Reklama

Niedziela Wrocławska

Znalazła najlepsze miejsce

– Ona będzie słuchać naszych trosk, ale i dzielić nasze radości, nasze powodzenia, nasze szczęście. W nieszczęściu będzie chciała, byśmy przychodzili tutaj do kościoła przed Jej oblicze i pozwolili się objąć Jej ramionom. Tak jak na Jasnej Górze, tak i tutaj w tej świątyni parafialnej. Połączona ze św. Józefem, rzemieślnikiem nie mogła przecież znaleźć lepszego miejsca – mówił ks. Andrzej Gerej CM.

Marzena Cyfert

Intronizacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii św. Józefa Rzemieślnika we Wrocławiu

Intronizacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii św. Józefa Rzemieślnika we Wrocławiu

Parafia św. Józefa Rzemieślnika przeżywała 29 listopada uroczystość intronizacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Gościem zaproszonym na tę uroczystość był o. Maksymilian Stępień, paulin, przeor i proboszcz parafii św. Mikołaja we Wrocławiu. Do uroczystości wierni przygotowywali się przez modlitwę nowenną do Matki Bożej Częstochowskiej.

Zobacz zdjęcia: Intronizacja

– Antycypując uroczystość Niepokalanego Poczęcia, możemy powiedzieć, że jest to dla nas godzina wielkiej łaski. Gromadzi nas dzisiaj Chrystus przy swojej Matce. Chcemy tę intronizację przeżyć w duchu aktu zawierzenia parafii, wszystkich naszych spraw rodzinnych, zawodowych, szkolnych, ojczystych. Chcemy zawierzyć Jej i to zmaganie się z pandemią. Zawsze, kiedy panowała zaraza, ludzie zanosili jeszcze goręcej swoje prośby przed tron Matki Bożej – mówił ksiądz proboszcz.

Reklama

O. Stępień zawierzając parafię Maryi, modlił się: – Matko, spójrz na nasze serca, nasze rodziny. Spójrz na naszą parafię, na tych, którzy Cię kochają. Spójrz na pasterzy parafii. Ucz nas patrzeć oczami Jezusa, bądź Matką w tym miejscu i upraszaj nam potrzebne łaski.

W homilii nawiązał do trudnych doświadczeń osobistych, wielu chwil wewnętrznego cierpienia, dając jednocześnie świadectwo obecności Maryi w tych wszystkich wydarzeniach. – Cały czas mi towarzyszyła – podkreślił paulin. Nawiązując do odczytywanej dzisiaj perykopy ewangelicznej, zauważył, jak wielkie dzieła robi Maryi w naszym życiu. – Elżbieta, która była kobietą starą, samotną, bezdzietną, mogła być bardzo nieszczęśliwą. Jej mąż Zachariasz jako kapłan przebywał w Jerozolimie, ona w Ain Karim. Jej życie, można powiedzieć, było nieudane. My też w małżeństwie i rodzinie możemy przeżywać podobnie. Możemy cierpieć w sercu. A tymczasem Bóg ma szczególne upodobanie w ludziach zranionych, On bardzo kocha grzeszników, jest blisko tych, którzy czują, że nikt ich nie kocha, którzy są daleko od Niego – podkreślał o. Maksymilian i zauważył: – Wszystko się zmieniło w życiu Elżbiety, gdy Maryja zapukała do jej drzwi. W jednym pozdrowieniu Maryi odrodziło się życie Elżbiety. Maryja ją nawiedziła. Nawiedza też dzisiaj nas w obecności tej Ikony. Gdy Maryja do nas dociera, coś się w nas zmienia, budzi się w nas wewnętrzne dziecko.

Kaznodzieja przypomniał następnie wielką miłość do Maryi Prymasa Tysiąclecia. – Prymas Wyszyński mówił: „Potrzebujemy Jej i nie wstydzimy się tego. Potrzebujemy Jej, jak płuca potrzebują powietrza, serce - krwi i miłości, stopy - oparcia, oczy - światła, usta - pokarmu. Jak dziecko jeszcze nienarodzone potrzebuje matki, nie może istnieć i żyć bez niej i poza nią. Potrzebujemy Jej! Żyć bez Niej nie możemy! Potrzebujemy Jej, jak potrzebował Jej Syn Boży. Potrzebujemy Matki Bożej. Przecież nawet Bóg Jej potrzebował!”. W Jej dyspozycji jest całe niebo. Każda nasza modlitwa idzie przez Jej ręce. Ona opiekuje się Kościołem a w każdej duszy ludzkiej rodzi Chrystusa. To najpiękniejsza Matka życia wewnętrznego – mówił o. Maksymilian.

Reklama

Nawiązując do jeszcze jednego wydarzenia z życia Maryi, obecności na weselu w Kanie Galilejskiej, o. Stępień zauważył: – Maryja ma taki dar, że wie wcześniej niż ty. Potrafi przewidzieć kryzysy znacznie wcześniej. Ale Ona musi być w twoim domu, tak jak była obecna na weselu w Kanie Galilejskiej.

Patrząc na ikonę Maryi, podkreślił, że Jej oczy są zawsze otwarte, zaś oczy Jezusa skierowane ku Niej. – Przyjdź tutaj i wszystko Jej opowiadaj, jesteś Jej dzieckiem, Ona jest Twoją Matką – zakończył rozważania.

Do przynoszenia wszystkich swoich spraw Maryi zachęcił też na zakończenie Eucharystii proboszcz ks. Andrzej Gerej, po czym podziękował ofiarodawcom, dzięki którym możliwe było ufundowanie Ikony, radzie parafialnej za przygotowanie uroczystości i wszystkim swoim parafianom.

2020-11-29 18:56

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koszalin: Biskup Edward Dajczak ponownie zakażony koronawirusem; jest hospitalizowany

2021-01-14 15:14

[ TEMATY ]

bp Edward Dajczak

Magdalena Pijewska

Bp Edward Dajczak

Bp Edward Dajczak

Biskup diecezjalny Edward Dajczak przechodzi zakażenie koronawiurusem, przebywa w szpitalu – poinformował na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp pomocniczy Krzysztof Włodarczyk. Pierwszy pozytywny wynik testu na COVID-19 bp Dajczak uzyskał w październiku minionego roku.

„Biskup Diecezjalny Edward Dajczak przechodzi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Przebywa w szpitalu i jest poddawany standardowym procedurom medycznym, czuje się dobrze” – poinformował w czwartek na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp pomocniczy Krzysztof Włodarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Watykan zmienia obrzęd posypania głów popiołem

2021-01-12 16:45

[ TEMATY ]

Watykan

Środa Popielcowa

Bożena Sztajner

W związku z pandemią koronawirusa Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała notę określającą procedury, których kapłani na całym świecie mają przestrzegać przy obrzędzie posypania głów popiołem w Środę Popielcową, która rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu.

W tym roku przypadnie ona 17 lutego.

CZYTAJ DALEJ

Czy potrzebujemy wyższej akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe?

2021-01-16 17:50

[ TEMATY ]

akcyza

Adobe Stock

Wyższa akcyza na innowacyjne produkty tytoniowe niekoniecznie musi oznaczać wyższą cenę dla kupujących, może po prostu skutkować niższym zyskiem producentów, o ile zdecydują się ciąć swoje marże – pisze na łamach portalu wgospodarce.pl Piotr Filipczyk.

W cenie 20 sztuk „papierosów do podgrzewania” jest zaledwie 1,8 zł akcyzy, podczas gdy w paczce 20 papierosów tradycyjnych akcyza stanowi ponad 9 zł. Różnica (ponad 7 złotych) zamiast do budżetu trafia do zagranicznych koncernów tytoniowych. Temat ten został poddany analizie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Resort Zbigniewa Ziobry proponuje zmienić mechanizm wyliczania akcyzy dla tej rosnącej części rynku. I wskazuje, że w grę wchodzą miliardy złotych – pisze Piotr Filipczyk, dziennikarz portalu wgospodarce.pl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję