Reklama

Jeżowe

Języki integrują

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W auli miejscowego Zespołu Szkół odbyła się 23 marca br. druga edycja konkursu języka angielskiego i języka niemieckiego pod nazwą „Języki integrują”. W konkursie wzięło udział 7 szkół gimnazjalnych z powiatów: niżańskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego i leżajskiego. Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sprawdzających wiedzę i umiejętności językowe w formie gier i zabaw.
Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie rywalizujący w konkurencjach z języka niemieckiego. Gimnazjaliści zmierzyli się z quizem dotyczącym krajów niemieckojęzycznych, w kolejnych zadaniach ci ujawnili m.in. umiejętności aktorskie czy gramatyczne, a także na podstawie krótkiego odcinka serialu gimnazjaliści pokazali jak dobrze radzą sobie z rozumieniem ze słuchu. Na koniec każdy zespół udowodnił, że wiedzę leksykalną i gramatyczną potrafi świetnie przełożyć na praktyczną sprawność mówienia.
Po krótkiej części artystycznej do rywalizacji konkursowej przystąpili angliści. Pomiędzy wieloma zadaniami do wykonania gimnazjaliści mieli rozwiązać quiz kulturoznawczy, a dodatkowo udowodnić, czy interesują się muzyką krajów anglojęzycznych i czy potrafią pracować w grupie, przygotowując jak najatrakcyjniejszą ofertę turystyczną zachęcają do zwiedzania Anglii. Nie mogło zabraknąć także krótkiej konkurencji gramatycznej oraz leksykalnej.
Zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego zwyciężyły gimnazjalistki z Bojanowa, II miejsce z języka angielskiego zdobyła drużyna z Kamienia, a III uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Jacie.
Z języka niemieckiego II miejsce przyznano dziewczętom z Publicznego Gimnazjum w Starym Narcie, a na III uplasował się zespół z Publicznego Gimnazjum w Łętowni. Tuż za podium znalazła się drużyna gimnazjalna z Jeżowego (język niemiecki) oraz drużyna z Łętowni (język angielski).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe oraz drobne upominki. Wszyscy wzięli także udział w losowaniu niezwykle atrakcyjnej nagrody specjalnej: wysokiej klasy aparatu cyfrowego.
Znakomite przygotowanie konkursu i bardzo sprawne jego przeprowadzenie to zasługa nauczycieli języków obcych uczących w Zespole Szkół w Jeżowem: Elżbiety Łagockiej-Mękal i Marty Kossak-Dec (język niemiecki) oraz Marka Piśko i Jakuba Ligasa (język angielski).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szef MSWiA apeluje: jeśli to możliwe Polacy nie powinni wybierać się w podróże w najbliższych godzinach

2025-12-31 11:35

[ TEMATY ]

bezpieczeństwo

PAP

Jeśli to możliwe, Polacy nie powinni wybierać się w podróże w najbliższych godzinach - zaapelował szef MSWiA Marcin Kierwiński w środę. Dodał, że w nocy wrócą w kraju intensywne opadu śniegu i wiatr.

- Bądźcie gotowi, że będzie opad i będą tworzyć się zaspy; jeżeli jest to możliwe, nie macie przygotowanych samochodów, opon zimowych, to nie wybierajcie się w nadchodzących godzinach w podróże, dlatego że jest to bardzo niebezpieczne, a warunki są bardzo zmienne - apelował do Polaków Kierwiński.
CZYTAJ DALEJ

Jak spędzić Sylwestra i Nowy Rok? Mamy kilka podpowiedzi

[ TEMATY ]

sylwester

pasterka

pixabay.com

Sylwester, zwany również „tłustą wigilią”, to dzień poprzedzający Nowy Rok, kiedy świętujemy koniec starego roku i początek nowego. 31 grudnia to nie jest zwyczajna noc, dlatego warto ten czas spędzić wyjątkowo i niecodziennie.

Coraz częściej – w sylwestrową noc – zamiast tradycyjnego wyjścia na bal wybieramy czas z rodziną i najbliższymi. Większość z nas planuje wejść w nowy rok w zaciszu własnego domu lub na tzw. domówkach ze znajomymi. Z tej okazji warto przypomnieć znane mniej lub bardziej polskie zwyczaje i tradycje, związane z tym świętem.
CZYTAJ DALEJ

Orędzie noworoczne Prezydenta RP/ W mijającym roku Polacy powiedzieli jasno: nie podoba nam się to, co jest

2025-12-31 20:34

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

Mikołaj Bujak KPRP

To moje pierwsze prezydenckie orędzie noworoczne. Wypowiadam te słowa z poczuciem wielkiego zaszczytu i wdzięczności, ale i odpowiedzialności – bo ten urząd nie jest nagrodą, jest przede wszystkim zobowiązaniem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję