Reklama

Polska

Parafia zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku w kategorii „zabytki”

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej jako inwestor oraz firma Castellum jako wykonawca i autor projektu to laureaci pierwszej nagrody w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2019 i Budowa XXI w. w kategorii „obiekty zabytkowe”. Nagrodzony projekt dotyczył rewitalizacji obiektów parafialnych. Uroczysta gala konkursu odbyła się dziś na Zamku Królewskim w Warszawie.

[ TEMATY ]

zabytki

nagroda

Facebook

Ogółem do konkursu zgłoszono ponad 700 inwestycji zakończonych w 2019 r. Z tej liczby do finału przeszło ponad 40 z nich. A tylko 10 zdobyło I miejsca w 10 różnych kategoriach. Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w 24. edycji Konkursu „Modernizacja Roku 2019 i Budowa XXI w.” odbyła się dziś na Zamku Królewskim w Warszawie.

Projekt rewitalizacji zespołu pojezuickich obiektów w Rawie Mazowieckiej otrzymał Pierwszą nagrodę w kategorii „Obiekty Zabytkowe”. Projekt ten zdobył też kolejne pierwsze miejsce w głosowaniu internetowym, które odbywało się niezależnie od werdyktu jury konkursu.

Reklama

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią w uroczystości mógł uczestniczyć 1 przedstawiciel ze strony inwestora, wykonawcy oraz

projektanta. Nagrodę w imieniu parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odebrał proboszcz parafii, ks. Bogumił Karp. Wykonawcę i Projektanta reprezentował Dyrektor z firmy Castellum - Marek Hałon.

Konkurs Modernizacja Roku jest największym konkursem w dziedzinie inwestycji w Polsce.

2020-09-23 20:49

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

U stóp Matki Słowa

Tegoroczna pielgrzymka „Niedzieli” na Jasną Górę, która przypadła 15 września, odbyła się w przededniu Roku Wiary, ogłoszonego przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Dlatego też przyświecało jej hasło: „Wierzę w Jednego Boga”. Do Maryi - Matki Słowa przybyli redaktorzy, dziennikarze, a także czytelnicy pisma, aby Jej zawierzyć wszystko, co składa się na dzieło Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
Pielgrzymka rozpoczęła się Eucharystią w bazylice jasnogórskiej, której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu przy KEP. W koncelebrze uczestniczyli księża redaktorzy edycji diecezjalnych oraz kapłani zaangażowani w promocję „Niedzieli”. Na zakończenie Mszy św. redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ks. inf. Ireneusz Skubiś przekazał figurę bł. Jana Pawła II - „Przewodnika wiary” - dla parafii w Gomulinie.
Po Eucharystii, w auli redakcji odbyło się wręczanie medali „Mater Verbi”. Te zaszczytne wyróżnienia, przyznawane przez redaktora naczelnego „Niedzieli” ks. inf. Ireneusza Skubisia, trafiają do ludzi szczególnie zaangażowanych w promocję „Niedzieli” i jej dzieł. Wśród tegorocznych laureatów Medalu „Mater Verbi” znalazły się osoby z archidiecezji łódzkiej: proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi o. Artur Kiliszek CP, pracownicy kurii łódzkiej - Jadwiga Ługowska i Stanisław Szadkowski. Medale otrzymali również: s. Aleksandra Topola USJK, dziennikarze Jadwiga i Marek Kamińscy, dyrektor teatru „Zwierciadło” Krzysztof Kaczmarek oraz Barbara Ladżyńska i Artur Matiaszczyk z Trade & Travel Company, organizatorzy pielgrzymek do Ziemi Świętej. Medalem „Mater Verbi” został również uhonorowany autor tego tekstu. Pośmiertnie odznaczono śp. ks. prał. Mariana Wiewiórowskiego, który będąc proboszczem w Gomulinie uczynił z „Niedzieli” ważną pomoc duszpasterską. Medal odebrał obecny proboszcz - ks. Jan Cholewa.
O. Kiliszek propaguje w swojej parafii czytelnictwo prasy katolickiej, a szczególnie „Niedzieli”. Jadwiga Ługowska (referent) i Stanisław Szadkowski (kierowca) zajmują się kolportażem. Dzięki ich ofiarnej pracy „Niedziela” dociera do wszystkich parafii naszej archidiecezji. S. Aleksandra, Jadwiga i Marek Kamińscy oraz Krzysztof Kaczmarek angażują się w apostolat Słowa.

CZYTAJ DALEJ

Wybuchł wulkan na wyspie La Palma, trwa ewakuacja ludności

2021-09-19 18:02

[ TEMATY ]

Hiszpania

wulkan

WikiImages/pixabay.com

W niedzielę na wyspie La Palma wybuchł wulkan Teneguia położony na południowym krańcu strefy wulkanicznej Cumbre Vieja. Ministerstwo obrony w Madrycie poinformowało na Twitterze na krótko przed erupcją, że jednostki ochrony cywilnej są przygotowane do udzielenia pomocy zagrożonej ludności.

Kilka godzin przed wybuchem wzmogła się aktywność sejsmiczna w okolicy wulkanicznego, pokrytego kraterami grzbietu Cumbre Vieja, gdzie odnotowano 130 intensywnych wstrząsów.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję