Reklama

Harcerski start

We wspomnienie Aniołów Stróżów, 2 października, do Radomyśla nad Sanem przybyli harcerze z diecezji sandomierskiej na zaproszenie ks. kustosza Jana Turonia, który od wielu lat działa aktywnie w szeregach harcerskich i jest diecezjalnym duszpasterzem harcerzy. Po raz pierwszy „Harcerski Start” odbył się przy Matce Bożej Pocieszenia i Bolesnej. Jak powiedział ks. Turoń: - Każdy szczep harcerski robi w swoim gronie taki „Harcerski Start”, ale chciałem, aby odbył się on w ramach diecezji, połączony z pielgrzymką do Matki Bożej.
„Harcerski Start” rozpoczął się ok. godz. 9.30 w nowym kościele parafialnym, gdzie zebrani usłyszeli z ust Księdza Kustosza historię sanktuarium, a następnie wyruszyli na Drogę Krzyżową po okolicznym lesie. Rozważania poszczególnych stacji przygotował ks. hm Jan Turoń, odczytywali je uczestnicy z różnych drużyn harcerskich, a Drogę Krzyżową prowadził ks. Sławomir Brzeski. Rozważania stacyjne dotyczyły prawa harcerskiego i zastanowienia się nad wartością krzyża. O godz. 11 odbyła się Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Krzysztofa Nitkiewicza. „Aniołowie Stróżowie towarzyszą nam w drodze do Nieba i czuwają nad tym, byśmy nie zbłądzili. Będą z pewnością pomocni podczas biwaków i obozów, więc czas na to, byście się z nimi zaprzyjaźnili i w ten sposób unikniecie wielu problemów - mówił Pasterz Diecezji w czasie homilii do zgromadzonych przedstawicieli hufców z Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska.
Po zakończonej Mszy św. przed sanktuarium harcerze zawiązali wspólny krąg i puścili iskierkę przyjaźni. Jak powiedział ks. hm. Jan Turoń: - Myślę, że ta iskra przyjaźni połączyła te wszystkie hufce i za rok na „Harcerski Start” przybędzie więcej harcerzy. Na tegorocznym spotkaniu było ok. 200 osób. Niestety, nie miałem możliwości kontaktu z wszystkimi hufcami, dlatego serdecznie proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny, abyśmy w przyszłości mogli razem spotykać się na podobnych spotkaniach.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

2021-06-23 13:38

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Katarzyna Krawcewicz

W środę 23 czerwca bp Tadeusz Lityński wręczył dekrety tym księżom, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską. Poniżej publikujemy listę tegorocznych zmian personalnych w diecezji. Proboszczowie i administratorzy parafii obejmują urzędy 2 sierpnia, natomiast wikariusze parafialni – 25 sierpnia. Inne terminy podano w nawiasach. Lista nie obejmuje zmian personalnych w parafiach prowadzonych przez zgromadzenia zakonne.

PROBOSZCZOWIE

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: Prośmy o łaskę pocieszenia dla mieszkańców Nowej Białej

2021-06-23 10:30

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych na Dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Wolny: Brońmy tych, którzy sami obronić się nie mogą

2021-06-25 12:59

[ TEMATY ]

aborcja

youtube.com

Aborcja jest złem ponieważ zawsze oznacza śmierć dziecka, a przecież każde ludzkie życie jest bezcenne, niepowtarzalne, równe - powiedział znany dziennikarz i prezenter Tomasz Wolny w spocie promującym inicjatywę "Każde życie jest cudem".

Jak zaznacza dziennikarz: - Rolą silniejszego jest obrona tych najsłabszych. Którzy, w przypadku aborcji, sami nie są w stanie się obronić. Ta obrona musi być jednak obroną poprzez szacunek i wrażliwość na poglądy tych, którzy myślą w tej sprawie zupełnie inaczej. Musi być jednak obroną, która jest odważnym głosem prawdy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję