Reklama

Polska

Abp Skworc: doświadczajmy bliskości i tkliwości Boga

Polakom mieszkającym na emigracji, wiernym archidiecezji katowickiej i internautom, specjalne bożonarodzeniowe życzenia w wersji wideo złożył abp Wiktor Skworc.

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

życzenia

Boże Narodzenie

youtube.com/printscreen

Metropolita katowicki zwrócił uwagę, że Wigilia Świąt Bożego Narodzenia i Uroczystość Narodzenia Pańskiego to „czas doświadczania bliskości Boga, który stał się człowiekiem”. – To wielka tajemnica naszej wiary. Doświadczamy tej tajemnicy: doświadczajmy bliskości i tkliwości Boga, który przychodzi do nas w osobie Jezusa Chrystusa – powiedział abp Skworc.

Wskazał, nawiązując do nowego programu duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”, że szczególnym miejscem bliskości Boga jest Jego obecność pod postaciami Chleba i Wina. – Kiedy (…) pójdziemy na pasterkę, to doświadczymy bliskości Boga, który przychodzi do nas w Jezusie Chrystusie eucharystycznym. To wielka tajemnica naszej wiary: tajemnica Jego obecności, tajemnica Jego bliskości. On obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata – przypomniał metropolita katowicki.

Takiego doświadczenia bliskości Jezusa eucharystycznego życzył wszystkim - „żeby każdy z was doświadczył bliskości Boga, który przychodzi do człowieka z bogactwem swoich darów (…): łaski, miłości, pokoju”.

Podziel się cytatem

Reklama

Jednocześnie podpowiedział jak warto rozpocząć Nowy Rok 2020. – Nieraz myślimy: co nam ten rok przyniesie? Martwimy się, zastanawiamy, boimy o przyszłość – mówił hierarcha. Ale od razu dodał: „postawmy sobie pytanie: co my możemy wnieść w Nowy Rok Pański, w te wszystkie dni, które są przed nami”.

Odwołał się przy tym do doświadczeń życiowych i charyzmatów pochodzących od Boga. To On „daje nam Ducha Świętego”. – Dzięki temu darowi możemy przemieniać rzeczywistość tego świata – mówił wyjaśniając o jaką przemianą chodzi. Potrzeba, aby rzeczywistość, w której żyjemy stawała się „bardziej eucharystyczna, bardziej ewangeliczna, pełna pokoju i radości”.

– Oby ta noc Bożego Narodzenia przedłużyła się na wszystkie dni tego Nowego Roku, który jest przed nami – życzył wszystkim abp Skworc, zapewniając jednocześnie o pasterskiej bliskości: ofierze Mszy świętej i modlitwie.

2019-12-23 17:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziecię się nam narodziło…

Świętujemy urodziny Jezusa z Nazaretu. Przyszedł na świat, byśmy wyszli z ciemności naszych ograniczeń i nieśli światło prawdziwego życia innym. Jego narodziny zmieniły bieg historii. Ale czy zmieniły nas?

Każdego roku w okresie świąt Bożego Narodzenia pojawiają się w mediach dociekania odnoszące się do daty, miejsca i okoliczności przyjścia na świat Jezusa, Syna Józefa i Maryi – żyjących w Galilei w Nazarecie, którego dzieje opisują przede wszystkim kanoniczne Ewangelie. Tymczasem obecnie, w świecie, w którym dokumenty (np.: metryka, dowód osobisty, paszport) potwierdzają nasze istnienie, co trzecie dziecko przed ukończeniem piątego roku życia oficjalnie... nie istnieje. Narodziny bowiem 230 mln małych dzieci nigdzie nie zostały odnotowane. Co roku 5,5 mln ludzi na ziemi rodzi się i umiera bez dokumentów. I nie jest to tylko problem krajów tzw. Trzeciego Świata.

CZYTAJ DALEJ

Św. Maksymilian Maria Kolbe – Rycerz Niepokalanej

Niedziela podlaska 31/2018, str. VII

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

Archiwum Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie

Z pewnością większości kojarzy się przede wszystkim z obozowym pasiakiem i oddaniem życia za współwięźnia, jednak jego męczeńską śmierć poprzedziło wiele lat równie heroicznej walki, aby zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną

Dwie korony

CZYTAJ DALEJ

Odpust św. Jakuba w Rzykach. Po raz pierwszy wręczali muszle Jakubowe

2021-07-29 18:24

[ TEMATY ]

Rok św. Jakuba

Rzyki

MJscreen

Ks. Krzysztof Moskal na odpuście z muszlą św. Jakuba.

 Ks. Krzysztof Moskal na odpuście z muszlą św. Jakuba.

Parafia św. Jakuba w Rzykach przeżywała uroczystość odpustową i dziękowała za 225 lat istnienia.

Wierni dziękowali za opiekę św. Jakuba i prosili przez jego wstawiennictwo o potrzebne łaski dla całej parafii w niedzielę 25 lipca, zwłaszcza na sumie odpustowej, której przewodniczył biskup pomocniczy z Krakowa Janusz Mastalski w koncelebrze z obchodzącym imieniny proboszczem ks. Krzysztofem Moskalem i księżmi rodakami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję