Reklama

Niedziela Przemyska

Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił - Adwentowe Czuwanie Młodych

Adwentowe Czuwanie Młodych to inicjatywa pomagająca młodym ludziom dobrze przeżyć czas adwentowego oczekiwania.

ks. Łukasz Dziedzic

Zacytowane w tytule słowa z księgi proroka Izajasza stały się hasłem przewodnim „Adwentowych Czuwań Młodych” organizowanych przez społeczność #ReplayPanama. Obecny czas może wydawać się nieodpowiedni do jakichkolwiek działań duszpasterskich, ale czy na pewno? Przecież jako uczniowie Zmartwychwstałego „nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4,20). I właśnie czymś takim są „Adwentowe Czuwania Młodych”. To czas, którego – jak wskazuje Słowo Boże z I Niedzieli Adwentu – nie da się, a wręcz nie można przeżyć samemu. Mając taką świadomość wszyscy zaangażowani w dzieło #ReplayPanama postanowili – w duchu odpowiedzialności – pomóc swoim rówieśnikom w dobrym przeżyciu tegorocznego Adwentu.

Reklama

Cotygodniowe spotkania swoimi treściami nawiązują do tematu tegorocznego roku duszpasterskiego, w którym pochylamy się nad Eucharystią, jako „Tajemnicą celebrowaną”. Każdemu spotkaniu towarzyszy proklamacja Słowa Bożego z kolejnych Niedzieli Adwentu, katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu, a także świadectwo. #ReplayPanama powstało jako alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie mogli wziąć udziału w Spotkaniu z Ojcem Świętym w Panamie. I dzięki Bożej Opatrzności i życzliwości wielu ludzi dzieło to zgromadziło wielu młodych ludzi. Dlatego „Adwentowe Czuwania Młodych” mają również wymiar kolejnego etapu przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku, poprzez pogłębianie wiary i modlitwę w ich intencji.

Spotkania w formie online – transmitowane są z kościoła Jezusa Miłosiernego w Leżajsku – odbywają się w każdą sobotę Adwentu o godz. 20:00 na fanpage #RepleyPanama oraz na kanale YouTube.

2020-12-02 10:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: koronawirus w klasztorze sióstr karmelitanek bosych

2021-01-15 16:48

[ TEMATY ]

Łódź

karmelitanki

koronawirus

Piotr Lorenc

Siostry podczas uroczystej Eucharystii

Siostry podczas uroczystej Eucharystii

Trzy siostry karmelitanki w klasztorze w Łodzi są hospitalizowane z powodu koronawirusa, a jedna jest w stanie krytycznym - poinformowała przełożona łódzkiego Karmelu s. Maria Weronika od Najświętszego Oblicza. Odebrane wczoraj testy wykazały, że – poza siostrą furtianką - wszystkie siostry zostały zakażone. Obecnie we wspólnocie przebywa 12 zakonnic.

Matka przełożona zapewniła, że siostry, które przebywają w klasztorze są osłabione, ale powoli wracają do zdrowia. - Wiemy, że jesteśmy w Bożych rękach i dziękujemy dobremu Bogu za to, co daje. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę w naszej intencji - powiedziała zakonnica.

CZYTAJ DALEJ

Papież o znaczeniu słów, które mogą zabijać i być gestem czułości

2021-01-15 20:37

[ TEMATY ]

papież

książka

słowa

Vatican News

Okładka książki

Okładka książki

Wypowiadane przez nas słowa mogą być pocałunkiem, gestem czułości, lekarstwem, ale mogą stać się też nożem, szpadą, czy śmiercionośną amunicją. Franciszek pisze o tym we wstępie do książki „Nie obmawiać innych” (Non sparlare degli altri), która jest swoistym wademekum użycia słowa, opracowanym na podstawie papieskiego nauczania.

Za Matką Teresą z Kalkuty Papież przypomina, że wszystko zaczyna się od ciszy, która prowadzi nas do czynienia miłosierdzia wobec innych. „Papież wskazuje na wagę słów, ponieważ mogą one dać życie, ale i zabijać” – mówi autor książki br Emiliano Antenucci, jest on kapucynem i rektorem powołanego przez Franciszka do życia Sanktuarium Matki Bożej Milczącej w Avezzano.

CZYTAJ DALEJ

Argentyna: Planned Parenthood z USA wspierała aktywistów proaborcyjnych przez 15 lat

2021-01-16 18:32

[ TEMATY ]

aborcja

Argentyna

Planned Parenthood

viewpoints.blog.statesman.com

Planned Parenthood z USA od 15 lat wspierała aktywistów na rzecz legalizacji aborcji w Argentynie - poinformowały władze tej organizacji. Działania te polegały m.in. na finansowaniu pojedynczych osób, instytucji, a także inicjatyw służących wpisaniu do prawa tego południowoamerykańskiego kraju możliwości przerywania ciąży.

Komunikat władz Planned Parenthood pojawił się krótko po legalizacji w Argentynie aborcji. Amerykańska organizacja z siedzibą w Waszyngtonie potwierdziła, że wspiera aktywnie siedem instytucji blisko z nią współpracujących w Argentynie, a także 20 innych organizacji, które działały na rzecz wprowadzenia do argentyńskiego prawa możliwości przerywania ciąży na życzenie kobiet.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję