Reklama

Przyjaciele na święta

Świąteczny koncert charytatywny i kiermasz ozdób świątecznych na rzecz uczniów potrzebujących wsparcia i ich rodzin zorganizowany został 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze. Inicjatorem przedsięwzięcia pod hasłem: „Wszystko jest wtedy, kiedy nic dla siebie” było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 18

Grudniowa inicjatywa w formie koncertu i kiermaszu przygotowywana była przez stowarzyszenie, dzieci, rodziców i nauczycieli od wielu tygodni. Pomysłowe, misterne i pracochłonne dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe powstawały podczas zajęć pozalekcyjnych, kół plastycznych i popołudniowych spotkań z rodzicami. Na kiermaszu można było nabyć wszystko, co wiąże się ze świętami Bożego Narodzenia - od choinki, przez szopki, anioły, wieńce, pierniki, po pudełka na prezenty. Anielski personel - uczniowie z klas III - obsługujący stoiska skutecznie zachwalał i zapraszał do kupowania, bo cel przecież szczytny. Rodziców, dziadków i przyjaciół przybyło sporo, więc bożonarodzeniowe gadżety sprzedawały się jak świeże bułeczki.
Obok kiermaszu znalazł się również czas na występy artystyczne. Uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście - studenci Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego podczas koncertu podzielili się swoimi talentami, a przy okazji wprowadzili świąteczny nastrój.
- Pomysł zorganizowania koncertu i kiermaszu wyszedł od członków Stowarzyszenia Przyjaciół SP nr 18 - mówi Małgorzata Dmuch, dyrektor szkoły. - Celem kiermaszu było zebranie funduszy na paczki świąteczne dla najuboższych uczniów naszej szkoły.
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze założone zostało w roku szkolnym 2009/2010 i skupia ok. 20 członków. - Stowarzyszenie to była potrzeba i rodziców, i nauczycieli - mówi Gabriela Radzik, przewodnicząca stowarzyszenia, a prywatnie mama trzecioklasisty. - Na razie niewiele osób zaangażowało się, ale myślę, że właśnie poprzez takie działania charytatywne, kiedy dzieci dla dzieci tworzą coś pięknego, zwrócimy uwagę innych i razem zrobimy wiele dobrego. Chcielibyśmy, żeby to dobro się mnożyło.
Stowarzyszenie postawiło sobie za cel m.in.: działania, dzięki którym szkoła będzie promowana w środowisku lokalnym, akcje na rzecz dzieci oraz tworzenie coraz lepszej bazy poprzez doposażenie szkoły. - Stowarzyszenie ma przede wszystkim pomagać wzrastać szkole. Trzeba w tym celu zaangażować rodziców, bo to ma być wspólnota prężna, świadoma swoich celów, służąca innym, odważna, zdyscyplinowana i otwarta na nowe pomysły. Nasze pomysły są śmiałe, bo szkoła, w której uczą się nasze dzieci, potrzebuje jeszcze wielu rzeczy. Ale najpierw trzeba zebrać ludzi, wspólnie ustalić, czego nam trzeba, i myślę, że razem z dyrekcją szkoły zrobimy rzeczy porządne, konkretne i trwałe. To musi być jeden z najlepszych ośrodków edukacyjnych w województwie - tłumaczy Remigiusz Marczuk, tata drugoklasistki zaangażowany w działania stowarzyszenia. - Szkoła osiąga wysokie wyniki nauczania, my chcielibyśmy zadbać też o inną sferę, np. o porządny parking czy nowy wizerunek szkoły na zewnątrz, bo zależy nam na tym, aby nasze dzieci miały poczucie, że chodzą do dobrej i nowoczesnej szkoły.
Stowarzyszenia wspomagające działania szkół powstają coraz częściej i mają ambitne plany, które powoli realizują. - Dbamy i troszczymy się o swoje, bo przecież tu uczą się nasze dzieci. Szkoły nie wykorzystują potencjału, który tkwi w rodzicach uczniów, a bez połączenia rodziców ze szkołą nie będzie pełnego efektu edukacyjnego i dlatego tu jesteśmy - podkreślają rodzice z zielonogórskiego stowarzyszenia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wstęp do Muzeów Watykańskich od 6 sierpnia tylko z przepustką Covid-19

2021-07-30 12:01

[ TEMATY ]

muzea

Włodzimierz Rędzioch

Od 6 sierpnia wstęp do Muzeów Watykańskich możliwy będzie tylko po okazaniu przepustki Covid-19 - ogłosiła w piątek dyrekcja placówki. Tym samym zastosowano tam przepisy wydane przez włoski rząd, który wprowadził ten obowiązek przy wstępie do wielu miejsc.

Rząd Mario Draghiego zapowiedział, że od 6 sierpnia tzw. Green Pass będzie wymagany przy wejściu do kin, teatrów, muzeów i innych placówek kultury, a także między innymi do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, siłowni, parków rozrywki i na basen. To przepustka wydawana na podstawie zaświadczenia o szczepieniu, wyleczeniu z Covid-19 lub negatywnego wyniku testu.

CZYTAJ DALEJ

Posty nakazane zachowywać

Niedziela warszawska 46/2003

Iwona Sztajner

Przykazania kościelne są zaproszeniem do współodpowiedzialności za Kościół
Zachęcają do przemyśleń, czy wiara ma wynikać z tradycji, czy z przekonania

CZYTAJ DALEJ

Portugalia/Hiszpania: media przypominają o akcie męczeństwa o. Kolbego

2021-07-30 20:40

[ TEMATY ]

Hiszpania

Portugalia

o. Maksymilian Kolbe

Mat.prasowy

Portugalskie i hiszpańskie media katolickie przypominają o 80. rocznicy ofiarowania przez o. Maksymiliana Marię Kolbego swego życia za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, skazanego na karę śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Odnotowują, że polski franciszkanin stał się jednym z największych świętych XX wieku poprzez ofiarę ze swojego życia. Przypominają, że od czasu pontyfikatu św. Jana Pawła II cela śmierci w bloku 11, w której 14 sierpnia 1941 r. o. Kolbe został zabity zastrzykiem fenolu, była odwiedzana przez następców pochodzącego z Polski papieża: Benedykta XVI oraz Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję