Reklama

Aspekty

Znamy wyniki konkursu "Drogi do Niepodległości"

Lubuskie Muzeum Wojskowe rozstrzygnęło VI edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Drogi do Niepodległości".

[ TEMATY ]

konkurs

Muzeum Drzonów

Archiwum Aspektów

Rozstrzygnięcie konkursu ze względu na pandemię koronawirusa odbyło się w nieco późniejszym terminie, niż to bywało dotychczas. W sumie do końca listopada do muzeum wpłynęło blisko 200 prac konkursowych z terenu całego województwa, a ponad 40 zostało wyróżnionych. Wszystkie nadesłane prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, która zostanie otwarta podczas ferii zimowych na początku przyszłego roku. 

W tym roku, jak mówi Magdalena Poradzisz-Cincio, na konkurs napłynęło mniej prac, jednak lepszej jakości. - Prace cechuje wysoki poziom merytoryczny. Jak zwykle napłynęło do nas dużo prac w formie dioramów, bardzo pracochłonnych, dużo kolaży i prac w bardzo ciekawej formie - mówi Magdalena Poradzisz-Cincio. 

Oto wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy I-III szkoły podstawowej: I miejsce: Małgorzata Kostrzewa, kl. II, Szkoła Podstawowa, Słone II miejsce: Laura Madej, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 21, Zielona Góra III miejsce: Nikodem Wojciechowski, kl. I, Szkoła Podstawowa, Leśniów Wielki

Klasy IV-VI szkoły podstawowej I miejsce: Maciek Kostrzewa, kl. V, Szkoła Podstawowa, Słone II miejsce ex aequo: Nikola Kuklik, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 18, Zielona Góra Krystian Sochacki, kl. IV, Szkoła Podstawowa, Słone III miejsce ex aequo: Amelia Janczak, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 18, Zielona Góra Mateusz Iwański, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 29, Zespół Edukacyjny nr 10, Zielona Góra

Klasy VII, VIII szkoły podstawowej: I miejsce: Julia Błażejewska, kl. VII, Zespół Edukacyjny nr 7, Zielona Góra II miejsce: Adam Rachuba, kl. VIII, Zespół Szkół Specjalnych, Zielona Góra III miejsce: nie przyznano

Praca zbiorowa: I miejsce: Maja Brandt, Julia Szymańska, Hanna Wanatko, Paulina Irzykowska, Zespół Edukacyjny nr 9, Zielona Góra II miejsce: Weronika Borowska, Hanna Dzikowska, Antoni Jachimowicz, Zespół Edukacyjny nr 9, Zielona Góra. III miejsce: nie przyznano


2020-12-02 10:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież o znaczeniu słów, które mogą zabijać i być gestem czułości

2021-01-15 20:37

[ TEMATY ]

papież

książka

słowa

Vatican News

Okładka książki

Okładka książki

Wypowiadane przez nas słowa mogą być pocałunkiem, gestem czułości, lekarstwem, ale mogą stać się też nożem, szpadą, czy śmiercionośną amunicją. Franciszek pisze o tym we wstępie do książki „Nie obmawiać innych” (Non sparlare degli altri), która jest swoistym wademekum użycia słowa, opracowanym na podstawie papieskiego nauczania.

Za Matką Teresą z Kalkuty Papież przypomina, że wszystko zaczyna się od ciszy, która prowadzi nas do czynienia miłosierdzia wobec innych. „Papież wskazuje na wagę słów, ponieważ mogą one dać życie, ale i zabijać” – mówi autor książki br Emiliano Antenucci, jest on kapucynem i rektorem powołanego przez Franciszka do życia Sanktuarium Matki Bożej Milczącej w Avezzano.

CZYTAJ DALEJ

Niezwykła peregrynacja niezwykłego krzyża

Niedziela wrocławska 6/2013, str. 6-7

[ TEMATY ]

rozmowa

Grzegorz Gałązka

W Roku Wiary wrocławski Kościół nawiedzi niezwykły krzyż, do którego tulił się Jan Paweł II podczas pamiętnej Drogi Krzyżowej w Koloseum.

BARBARA MISIEWICZ: - Skąd wzięła się idea peregrynacji krzyża wielkopiątkowego w parafiach archidiecezji wrocławskiej?

CZYTAJ DALEJ

Czy potrzebujemy wyższej akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe?

2021-01-16 17:50

[ TEMATY ]

akcyza

Adobe Stock

Wyższa akcyza na innowacyjne produkty tytoniowe niekoniecznie musi oznaczać wyższą cenę dla kupujących, może po prostu skutkować niższym zyskiem producentów, o ile zdecydują się ciąć swoje marże – pisze na łamach portalu wgospodarce.pl Piotr Filipczyk.

W cenie 20 sztuk „papierosów do podgrzewania” jest zaledwie 1,8 zł akcyzy, podczas gdy w paczce 20 papierosów tradycyjnych akcyza stanowi ponad 9 zł. Różnica (ponad 7 złotych) zamiast do budżetu trafia do zagranicznych koncernów tytoniowych. Temat ten został poddany analizie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Resort Zbigniewa Ziobry proponuje zmienić mechanizm wyliczania akcyzy dla tej rosnącej części rynku. I wskazuje, że w grę wchodzą miliardy złotych – pisze Piotr Filipczyk, dziennikarz portalu wgospodarce.pl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję