w odpowiedzi na plany liberalizacji aborcji

2025-09-30 15:09

[ TEMATY ]

aborcja

Vatican Media

Kościół katolicki w Korei rozpoczął kampanię „40 dni modlitwy za życie”. Jest to odpowiedź na plany liberalizacji prawa aborcyjnego. Rząd zamierza m.in. zastąpić słowo „aborcja” terminem „przerwanie ciąży” i zalegalizować pigułkę wczesnoporonną. Temat ten wraca do porządku obrad po raz pierwszy od 2019 r., a o sprawie informuje m.in. agencja Fides.

Propozycje zmian w zakresie prawa aborcyjnego zostały zaprezentowane kilka dni temu przez rząd nowego prezydenta Korei Południowej Lee Jae-myunga. Znajdują się wśród nich m.in. zmiana terminu „aborcja” na „przerwanie ciąży”, „zalegalizowanie przerywania ciąży” oraz „wprowadzenie pigułki wczesnoporonnej”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję