Reklama

Nagroda za dobre serce

9 października podczas gali w Filharmonii Zielonogórskiej po raz 12. zostały wręczone statuetki „Człowiek Człowiekowi” przyznawane osobom wyróżniającym się na polu działalności dobroczynnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego

Tegorocznymi laureatami nagrody zostali: Jolanta Życzkowska, Małgorzata Bosa, Bożena Ćwiertniak, Iwona Michalska, Stefan Szyperski i Andrzej Woźniak.
Laureaci zostali wyłonieni przez kapitułę nagrody spośród 28 kandydatów proponowanych przez organizacje charytatywne, stowarzyszenia i parafie. Kapituła obradowała 8 września.
Nagrody wręczył bp Stefan Regmunt, który podkreślał że poprzez tę nagrodę ukazuje się wspaniałych ludzi pracujących cały rok, a statuetka ma być znakiem zewnętrznym ukazującym naszą wdzięczność za piękną postawę miłości. - Dzisiaj doświadczają nas różne sytuacje życiowe, indywidualne niepowodzenia, kataklizmy. Zawsze w takich sytuacjach potrzebny jest ktoś, kto okaże serce, bo kiedy jest serce, wtedy znajdą się też środki materialne. Chcemy w ten sposób symbolicznie pokazać, że musimy o tych ludziach wielkiego serca pamiętać. Cieszę się, że z bliska mogę poznać takich wspaniałych ludzi. Ci ludzie się wyróżniają spośród innych dobro czyniących - mówił bp Regmunt.
W imieniu nagrodzonych podziękowania złożył Andrzej Woźniak.
W uroczystości obok przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych wziął udział wicedyrektor Caritas Polskiej ks. Marcin Brzeziński, który wręczył ogólnopolskie nagrody „Ubi Caritas” osobom i firmom z terenu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dziękując za zaangażowanie i pracę inspirowaną miłością, wyróżnił Irenę Danowską i Elżbietę Dębek-Zielewską oraz firmy Fast i Kronopol.
Wieczór w Filharmonii Zielonogórskiej uświetnił występ kabaretu „Super Duo” (Wiktor Zborowski i Marian Opania) oraz kwartet smyczkowy pod dyrekcją Mariusza Monczaka.
Nagroda „Człowiek Człowiekowi” jest wyróżnieniem Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ustanowionym w 1999 r. przez bp. Adama Dyczkowskiego na wniosek organizacji charytatywnych - Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia im. Brata Krystyna. Nagrodą uhonorowano już 68 osób.

„Człowiek Człowiekowi” 2010 - sylwetki laureatów

BOŻENA ĆWIERTNIAK
Wolontariuszka i prezes Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp.
Zajmuje się pozyskiwaniem środków na działalność świetlicy środowiskowej dla dzieci oraz na potrzeby osób potrzebujących wsparcia. Zdobywa zaufanie darczyńców i sponsorów, którzy wspierają parafialne akcje i projekty. Współorganizuje kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się osobami niepełnosprawnymi, zaangażowana w pozyskiwanie sprzętu rehabilitacyjnego. Jest wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc.
- Potrafi wiele zdziałać, nigdy nie oczekuje podziękowań - napisano we wniosku o przyznanie nagrody.

MAŁGORZATA BOSA
Wolontariuszka i sekretarz Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. Owocem jej działalności charytatywnej jest utworzenie Świetlicy Terapeutycznej „Tęczowa Przystań”, w której angażuje się w pracę z dziećmi. Jest założycielką i aktywnym uczestnikiem Klubu Seniora działającego przy PZC. Włącza się w różne akcje, m.in. zbiórki pieniężne i przygotowywanie paczek świątecznych. Współtworzy parafialny miesięcznik pt. „Głos z Winnicy”.
We wniosku o przyznanie nagrody czytamy: - Jest człowiekiem bez reszty oddanym Bogu i ludziom.

Reklama

JOLANTA ŻYCZKOWSKA
Wolontariuszka związana z PZC przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na działalność charytatywną. Posługuje ludziom starszym, samotnym, schorowanym, niosąc im swoją obecność w ich domach, ciepło, serdeczność i troskę o ich trudne sprawy.
Jest animatorką Ruchu „Wiara i Światło”. Organizuje spotkania z osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami, zabawy choinkowe i podarunki dla podopiecznych wspólnoty.
Redaktor naczelna miesięcznika parafialnego „Głos z Winnicy”.
We wniosku o przyznanie nagrody czytamy: - Niesiona przez panią Marię pociecha, miłość, dobroć i czas przynoszą rezultaty nie do opisania, godne szacunku i naśladowania.

IWONA MICHALSKA
Wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. Koordynuje działalność świetlicy środowiskowej oraz organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W okresie wakacyjnym pracuje w ośrodku kolonijnym w Długiem jako zaopatrzeniowiec-magazynier. Związana z Ruchem Światło-Życie - animatorka całorocznej pracy formacyjnej i oaz wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Organizatorka rekolekcji zamkniętych w Rokitnie dla wolontariatu młodzieżowego. Uczestniczy w zbiórkach żywności, odzieży i innych darów na rzecz najuboższych.
We wniosku o przyznanie nagrody czytamy: - Przyznanie Jej nagrody „Człowiek Człowiekowi” będzie wymownym przykładem na to, że w Kościele przez wierność w rzeczach drobnych z pomocą łaski Bożej powstają wielkie dzieła.

ANDRZEJ WOŹNIAK
Współpracuje z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu. Pomaga ludziom. Jest zaangażowany w niesienie konkretnej, materialnej pomocy ludziom znajdującym się w potrzebie. Pomógł w pozyskaniu domu dla rodziny wielodzietnej, w odbudowie remizy strażackiej, w remoncie kościoła w Trzebiczu czy w organizacji pomocy powodzianom z okolic Sandomierza. Sam pomaga i zmobilizuje innych, by w trudnych chwilach łączyli się w działaniach na rzecz tych, których dotyka nieszczęście.

Reklama

STEFAN SZYPERSKI
Prezes Parafialnego Zespołu Caritas oraz Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Jordanowie. Członek Diecezjalnej Rady Caritas. Aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych na rzecz najbardziej potrzebujących. Pomaga w pracach remontowych kościoła oraz w świetlicy dla dzieci. Nieoceniony podczas organizowania festynów i pielgrzymek. Współpracuje z ośrodkami dla osób uzależnionych w Nowym Dworku, Jordanowie, Rusinowie i Glińsku.
We wniosku o przyznanie nagrody napisano: - Kocha pracę z ludźmi, szczególnie z dziećmi. Wiele godzin dziennie poświęca na to, by pomagać. Ta praca daje mu dużo satysfakcji i radości.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak zrobić prezent Żonie? Heres w nowym utworze "Więcej Miłości"!

Jak zrobić nietypowy prezent dla żony? Kwiaty, czekoladki, a może biżuteria? Nie.. Chrześcijański raper Heres z grupy Wyrwani Z Niewoli, napisał dla swojej Żony list miłosny w formie piosenki i klipu ze wspomnień z podróży poślubnej. Zobaczcie sami!

Jak pisze Heres w opisie klipu: Z dedykacją kochanej Żonie Marlence i wszystkim małżeństwom, by Dobry Bóg wlewał w Nasze serca jeszcze WIĘCEJ MIŁOŚCI.

Jak dodaje Heres:

Szukamy, czekamy, tęsknimy za prawdziwą miłością i za kimś, kto zaakceptuje i pokocha nas z naszą historią życiową. Za kimś, kto odkryje i pomoże pomnożyć to dobro, które jest często ukryte na dnie serca.

Kochana Marlenko jesteś moim Aniołem, ogromnym wsparciem. Zobaczyłaś we mnie, czego nikt nie widział. Znasz moją historię i wiesz dobrze Skarbie, że przed nami Nieba jeszcze perspektywa ;)

Z dedykacją kochanej Żonie Marlence i wszystkim małżeństwom, by Dobry Bóg wlewał w Nasze serca jeszcze WIĘCEJ MIŁOŚCI ..

taki to nasz małżeński teledysk, który zmontowałem z różnych spontanicznych shotów z naszych podróży. To mój pierwszy klip który poskładałem samodzielnie, także wybaczcie wszystkie niedociągnięcia.

Pokój i dobro.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia wspomina wizytę Jana Pawła II

2020-07-12 15:55

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Archiwum prywatne Valentiny Alazraki

Valentina Alazraki

Brazylijczycy wspominają pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do ich kraju, która miała miejsce 40 lat temu. Z powodu trwającej pandemii rocznica obchodzona jest głównie w internecie. Papież Polak wracał do tego największego katolickiego kraju na świecie jeszcze trzy razy.

W trakcie pierwszej wizyty apostolskiej Papież św. Jan Paweł II między innymi konsekrował bazylikę Matki Bożej w Aparecidzie, beatyfikował jezuitę hiszpańskiego José de Anchietę, założyciela miasta São Paulo, aktualnie największego miasta Ameryki Południowej. Uczestniczył też w kongresie eucharystycznym w Fortalezie, w stanie Ceará.

W Kurytybie spotkał się z przedstawicielami Polonii brazylijskiej na stadionie Couto Pereira. W spotkaniu uczestniczyło 70 tysięcy osób. Rozpoczynając swoje przemówienie papież stwierdził z serdecznym naciskiem: „Do tego spotkania mieliście prawo wy, tutaj obecni i ci wszyscy, których reprezentujecie; miałem prawo do tego spotkania także ja, jako syn tej ziemi nad Wisłą, z którą wszyscy jesteśmy złączeni więzami krwi, w różnych stopniach pochodzenia. Do tego spotkania miała prawo także ta ziemia, nasza Ojczyzna”!

Bardzo głęboko w sercach Brazylijczyków pozostały słowa papieża wypowiedziane w trakcie pierwszej pielgrzymki: „Niech Bóg błogosławi waszą Brazylię. Niech Bóg błogosławi i was wszystkich Brazylijczyków, pokojem i postępem, spokojną zgodą w zrozumieniu i braterstwie. Pod matczynym spojrzeniem i opieką Matki Bożej z Aparecidy, Patronki Brazylii”.

Podczas pierwszej pielgrzymki (w dniach 30 czerwca - 11 lipca 1980 roku) z Janem Pawłem II spotkało się 12 milionów osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję