Reklama

Poniedziałkowe popołudnie w Radiu PLUS Gryfice

Robert jeszcze przed szesnastą szukał pytań i odpowiedzi do „Osiemdziesiątki”. Wygodnie usadowiłem się na miejscu prowadzącego, zajmując najlepszą pozycję do zarządzania podczas audycji. Nasz gość - Mariusz z Gimnazjum nr 1 - usiadł obok Roberta. Tuż przed wejściem na antenę okazało się, że mamy kolejnych gości, tym razem ze Szczecina. Chwila rozmowy i Magda zajęła miejsce z mojej lewej strony.
Wiadomości się skończyły, a my jeszcze ustalaliśmy, kto będzie zadawał pytania w konkursie „80 pytań”. Do rzeczywistości przywrócił nas telefon od Ani (mojej uczennicy) z pytaniem: „Będzie ten konkurs czy nie? Bo na łyżwy chcę iść”. Cóż było robić? Zakończyliśmy dyskusję i ładnie przywitaliśmy się ze słuchaczami. „Jesteś spostrzegawczy? Posiadasz obszerną wiedzę? A może zwyczajnie poszukujesz rozrywki? Konkurs «80 pytań» to prawdziwe wyzwanie dla Ciebie. W każdy poniedziałek po godz. 16. Dla najlepszych atrakcyjne nagrody. «80 pytań» - konkurs, którego nie możesz przegapić” - brzmiała nasza zapowiedź programowa. Po niej podaliśmy numer telefonu do studia w Gryficach: (91) 384-49-79 lub (91) 384-49-79, zachęcając wszystkich do wzięcia udziału w konkursie.
Robert przypomniał, że można wygrać ciekawe rzeczy w konkursie. Jak co tydzień dla zwycięzcy mieliśmy ufundowaną dużą pizzę w Pizzerii Mrowisko oraz ciekawą książkę. Dla osoby, która odpowie na dwadzieścia pytań po kolei (podczas jednej rozmowy telefonicznej), mieliśmy nagrodę pieniężną - tym razem 500 zł.
Wierzyliśmy, że atrakcyjne nagrody oraz nie mniej atrakcyjni prowadzący (oczywiście chodzi o gości), zachęcą tłumy słuchaczy do telefonowania. Próbujących się dodzwonić, jak zwykle było wielu. Okazało się jednak, że jak się już ktoś połączy z nami, to może nawet i czterdzieści minut być na antenie. Tak było w przypadku pani Danusi (którą pozdrawiam serdecznie).
Nasza słuchaczka wytrwale odpowiadała na zadawane pytania. Jej radość z poprawnie udzielonych odpowiedzi i entuzjazm udzielił się wszystkim przebywającym w studio. Pani Danusia zaskoczyła wszystkich swoim ogromem wiedzy. Geografia, literatura, religia nie stanowiły dla niej tajemnic. „Jaki procent naszego globu stanowią wody słone? Jaki napis widniał nad bramą do piekieł w «Komedii» Dantego? Jakiej narodowości był św. Wojciech? Co to jest pleograf?” - to tylko namiastka tego, o co pytaliśmy w konkursie.
Co prawda pani Danusia nie wygrała 500 zł., ale dzwoniąc do nas dwa razy z rzędu, odpowiedziała w sumie na ponad trzydzieści pytań. Stała się zwyciężczynią i kupon na dużą pizzę w „Mrowisku” stał się jej własnością.
Dużo ważniejsza od samej wygranej jest dobra zabawa na antenie naszego Radia. Dlatego słuchacze, którzy mają problemy z udzieleniem poprawnej odpowiedzi, zawsze mogą liczyć na podpowiedzi prowadzących. Jeśli pytanie zadaje Robert, podpowiadam ja. Gdy pojawiają się religijne pytania, Robert staje się głosem doradczym, który serwuje ciche podpowiedzi. Czasami jest bardzo wesoło, bo nasze podszepty bazują na przeróżnych skojarzeniach, nie zawsze właściwie odczytanych przez biorących udział w konkursie. Cieszymy się, że „80 pytań” obok tego, że przyciąga słuchaczy, dzwoniących do studia, ze względu na możliwość wygrania, daje też możliwość pogłębienia swojej wiedzy.
Głosy: „Może zrobicie konkurs dla blondynek, z łatwiejszymi pytaniami?”, traktujemy z przymrużeniem oka. Bardziej jako informację, że pytania nie są najłatwiejsze, ale wiele osób ich słucha i przy okazji czegoś się uczy.
Poniedziałkowe popołudnie nie kończy się w momencie ogłoszenia zwycięzcy w „Osiemdziesiątce”. Tuż po osiemnastej w studio gościmy młode pokolenie dziennikarskie. Aurela Adamczyk, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach, zaprasza swoich kolegów i koleżanki, z którymi rozmawia o bieżących wydarzeniach dotyczących szkoły i życia codziennego uczniów. 14 lutego nie udało się jej znaleźć chętnych do rozmowy, dlatego wykorzystując obecność Magdy, we troje rozmawialiśmy o zakochaniu i miłości. Dziewczyny zgodnie stwierdziły, że walentynki nie są potrzebne, żeby komuś powiedzieć, że go kochamy. „Każdy dzień jest dobry, żeby mówić o miłości” - powiedziała Aurela. „Gesty miłości są potrzebne na co dzień, nie potrzeba jakiegoś święta, żeby komuś powiedzieć, jak jest dla nas ważny” - dodała Magda. Miła rozmowa przy herbacie dotyczyła przede wszystkim ich spojrzenia na gesty miłości. Rozmówczynie zgodnie odkrywały swoje widzenie świata i potrzeby starania się o siebie nawzajem w związku. Rozmowa trwałaby jeszcze długo, ale nie wiadomo, kiedy skończył się nasz czas antenowy. Ostatnim blokiem poniedziałkowego popołudnia w Radiu PLUS Gryfice jest, jak co tydzień, rozmowa o herbatach - „Herbaciane chwile”.
Nasze popołudnie minęło bardzo szybko. Dobrze, że każdy poniedziałek daje okazję do kolejnego spotkania i miłego spędzenia czasu ze słuchaczami najlepszego radia w regionie - Radia PLUS Gryfice, które słychać w jedenastu gminach: Gryficach, Karnicach, Brojcach, Płotach, Trzebiatowie, Rewalu, Nowogardzie, Resku, Świerznie, Kamieniu i Dziwnowie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Rocznica koronacji obrazu Matki Bożej w Świętej Lipce

2022-08-11 11:09

[ TEMATY ]

Święta Lipka

Adobe Stock

W bazylice w Świętej Lipce odbywają się uroczystości związane z 54. rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Świętolipskiej.

Sanktuarium w Świętej Lipce jest jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych na Mazurach przez turystów. W pięknym, barokowym kościele zamontowane są organy, na których porusza się 12 figur - obrazują one sceny związane ze zwiastowaniem.

CZYTAJ DALEJ

Najstarsza Kaliska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

2022-08-13 20:17

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Adobe Stock

Prawie 1800 pielgrzymów 385. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki i 31. Diecezji Kaliskiej weszło 13 sierpnia na Jasną Górę. Do pątników dołączyły trzy grupy rowerowe i grupa biegowa ministrantów. Jako pierwsza na Jasną Górę weszła grupa oliwkowa z Opatówka. Kaliskich pątników witał biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Wszystko zaczyna się w rodzinie”.

Kierownikami pielgrzymki byli: ks. Rafał Grzęda i ks. Szymon Rybak, a ojcem duchownym – ks. Łukasz Zawidzki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję