Reklama

XIII Dni Korytowa

Obchody XIII Dni Korytowa rozpoczęły się 24 maja. Wtedy właśnie miał miejsce I zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W zjedzie uczestniczyły szkoły podstawowe z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Konferencja inauguracyjna zjazdu, w której brał udział abp Andrzej Dzięga, miała miejsce w Szkole Podstawowej w Korytowie. Po konferencji odbył się finał konkursu z „Wiedzy o życiu Jana Pawła II”, w którym laureatami byli: I miejsce - Mikołaj Jońca, Katolicka SP Szczecin; II miejsce - Konrad Daszkiewicz, Katolicka SP Szczecin; III miejsce - Gracjan Janowski, SP Brzesko oraz wyróżnienie: Klaudia Kortoniuk, SP Nowogard i Anna Marszałek, Katolicka SP Szczecin. Laureatami w konkursie plastycznym zostali: I miejsce - Paulina Kujawa, SP Brzesko; II miejsce - Malwina Ligęza, Publiczne Gimnazjum Międzyzdroje i III miejsce - Weronika Lewandowska, SP Świnoujście.
31 maja na boisku wiejskim w Korytowie odbył się Dzień Dziecka. Przygotowanych było wiele atrakcji, które umilały czas najmłodszym. Odbyły się także konkurencje sportowe, które wyłoniły następujących zwycięzców: oddział przedszkolny: Szymon Bielawski, klasa 0: Bartosz Wszędobył, Jagoda Grzelak i Katarzyna Mańka; klasa I: Michał Kociuba i Martyna Kicińska; klasa II: Szymon Idzikowski, Martyna Broda i Jakub Szymanowski; klasa III: Klaudia Pyzik, Patrycja Kroczyńska, Karolina Kras, Kacper Kras i Wiktoria Sól; klasa IV: Weronika Stasiak, Wiktor Łącki, Anita Sobczak i Milena Stolarek. Tego samego dnia na sali gimnastycznej SP w Korytowie odbył się II Memoriał Wojciecha Szczepańskiego. Zawody w unihokeju zostały zorganizowane przez LZS, OWR Korytowo i UKS „Ikar” Korytowo. W Memoriale wzięło udział 8 drużyn ze szkół podstawowych w Korytowie, Sławęcinie, Zieleniewie i Choszcznie. Końcowe wyniki przedstawiały się następująco: kategoria chłopców: I miejsce - SP Korytowo, II miejsce - SP Zieleniewo, III miejsce - SP Sławęcin, IV miejsce - SP nr 3 Choszczno; kategoria dziewcząt: I miejsce - SP Sławęcin, II miejsce - SP Zieleniewo, III miejsce - SP Korytowo i IV miejsce - SP nr 3 Choszczno.
6 czerwca br. o godz. 16.30 w świetlicy OWR odbył się Otwarty Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza Parafii Korytowo. Przed rozpoczęciem główny sędzia zawodów Włodzimierz Wajda przedstawił zasady, podział na grupy i przebieg turnieju. Zawodnicy rozgrywali pojedynki w następujących grupach wiekowych: szkoły podstawowe: kl. I-III i kl. IV-VI oraz gimnazja: kl. I-III. Po zaciętej walce, w której szachiści musieli rozegrać pięć rund, wyłoniono laureatów. Zwycięzcą turnieju został Gustaw Rutkowski, miejsce drugie zajął Paweł Fiłka, a na miejscu trzecim uplasował się Tomasz Gajowski. Jedyną zawodniczką była Klaudia Kociuba, która otrzymała miejsce czwarte, następny był Tomasz Dybaś, Kacper Duliński, Dominik Gacia - jako najmłodszy uczestnik - zajął miejsce siódme, dalej Michał Piątek oraz Adrian Rażniewski i Jakub Rogan. Uczestnicy zdobyli wspaniałe nagrody, wszyscy świetnie się bawili, a organizatorzy imprezy ocenili turniej za udany.
W środę 22 czerwca o godz. 16 na zakończenie XIII Dni Korytowa odbył się festyn ludowy, podczas którego mogliśmy podziwiać występy zespołów: „Drawianki” (Drawieński Ośrodek Kultury), „Olibabki” (Recz), „Broken Strings” (Choszczeński Dom Kultury). Koncertowały także dzieci z Białorusi przebywające na kolonii w OWR oraz przedstawicielki Choszczeńskiego Domu Kultury przygotowane przez instruktora Jerzego Januszewskiego: Zuzanna Podlas - kl. III - SP nr 1, Kinga Rożnowska - kl. III - SP nr 1, Julia Wasilew - kl. IV - SP nr 1, Ewa Zarzecka - kl. IV - SP nr 1 i Wiktoria Pałasz - kl. III - SP nr 3. Gwiazdą wieczoru był piosenkarz Ryszard Rynkowski, który dał wspaniały koncert przeplatany bogatym komentarzem do swoim utworów. Podczas festynu, jak co roku, była loteria fantowa, w której każdy los był zwycięski. Odbyła się także aukcja obrazów, z której dochód został przeznaczony na działalność OWR. Po występach artystycznych goście udali się na poczęstunek do wozowni. Cała impreza odbyła się na terenie zespołu pałacowego. Wieczorem w remizie OSP odbyła się zabawa ludowa, która trwała niemalże do świtu.
Organizatorami Dni Korytowa byli: starosta choszczeński Lesław Śliżewski, burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, Powiatowa Rada LZS, radny Stanisław Gacek, sołtys Wardynia - radny Sylwester Stefański, sołtys Korytowa Roman Wojnicz, Koło Gospodyń Wiejskich w Korytowie, Szkoła Podstawowa w Korytowie i Ośrodek Wspierania Rodziny w Korytowie. Sponsorami XIII Dni Korytowa byli: Urząd Miasta i Gminy w Choszcznie, Starostwo Powiatowe w Choszcznie i Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie.
W czerwcu i lipcu w Korytowie gościło na koloniach nie tylko 30 dzieci z archidiecezji mińsko-mohylewskiej, ale odbyły się także kolonie dla ok. 70 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Nadto przez dwa tygodnie odbywali praktykę w Ośrodku w Korytowie studenci z Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, którego owocem była wystawa poplenerowa w niedzielę 17 lipca br.

WAI

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: wiemy, kiedy abp Grysa przyjmie sakrę

2022-10-03 10:19

[ TEMATY ]

sakra biskupia

ASD w Poznaniu

Kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, udzieli sakry biskupiej ks. prałatowi Tomaszowi Grysie, kapłanowi archidiecezji poznańskiej i nuncjuszowi apostolskiemu na Madagaskarze w uroczystość Wszystkich Świętych w katedrze w Poznaniu. Współkonsekratorem będzie abp Stanisław Gądecki. Sakra odbędzie się 1 listopada o godz. 11.00.

Papież Franciszek mianował ks. prałata Tomasza Grysę nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze i delegatem apostolskim na Komorach 27 września br. Ojciec Święty obdarzył go także godnością arcybiskupa i przydzielił mu stolicę tytularną Rubikon (w latach 1992-2002 była to stolica tytularna abp. Stanisława Gądeckiego, wówczas biskupa pomocniczego w Gnieźnie).

CZYTAJ DALEJ

Szef MSZ: obowiązkiem Polski i Niemiec jest udzielenie Ukrainie pomocy

2022-10-04 11:55

[ TEMATY ]

Niemcy

PAP/Albert Zawada

Obowiązkiem Polski i Niemiec jest udzielenie Ukrainie pomocy materialnej w odparciu ataku rosyjskiego agresora oraz odzyskaniu przez Ukrainę pełnej suwerenności i terytorialnej integralności - mówił we wtorek szef MSZ Zbigniew Rau.

Na wspólnej konferencji prasowej z szefową MSZ Niemiec Annaleną Baerbock w Warszawie szef polskiej dyplomacji wskazywał, że oboje zgodzili się, że obowiązkiem Polski i Niemiec jest udzielenie Ukrainie pomocy materialnej w odparciu ataku rosyjskiego agresora oraz odzyskaniu przez Ukrainę pełnej suwerenności i terytorialnej integralności.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent odwoła Pawła Solocha z funkcji sekretarza stanu w KPRP oraz szefa BBN

2022-10-04 21:28

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

PAP/Paweł Supernak

Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła ministra Pawła Solocha z funkcji sekretarza stanu w KPRP oraz szefa BBN - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Przekazała, że Soloch zostanie powołany na stanowisko doradcy społecznego prezydenta.

"Prezydent RP Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła Ministra Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego" - podano w komunikacie na stronie internetowej prezydenta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję