Reklama

Aspekty

Dożynki w folwarku

Niedziela 20 września br., to kolejna okazja do zasmakowania w regionalnych, naturalnych smakach, w wytworach z plonów tego roku.

2020-09-23 23:08

[ TEMATY ]

dożynki

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

W Zamkowym Folwarku w Żarach podczas Targu Śniadaniowego można było kupić: sery i inne wyroby z mleka koziego, chleb na zakwasie, pasty, pasztety i inne smakołyki z dyni, wina z lubuskich winiarni Saganum i Jakubów, wyroby masarskie od lokalnego wytwórcy. Nie zabrakło miodów, ciast, ręcznie robionych krówek, owoców i warzyw z własnej uprawy, piwa rzemieślniczego, olejów z dyni, lnu, rzepaku, wyrobów z dodatkiem lawendy i domowych przetworów z owoców i warzyw.

Zobacz zdjęcia: Dożynki w folwarku

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa/ Andrzej Duda spotkał się z grupami wieńcowymi na Dożynkach Prezydenckich

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkał się w niedzielę w Warszawie z grupami, które przygotowały wieńce dożynkowe - symbolizujące zebrane w tym roku plony. Wydarzenie miało miejsce w ramach Dożynek Prezydenckich.

Para prezydencka, która podziwiała bogato ozdobione wieńce dożynkowe i rozmawiała z ubranymi w barwne stroje ludowe uczestnikami dożynek, przeszła następnie z korowodem dożynkowym na miejsce ceremoniału dożynkowego na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Zobacz zdjęcia: Warszawa- dożynki

Wcześniej Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w mszy św. w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie. Liturgii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z pandemią, w tym roku uroczystości odbywają się w stolicy i w ograniczonej formule.

W ubiegłym roku Dożynki Prezydenckie odbyły się w Spale (Łódzkie). Spalskie święto plonów, to tradycja sięgająca dwudziestolecia międzywojennego. Tradycję spalskich dożynek po 62 latach przerwy w ich organizowaniu wskrzesił w 2000 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski. (PAP)

nno/ mgw/ itm/

CZYTAJ DALEJ

Aktualizacja: Zmarli dwaj proboszczowie... Podajemy szczegóły pogrzebów

2020-10-20 10:55

[ TEMATY ]

pogrzeb

nekrolog

Łukasz Siegieda

Ks. Edward Kobiesa.

Ks. Edward Kobiesa.

Zmarli dwaj proboszczowie z diecezji bielsko-żywieckiej. Podajemy szczegóły ich pogrzebów. Jak poinformowała kuria bielsko-żywiecka proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie (od 2006 r.) ks. Mieczysław Grabowski, zmarł 17 października podczas sprawowania nabożeństwa różańcowego. Przeżył 58 lat, z czego 33 jako kapłan.

"Do śmierci duchownego doszło podczas dzisiejszego nabożeństwa różańcowego. Proboszcz zasłabł po udzieleniu Komunii wiernym. Na miejsce została wezwana karetka, jednak reanimacja nie przyniosła skutku...Tak trudno nam w to uwierzyć. To był wspaniały człowiek, wyjątkowy ksiądz, prawdziwy pasterz" - podaje blogspot: Lipowa i okolice.

Łukasz Siegieda

Ks. Mieczysław Grabowski

Ks. Mieczysław Grabowski

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”

Za diecezja.bielsko.pl podajemy szczegóły pogrzebu:

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, które obowiązują w czasie pandemii, w kościele może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 40 osób; pamiętamy o zakrywaniu nosa i ust maseczką. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zaleceń.

Prosimy o dostosowanie się do poniższego planu uroczystości pogrzebowych śp. ks. Mieczysława Grabowskiego:

ŚRODA, 21 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

9.00 – Wprowadzenie trumny z ciałem księdza proboszcza Mieczysława Grabowskiego do kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie

9.30 – Na czuwanie przy trumnie ks. Proboszcza zapraszamy mieszkańców Słotwiny nad kościołem:

9.30 – Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez ks. Krzysztofa Wilka

10.15 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej, udzielimy Komunii św., którą możemy ofiarować za zmarłego Kapłana

11.30 – Na czuwanie przy trumnie ks. Proboszcza zapraszamy mieszkańców dolnej Słotwiny:

11.30 – Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez ks. Krzysztofa Wilka

12.15 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej, udzielimy Komunii św., którą możemy ofiarować za zmarłego Kapłana.

13.30 – Na czuwanie przy trumnie ks. Proboszcza zapraszamy mieszkańców Poddzielca i Bugaja:

13.30 – Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez ks. Sławomira Pietraszko

14.15 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej, udzielimy Komunii św., którą możemy ofiarować za zmarłego Kapłana.

15.00 – Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez kapłanów bez udziału wiernych.

16.00 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej, udzielimy Komunii św., którą możemy ofiarować za zmarłego Kapłana.

16.30 – Odczytanie intencji mszalnych zamówionych przez parafian za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego

17.00 – Przemówienia i pożegnania przez władze lokalne, parafian, poszczególne grupy parafialne i społeczne.

17.30 – MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA POD PRZEWODNICTWEM BISKUPA PIOTRA GREGERA Z UDZIAŁEM NAJBLIŻSZEJ RODZINY I PRZEDSTAWICIELI POSZCZEGÓLNYCH GRUP I WSPÓLNOT DZIAŁAJĄCYCH W PARAFII (nie ma koncelebry z Ks. Biskupem – Księża odprawiają o godz. 15.00)

18.30 – Modlitewne czuwanie przy trumnie zmarłego Kapłana dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w pożegnaniu przed południem z okazją przyjęcia Komunii św. w intencji Zmarłego.

18.30 – Mieszkańcy Poddzielca i Bugaja

19.20 – Mieszkańcy dolnej Słotwiny

20.10 – Mieszkańcy Słotwiny nad kościołem

21.00 – Zakończenie czuwania Apelem Jasnogórskim


CZWARTEK, 22 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

7.00 – Msza święta. Po niej wyprowadzenie trumny i przejazd do parafii św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach

10.00 – 12.00 – Modlitewne czuwanie przy trumnie śp. ks. Mieczysława

12.00 – Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez kapłanów bez udziału wiernych

13.00 – Modlitewne czuwanie przy trumnie śp. ks. Mieczysława

14.00 – MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA POD PRZEWODNICTWEM KS. BISKUPA PIOTRA GREGERA Z UDZIAŁEM NAJBLIŻSZEJ RODZINY (nie ma koncelebry z Ks. Biskupem – Księża odprawiają o godz. 12.00)


Drugim kapłanem, który odszedł do Pana, jest proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Kończycach Małych ks. Edward Kobiesa. Zmarł w piątek 16 października 2020 r. w wieku 62 lat, mając 36 lat kapłaństwa. Posługiwał w Kończycach Małych od 2015 r.

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”


Za diecezja.bielsko.pl podajemy szczegóły pogrzebu:

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, które obowiązują w czasie pandemii, w kościele może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 30 osób; pamiętamy o zakrywaniu nosa i ust maseczką. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zaleceń.

Prosimy o dostosowanie się do poniższego planu uroczystości pogrzebowych śp. ks. Edwarda Kobiesy:

ŚRODA, 21 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

10.00 – Wprowadzenie trumny z ciałem księdza proboszcza Edwarda Kobiesy do kościoła parafialnego p.w. Narodzenia NMP w Kończycach Małych. Godzinki, Msza Św. koncelebrowana z księżmi dekanatu strumieńskiego i udziałem przedstawicieli grup parafialnych (prosimy aby każda grupa wydelegowała jednego przedstawiciela)

11.00 – 12.00 – Na czuwanie przy trumnie ks. Proboszcza zapraszamy wszystkich parafian. Parafianie będą wpuszczani do kościół w niewielkich grupach na krótką chwilę modlitwy.

12.00 – Msza święta za śp. ks. Edwarda Kobiesy sprawowana przez ks. Bogdana Biela z możliwością koncelebry księży z poza dekanatu oraz z udziałem Rady Parafialnej i Pocztów Sztandarowych (górnicy, strażacy, pszczelarze, parafia)

13.00 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Edwarda z udziałem najbliższej rodziny, transmitowany przez stronę internetową parafii.

13.30 – Przemówienia i pożegnania przez władze lokalne, parafian, poszczególne grupy parafialne i społeczne.

14.00 – MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA POD PRZEWODNICTWEM BISKUPA PIOTRA GREGERA Z UDZIAŁEM NAJBLIŻSZEJ RODZINY (nie ma koncelebry z Ks. Biskupem). Msza Św. będzie transmitowana przez stronę internetową parafii.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Wszystkich Świętych coraz bliżej. Jak sprawnie i bezpiecznie dojechać do wrocławskich nekropolii?

2020-10-21 09:40

Karol Porwich/Niedziela

Z czym kojarzą nam się pierwsze dni listopada? Modlitwą za zmarłych, nadzieją zmartwychwstania, pięknie oświetlonymi cmentarzami nocą… wzmożonym ruchem na drogach i przepełnionymi autobusami miejskimi jadącymi w kierunku cmentarza. Z racji panującej sytuacji, osoby zaangażowane w logistykę miasta Wrocławia chcą m.in. utworzyć jeszcze więcej specjalnych linii tramwajowych i autobusowych, otworzyć dodatkowe wejścia na cmentarze, postawić specjalne namioty, czy zwiększyć patrole straży miejskiej.

Kultywowanie tradycji odwiedzin grobów naszych zmarłych wynika z wielu czynników. Jednym z nich jest chęć uzyskania odpustu zupełnego.

– Proszę pamiętać, że odpust zupełny możemy uzyskać każdego dnia od 1 do 8 listopada, odwiedzając cmentarze i modląc się za zmarłych. W związku z tym ks. Arcybiskup Józef Kupny będzie apelował do mieszkańców Dolnego Śląska i naszej diecezji, aby rozłożyć wizyty na nekropoliach i niekoniecznie gromadzili się tam 1 listopada. Dotyczy do przede wszystkim ludzi starszych, którzy są w grupie ryzyka, a którym obowiązki zawodowe nie utrudniają, aby pójść na cmentarz w kolejnych dniach. Oferta komunikacji miejskiej we Wrocławiu jest na tyle bogata, że każdy z mieszkańców będzie miał dogodną okazję, aby bez problemu dotrzeć na cmentarze w wybranych przez siebie terminach - mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej podczas wczorajszej konferencji w Urzędzie Miasta.

Dużym udogodnieniem, zwłaszcza dla osób starszych i poruszających się po Wrocławiu komunikacja miejską, będzie większa ilość tramwajów oraz autobusów na miejskich drogach.

– Miasto robi wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo wrocławian, dlatego w tym roku zdecydowano się wydłużyć jeszcze mocniej dodatkową komunikację zbiorową, która dowiezie mieszkańców na największe cmentarze we Wrocławiu. Pierwsze specjalne autobusy i tramwaje wyruszą na ulice już 24 października i w odróżnieniu do poprzednich lat, kiedy dodatkowa komunikacja jeździła do 2 listopada, w tym roku zdecydowano się przedłużyć jej działanie aż do 6 listopada. Co ważne, w dniach 31 października - 1 listopada, na ulice wyjedzie dodatkowo 10 specjalnych linii tramwajowych oraz 7 specjalnych linii autobusowych, co oznacza, że na przystankach przy cmentarzach Osobowickim i Grabiszyńskim pojazdy komunikacji miejskiej będą pojawiać się z częstotliwością jednej minuty – mówił Adam Więcek z Biura Zrównoważonej Mobilności.

We wrocławskim MPK trwają przygotowania do zwiększonego ruchu w mieście:

– Sprawne zorganizowanie komunikacji miejskiej w Święto Zmarłych jest dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ uruchamiamy w tym okresie sto procent naszego taboru, ale jesteśmy na to gotowi. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych pasażerów szeroką ofertę linii specjalnych. Wszystko po to, aby umożliwić podróżnym rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie. Nie zapominajmy także o trudnych okolicznościach oraz obowiązujących limitach miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej – przypomina prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder i dodaje: – 1 listopada, na wybranych liniach, będzie można spotkać naszych pracowników, którzy wyposażeni będą w dodatkowe maseczki jednorazowe i w razie potrzeby wręczą je pasażerom.

Między 31 października a 2 listopada cmentarze komunalne we Wrocławiu będą otwarte w godz. od 6 do 22. Dodatkowo nastąpi zmiana organizacji ruchu na terenach pobliskich cmentarzy.

– W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, celem stworzenia optymalnych warunków dojazdu, parkowania i ruchu pieszego, przy jednoczesnym zapewnieniu warunków bezpieczeństwa ruchu. Większość zmian zostanie wprowadzona już od 24 października, polegająca głównie na ograniczeniu parkowania pojazdów w okolicach cmentarzy, z kolei 31 października i 1 listopada czekają nas większe zmiany, z zamknięciem poszczególnych ulic dla ruchu kołowego włącznie - z wyjątkiem komunikacji zbiorowej i TAXI – dodaje Andrzej Brzoza z Departamentu Transportu i Infrastruktury.

26-30 października 2020 r. (poniedziałek-piątek):

Linia A

Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

Linia K

W godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Linia 121

W godzinach od 9:00 do 14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.

Linia 319

W godzinach od 9:00 do 14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie

Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.

Zmiana statusu przystanku:

Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.

Specjalne linie tramwajowe:

Linia E1

Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa - most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów

Linia kursuje z częstotliwością co 15 minut w godz. 9:00 – 14:00 oraz co 24 minuty w godz. 14:00 – 17:00.

31 października 2020 r. (sobota):

Linia A

Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

Linia K

W godzinach 9:00 – 20:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Linia N

W godzinach od 8:00 do 20:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.

Linia 118

W godzinach od 8:00 do 20:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.

Linia 123

W godzinach od 9:00 do 18:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut wg specjalnego rozkładu.

Zmiana statusu przystanku:

Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.

Zmiany lokalizacji przystanków:

przystanek autobusowy nr 23002 „most Osobowicki” zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy nr 23102 (przystanek linii 129), natomiast tramwajowy pozostaje bez zmian;

autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Osobowickiego, na ulicy Osobowickiej będą zatrzymywały się tylko na przystanku przy Bramie Głównej Cmentarza Osobowickiego i przy moście Osobowickim.

autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Milenijnego będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach w ciągu ulicy Osobowickiej;

na ul. Grabiszyńskiej autobusy jadące w kierunku centrum będą zatrzymywały się na dodatkowym przystanku „Grabiszyńska (cmentarz II)”, zlokalizowanym przy peronie tramwajowym na wysokości drugiej bramy Cmentarza Grabiszyńskiego.

Specjalne linie tramwajowe:

Linia E1

Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów

Linia E2

Krzyki – Powstańców Śląskich – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wlkp. – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka - Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny - Świdnicka – Powstańców Śląskich - Krzyki

Linia E3

Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka

– Sienkiewicza – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wlkp. - pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wlkp. – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno

Linia E4

Kromera – Kromera – mosty Warszawskie - Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema - pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska - pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Bema - Poniatowskiego - Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – Kromera

Linia E5

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka - Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Krakowska – Opolska – Księże Małe

Księże Małe – Opolska – Krakowska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Linia E6

Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa - pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów

Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego - Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza –Sępolno

Linia E7

Pilczyce – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Pilczyce

Linia E8

Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois - Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka - Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka - Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj

Linia E9

Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj

Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego –

Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)

Linia E10

Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza - Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego - Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego - Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)

Linie E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7 i E8 kursują z częstotliwością co 10 minut w godz. 8:00 – 18:00 oraz co 20 minut w godz. 18:00 – 20:00.

Linie E9 i E10 kursuje z częstotliwością co 20 minut w godz. 8:00 – 20:00.

Specjalne linie autobusowe:

Linia 301

pl. Solidarności – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Legnicka – Niedźwiedzia – Popowicka – Milenijna - most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Dworzec Nadodrze

Dworzec Nadodrze – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Popowicka – Niedźwiedzia – Legnicka – Zachodnia – Rybacka – pl. Solidarności

Linia 307

Jerzmanowo (Cmentarz I) – Jerzmanowska – Żernicka – Zemska - Rogowska – Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – Oporów

Oporów – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska – Rogowska – Zemska – Żernicka –

Jerzmanowska – Jerzmanowo (Cmentarz I)

Linia 322

Nowy Dwór (pętla) – Rogowska – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Hermanowska - Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego - Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu - Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna - most Milenijny – Osobowicka - Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety - Gorlicka – Litewska – Żmudzka - Kiełczowska – Kiełczowska – Cmentarz Kiełczowska

Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety - Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego - Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta - most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna - Popowicka – Wejherowska – Legnicka - Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska - Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rogowska - Nowy Dwór (pętla)

Linia 334

Brochów – Chińska – Centralna – Konduktorska – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska - Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II)

Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka (Cmentarz) – Buforowa – Konduktorska – Centralna – Chińska – Brochów

Linia 335

Kozanów – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki - Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka - Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz

Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Kozanów

Linia 336

Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Klecińska – Gądowianka – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka - Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – Bałtycka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla)

Kamieńskiego (pętla) – Kamieńskiego - Bałtycka - Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka - most Milenijny – Milenijna - Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II)

Linia 350

Pawłowice (Widawska) – Widawska – Pawłowicka – Azaliowa – Przedwiośnie – BoraKomorowskiego – Irkucka – Królewska - Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka - Bierutowska - Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz

Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego – Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora-Komorowskiego – Przedwiośnie – Starodębowa - Pawłowicka – Widawska – Pawłowice (Widawska)

Linie 301, 307, 334, 350 kursują z częstotliwością co 15 minut w godz. 8:00 – 18:00 oraz co 30 minut w godz. 18:00 – 20:00.

Linie 322, 335, 336 kursują z częstotliwością co 10 minut w godz. 8:00- 15:00, co 15 minut w godz. 15:00-18:00 oraz co 30 minut w godz. 18:00 – 20:00.

1 listopada 2020 r. (niedziela):

Linia A

Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

Linia K

W godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Linia N

W godzinach od 8:00 do 20:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.

Linia 118

W godzinach od 8:00 do 20:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.

Linia 123

W godzinach od 9:00 do 18:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut wg specjalnego rozkładu.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Morwowej:

W związku z wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ulicy Morwowej, autobusy linii 100 i 136 od przystanku „Tarnogaj” do przystanku „Gaj-pętla” będą kursowały objazdem przez ulicę Tarnogajską, Armii Krajowej i Bardzką do Świeradowskiej, z pominięciem przystanku „Złotostocka”.

W kierunku przeciwnym trasa dla linii 100 i 136 pozostaje bez zmian.

Zmiana statusu przystanku:

Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.

Zmiany lokalizacji przystanków:

przystanek tramwajowy nr 10605 „Kleczkowska” w kierunku Osobowic zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kleczkowską na przystanek autobusowy nr 10705;

przystanek autobusowy nr 23002 „most Osobowicki” zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy nr 23102 (przystanek linii 129), natomiast tramwajowy pozostaje bez zmian;

autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Osobowickiego, na ulicy Osobowickiej będą zatrzymywały się tylko na przystanku przy Bramie Głównej Cmentarza Osobowickiego i przy moście Osobowickim;

autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Milenijnego będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach w ciągu ulicy Osobowickiej;

na ul. Grabiszyńskiej autobusy jadące w kierunku centrum będą zatrzymywały

się na dodatkowym przystanku „Grabiszyńska (cmentarz II)”, zlokalizowanym przy peronie tramwajowym na wysokości drugiej bramy

Cmentarza Grabiszyńskiego.

Specjalne linie tramwajowe:

Linia E1

Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale - most Sikorskiego – Mostowa - Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa - most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów - Grabiszyńska – Oporów

Linia E2

Krzyki – Powstańców Śląskich – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wlkp. – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Krzyki

Linia E3

Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wlkp. – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wlkp. – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno

Linia E4

Kromera – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska - pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska –

Dubois – Drobnera – pl. Bema – Bema - Poniatowskiego – Jedności Narodowej – mosty

Warszawskie – Kromera – Kromera

Linia E5

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska –

Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka - Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta - pl. Wróblewskiego – Traugutta – Krakowska – Opolska – Księże Małe

Księże Małe – Opolska – Krakowska – Traugutta - pl. Wróblewskiego – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois - Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Linia E6

Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów

Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego –

pl. Dominikański – Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno

Linia E7

Pilczyce – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa - pl. Legionów – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)

Grabiszyńska (Cmentarz) - Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza –

Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Pilczyce

Linia E8

Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois - Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka - Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi - Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska– Bardzka – Świeradowska - Gaj

Linia E9

Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj

Gaj – Świeradowska – Bardzka – Hubska – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)

Linia E10

Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich –Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego - Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)

Linie E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7 i E8 kursują z częstotliwością co 10 minut w godz. 8:00 – 18:00 oraz co 20 minut w godz. 18:00 – 20:00.

Linie E9 i E10 kursuje z częstotliwością co 20 minut w godz. 8:00 – 20:00.

Specjalne linie autobusowe:

Linia 301

pl. Solidarności – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Legnicka – Niedźwiedzia – Popowicka – Milenijna most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki - Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Dworzec Nadodrze

Dworzec Nadodrze – pl. Staszica – Reymonta - most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki - Osobowicka - most Milenijny – Milenijna - Popowicka – Niedźwiedzia – Legnicka – Zachodnia – Rybacka – pl. Solidarności

Linia 307

Jerzmanowo (Cmentarz I) – Jerzmanowska – Żernicka – Zemska – Rogowska – Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – Oporów

Oporów – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska – Rogowska – Zemska – Żernicka –

Jerzmanowska – Jerzmanowo (Cmentarz I)

Linia 322

Nowy Dwór (pętla) – Rogowska – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Hermanowska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka - Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz

Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego - Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta - most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna - Popowicka – Wejherowska – Legnicka - Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska - Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rogowska – Nowy Dwór (pętla)

Linia 334

Brochów – Chińska – Centralna – Konduktorska - Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka – Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska – Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II)

Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja Pracy – Rondo Woźniaka –

Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka – Bardzka (Cmentarz) – Buforowa – Konduktorska – Centralna – Chińska – Brochów

Linia 335

Kozanów – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna - most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety - Gorlicka – Litewska – Żmudzka - Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz

Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety

– Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego - most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka - most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Kozanów

Linia 336

Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Klecińska – Gądowianka – Na Ostatnim

Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki - Osobowicka – Bałtycka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla)

Kamieńskiego (pętla) – Kamieńskiego - Bałtycka – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka - most Milenijny – Milenijna - Popowicka – Wejherowska – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II)

Linia 350

Pawłowice (Widawska) – Widawska – Pawłowicka – Azaliowa – Przedwiośnie – Bora-Komorowskiego – Irkucka – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska –

Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety

- Gorlicka – Litewska – Żmudzka - Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz

Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego – Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora-Komorowskiego – Przedwiośnie – Starodębowa – Pawłowicka – Widawska – Pawłowice (Widawska)

Linie 301, 307, 334, 350 kursują z częstotliwością co 15 minut w godz. 8:00 – 18:00 oraz co 30 minut w godz. 18:00 – 20:00.

Linie 322, 335, 336 kursują z częstotliwością co 10 minut w godz. 8:00- 15:00, co 15 minut w godz. 15:00-18:00 oraz co 30 minut w godz. 18:00 – 20:00.

2-6 listopada 2020 r. (poniedziałek-piątek):

Linia A

Dodatkowo zatrzymuje się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II).

Linia K

W godzinach 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) – ronda przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Linia 121

W godzinach od 9:00 do 14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.

Linia 319

W godzinach od 9:00 do 14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.

Zmiana statusu przystanku:

Przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych posiada status przystanku stałego.

Specjalne linie tramwajowe:

Linia E1

Oporów – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale –most Sikorskiego – Mostowa - Jagiełły – most Mieszczański – Dubois - Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa - most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów - Grabiszyńska – Oporów

Linia kursuje z częstotliwością co 15 minut w godz. 9:00 – 14:00 oraz co 24 minuty w godz. 14:00 – 17:00.

Komunikacja kolejowa:

Dodatkowo do Cmentarza Osobowickiego można dojechać pociągiem do stacji Wrocław Różanka.

Dodatkowo do Cmentarza Grabiszyńskiego można dojechać pociągiem do stacji Wrocław Grabiszyn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję