Reklama

Niedziela Częstochowska

Na Jasną Górę w stanie epidemii

W tym roku w stanie epidemii pielgrzymki docierające na Jasną Górę są organizowane i przebiegają zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w trosce o bezpieczeństwo pątników i osób postronnych.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Pielgrzymki 2020

Beata Pieczykura/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Według instrukcji GIS, organizatorzy pielgrzymek mają obowiązek zapewnić odpowiednie higieniczne warunki organizacji pielgrzymki i stosować się do procedur ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem u pątników. To znaczy m.in., że w pielgrzymkach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, pielgrzymi muszą mieć zapewniony dostęp do środków higienicznych i punktów sanitarnych, muszą być wyposażeni w maseczki, środki do dezynfekcji, często myć i odkażać ręce oraz utrzymywać dystans w rekomendowanej odległości dwóch metrów.

O bezpieczeństwo i porządek przybywających na Jasną Górę dbają przedstawiciele Jasnej Góry, Urzędu Miasta Częstochowy, częstochowska policja i Straż Miejska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W lipcu do jasnogórskiego sanktuarium przybędą m.in.:

13 lipca – Pielgrzymka Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

14 lipca – Piesza Pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego w formie sztafetowej

15 lipca – 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, sztafetowa

15-16 lipca – 86. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, sztafetowa kapłanów

19 lipca – 34. Piesza Pielgrzymka z Wadowic

24-25 lipca – 40. Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego

26 lipca – Pielgrzymka Rowerowa ze Strzelec Krajeńskich

31 lipca – 39. Piesza Pielgrzymka Góralska, duchowa

16. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej

2020-07-13 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: mniej grup, wielu pielgrzymów indywidualnych

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Pielgrzymki 2020

Bożena Sztajner/Niedziela

W tym roku, z uwagi na epidemię, pielgrzymki na Jasna Górę odbędę się w bardzo ograniczonej formie. W niektórych wezmą udział tylko przewodnicy grup, inne będą miały charakter wyłącznie duchowy. Autokarów jest mniej ale wielu pielgrzymów przybywa indywidualnie - zauważa w rozmowie z KAI o Michał Legan, rzecznik Jasnej Góry.

Przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski zauważa, że pielgrzymi wciąż przybywają, choć mało jest zorganizowanych grup autokarowych.
CZYTAJ DALEJ

Papież podarował polskiemu księdzu kielich i patenę

2025-07-13 11:55

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Na zakończenie historycznej Mszy św. w parafii św. Tomasza z Villanovy Papież Leon XIV przekazał w darze proboszczowi ks. Tadeuszowi Rozmusowi patenę i kielich mszalny jako narzędzia komunii.

„W tym momencie chciałbym przekazać drobny dar proboszczowi tej parafii papieskiej, przypominając w ten sposób naszą dzisiejszą celebrację" - powiedział Leon XIV przed udzieleniem błogosławieństwa końcowego.
CZYTAJ DALEJ

Dziękczynienie za kanonizację św. Ojca Pio

2025-07-14 15:00

[ TEMATY ]

O. Pio

św. o. Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

Arcybiskup Marek Jędraszewski oraz goście z San Giovanni Rotondo wezmą udział w XX czuwaniu modlitewnym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 18-19 czerwca 2022 r.

Motywem przewodnim czuwania będzie dziękczynienie za kanonizację św. Ojca Pio. Uczestnicy czuwania będą mieli możliwość wysłuchania konferencji br. Francesco di Leo, rektora Sanktuarium Świętego Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz świadectwa Beaty Grzyb, która przybliży doświadczenia pielgrzymów przybywających do tego miejsca. Czuwanie zostanie zwieńczone modlitwą uwielbienia za osobę i charyzmat św. Ojca Pio.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję