Reklama

Niedziela Sandomierska

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego na pielgrzymim szlaku

Tradycyjnie przed rozpoczęciem wykładów, wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu pielgrzymuje do jakiegoś sanktuarium, aby prosić o łaski potrzebne na nowym etapie formacji i studiów. W tym roku było to sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu oraz św. Jana z Dukli.

2020-09-26 22:20

Archiwum WSD

Po dotarciu do Dębowca, przełożeni seminaryjni z rektorem ks. Rafałem Kułagą na czele, klerycy i siostry zakonne zapoznali się z historią sanktuarium i odwiedzili jego najważniejsze miejsca. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, który zachęcał w homilii do odczytywania Bożych znaków i podążania za nimi. Zauważył, że nieraz kwestionują one nasz świat ludzi i rzeczy. Są niepokojące jak łzy Najświętszej Maryi Panny w La Salette. Stanowią jednak okazję do tego, żeby pojednać się z Bogiem i odzyskać pełnię życia. Kaznodzieja, życzył wszystkim i sobie takiego nowego początku w roku jubileuszowym 200-lecia Seminarium. Po Eucharystii, Ojcowie Saletyni ugościli pielgrzymów obiadem.

Kolejnym etapem pielgrzymki było sanktuarium św. Jana z Dukli, gdzie odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Archiwum WSD

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Biegli dla Bohaterów 1920 roku

2020-10-20 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

- Polacy zwyciężyli, zatrzymali komunistyczną nawałę. Tą imprezą sportową oddajemy chwałę bohaterom – powiedział Michał Owczarski prezes Zarządu Fundacji Życie. – Biegamy w lesie, jest to bieg dla zdrowia, dla odporności i dlatego uzyskaliśmy zezwolenie.

To spotkanie w obecnych czasach pandemii spełniało wszystkie wymogi obostrzeń sanitarnych. Biegi dla dzieci zorganizowano w siedmiu kategoriach wiekowych od roku do 15 lat. Dystanse były dostosowane do wieku dzieci od 60 m do 600 m. W biegu głównym na dystansie 10 km wzięło udział 100 zawodników w wieku od 16 do 74 lat. Każdy uczestnik został udekorowany pięknym pamiątkowym medalem, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc pucharami i upominkami.

Zobacz zdjęcia: Łódź: Biegli dla Bohaterów 1920 roku

Organizatorzy zapewnili wszystkim ciepłe i zimne napoje, słodycze oraz owoce. Przy okazji biegów członkowie Łódzkiego Oddziału Związku Rezerwistów Wojska Polskiego, zbierali pieniądze na lek dla pięcioletniej łodzianki Natalki Jędrzejczak.

– Potrzebne jest 9,5 miliona na terapię genową, a mamy dopiero około miliona złotych. Wczoraj miał się odbyć piknik dla Natalki, niestety ze względu na obecną sytuację musieliśmy go odwołać. Mamy jednak nadzieję, że w bardziej spokojnym i bezpiecznym czasie odbędzie się – powiedział Łukasz Ciemięga, członek OZ RWP.

Bieg dla Bohaterów to wspaniała lekcja historii przypominająca tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny i promująca wartości patriotyczne. Organizatorem tej pięknej imprezy sportowej była Fundacja Życie.

CZYTAJ DALEJ

Odpust zupełny

2020-10-21 07:45

[ TEMATY ]

odpust

odpusty

odpust zupełny

Karol Porwich /Niedziela

Nawiedzając w najbliższych dniach z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne, czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza.

Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie, wypełniając następujące warunki:

- brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego;

stan łaski uświęcającej, czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna;

- przyjęcie Komunii świętej;

- odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję