Reklama

Wiadomości

Mirosław Piotrowski: Prezydent ma chronić obywateli przed złymi posunięciami rządu

Prezydent ma chronić obywatela przed złymi posunięciami rządu – uważa zamierzający wystartować w wyborach prezydenckich lider Ruchu Prawdziwa Europa prof. Mirosław Piotrowski. Piotrowski poinformował, że do PKW złożone zostało już zawiadomienie o utworzeniu jego komitetu wyborczego, jak czytamy na portalu Radia Maryja.

[ TEMATY ]

wybory

Mirosław Piotrowski

facebook.com/miroslawpiotrowski

Na portalu katolickiej rozgłośni czytamy dalej:

„Pojmuję urząd prezydenta jako ochronę obywatela. Prezydent RP ma inicjatywę ustawodawczą i prezydent powinien chronić obywatela przed rządem, przed jego niezbyt mądrymi posunięciami i nie myślę tu tylko o obecnym rządzie, ale w ogóle przed każdym rządem” – powiedział Mirosław Piotrowski na konferencji prasowej w sobotę w Lublinie

Mirosław Piotrowski poinformował, że do PKW złożone zostało już zawiadomienie o utworzeniu jego komitetu wyborczego. Hasłem wyborczym kandydata ma być – Nowoczesny Konserwatyzm.

Reklama

„Sięgamy korzeniami do tego, co już sprawdzone i otwieramy się na nowe możliwości” – wyjaśnił.

Prof. Piotrowski powiedział, że swój program przedstawi po zarejestrowaniu jego kandydatury (do czego wymagane jest zebranie co najmniej 100 tys. podpisów poparcia). W programie tym mają się znaleźć m.in. postulaty obniżenia podatków, zatrzymania podwyżek cen prądu, reformy systemu ZUS, naprawy systemu opieki zdrowotnej, reformy wymiaru sprawiedliwości – aby bardziej służył obywatelom.

W polityce zagranicznej Polski – zdaniem Piotrowskiego – trzeba „wygasić spory” na arenie międzynarodowej, także w Unii Europejskiej. Piotrowski postulować też będzie ochronę każdego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Reklama

Mirosław Piotrowski w latach 2004–2019 był europosłem. Po raz pierwszy startował z listy Ligi Polskich Rodzin, potem dwukrotnie z list PiS. W wyborach w 2014 r., startując z drugiego miejsca, zdobył 73,4 tys. głosów i wyprzedził „jedynkę” Waldemara Parucha, który uzyskał 43,5 tys. głosów.

Pod koniec 2018 r. założył partię Ruch Prawdziwa Europa. Tworzyła ona – razem z Prawicą Rzeczypospolitej i Zjednoczeniem Chrześcijańskich Rodzin – Komitet Wyborczy Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi, który miał wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. Nie zdołał jednak zebrać wystarczającej liczby podpisów, aby zarejestrować listy kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Piotrowski chciał ubiegać się o mandat senatora w okręgu 16 obejmującym miasto Lublin, ale z powodu niewystarczającej liczby zebranych podpisów poparcia, komisja wyborcza odmówiła rejestracji go jako kandydata.

2020-02-15 16:20

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piotrowski: urząd głowy państwa traktuję jako ochronę obywatela przed zakusami każdego rządu

2020-03-08 15:47

[ TEMATY ]

Mirosław Piotrowski

Archiwum Europosła prof. Mirosława Piotrowskiego

Urząd głowy państwa traktuję jako ochronę obywatela przed zakusami każdego rządu - tak mówił w niedzielę w Białymstoku Mirosław Piotrowski o swoim kandydowaniu na prezydenta RP. Hasło wyborcze kandydata to "Chrześcijańska Polska". Trwa zbiórka podpisów pod jego kandydaturą.

W ramach swojej kampanii wyborczej Mirosław Piotrowski spotkał się w niedzielę z dziennikarzami w Białymstoku, po południu będzie w Suwałkach na spotkaniu z mieszkańcami tego miasta pod hasłem "Jaki patriotyzm dzisiaj". "Rozpoczynamy nasz cykl spotkań z wyborcami i mediami" - powiedział.

Piotrowski zapewniał w Białymstoku, że urząd głowy państwa traktuje jako ochronę obywatela. "Od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, ale także w trakcie życia. Ochronę przed zakusami każdego rządu, przed niesprawiedliwymi podatkami i nieracjonalnymi rozwiązaniami" - mówił.

Kandydat proponuje np. obniżenie podatków, by "ułatwić życie" drobnym przedsiębiorcom. Dodał, że bardzo szczegółowy program wyborczy przedstawi po zebraniu wymaganej liczby podpisów i rejestracji jego kandydatury przez Państwową Komisję Wyborczą.

Odnosząc się do apeli opozycji, by kwotę blisko 2 mld zł przeznaczyć nie na publiczne media, ale na walkę z chorobami nowotworowymi kandydat mówił, że w grudniu 2019 roku to on był autorem tego pomysłu, by tę kwotę przeznaczyć na oddłużenie szpitali. Według niego "opozycja to podchwyciła, uszczegółowiła, że chce pozyskać na onkologię". "Tak się nie stało, nad czym ubolewam i nie idzie tu o misję publiczną mediów, ale o pewne skrzywienie polityczne, które nastąpiło i racjonalne dzielenie tychże środków" - mówił Piotrowski.

Pytany o finansowanie mediów publicznych, również ośrodków regionalnych mówił, że powinny być finansowane albo z abonamentu, "którego oczywiście nie ma", albo "za pomocą innych środków".

"Ale, jak się dowiaduję, z tej kwoty 2 mld zł to naprawdę dla tych ośrodków niewiele +skapnie+ i to tak naprawdę jest tylko alibi dla pozyskania tak ogromnych kwot na przedsięwzięcia propagandowe, żeby nie powiedzieć partyjne" - dodał kandydat.

Prezydent Andrzej Duda poinformował w piątek, że podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz tzw ustawy abonamentowej, która zakłada przekazanie 1,95 mld zł Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu jako rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu.

Szef sztabu wyborczego na województwo podlaskie Krzysztof Krasowski poinformował, że do tej pory w regionie pod kandydaturą Mirosława Piotrowskiego zebrano ponad 15 tys. podpisów, ale zbiórka trwa. Piotrowski mówił, że sztab wyborczy zapewnia go, iż w terminie (czyli do 26 marca) uda się zebrać minimum 100 tys. podpisów koniecznych do rejestracji kandydatury. "A gdy spotykam się z ludźmi, to utwierdzam się w tym przekonaniu" - dodał.

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów. (PAP)

CZYTAJ DALEJ

Bp Marek Mendyk – wracam do mojej Galilei

2020-03-31 12:59

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Monika Łukaszów

Biskup Marek Mendyk

Pierwsze słowa bp Marka Mendyka po ogłoszeniu nominacji. - To nowe powołanie to powrót do początków, do mojej Galilei.

W rozmowie z Radiem Watykańskim bp Marek Mendyk mówi o myślach towarzyszących mu w przyjęciu papieskiej nominacji.

- Nominacja Ojca Świętego przywołuje we mnie pewną refleksję. Powołanie na biskupa świdnickiego to przede wszystkim przywołanie tych momentów mojego życia, które odnoszą się do początków, także początków powołania, mojej życiowej Galilei. Na terenie diecezji świdnickiej znajduje się bowiem nie tylko mój rodzinny dom, ale też takie miejsca, gdzie odkrywałem swoje powołanie. Mogę powiedzieć, że właściwie wracam do początków mojego życiowego powołania, pierwszego też nawrócenia i pierwszej miłości w relacji z Panem Jezusem – podkreślił bp Marek Mendyk.

- Jest to też przywołanie pierwszych wątpliwości czy nawet obaw, może oporów, które na etapie odkrywania powołania się pojawiały. Ale też tam zdecydowałem się odważnie zostawić wszystko i pójść za Jezusem. W klimacie zbliżających się świąt paschalnych i tajemnicy zmartwychwstania Pana Jezusa jak gdyby po raz kolejny wraca wielkanocne wezwanie, aby teraz powrócić do swej Galilei. Ale już z nową wiarą, z odnowioną relacją z Jezusem, w przekonaniu, w wierze i świadomości, że On już tam podąża przede mną i że już tam na mnie czeka - dodał nowy Biskup Świdnicki.

CZYTAJ DALEJ

Spowiedź i Komunia Święta na Wrzecionie

2020-03-31 22:41

[ TEMATY ]

spowiedź

komunia święta

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

Wrzeciono

Maciej Cholewiński / parafia-wrzeciono.pl

Parafia Niepokalanego Poczęcia na Wrzecionie zaprasza do spowiedzi. Do Wielkiej Środy w godz. 8.00-13.00 oraz 15.00- 18.00 w kościele można przystąpić do sakramentu pokuty. W świątyni nie może przebywać więcej niż pięć osób.

„Zapraszamy wszystkich głodnych Boga i stęsknionych za Nim!” - czytamy na parafialnym Facebooku. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP dziękuje również za wszystkie ofiary na rzecz utrzymania kościoła, składane do specjalnej skrzynki znajdującej się przy wejściu do świątyni. W tym trudnym dla wsyzstkich czasie, powinniśmy pamiętać o wspieraniu materialnym swoich parafii.

CZYTAJ DALEJ
E-wydanie
Czytaj Niedzielę z domu

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję