Reklama

Słowo Redaktora Naczelnego

Solidarni z „Niedzielą”

Niedziela w Chicago 44/2006

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przychodzimy do Czytelników w nowym formacie - w postaci kolorowego magazynu pełnego informacji i zdjęć. Wydaje się nam, że jest to dobra linia, czego dowodem jest liczna korespondencja listowna, telefoniczna i mailowa.
Serdecznie dziękujemy za każde dobre słowo wypowiadane w kościele o „Niedzieli”, bo opinia duszpasterza jest bardzo wiernym potrzebna. Potrzebują oni zachęty i dopingu ze strony księdza. Ten natomiast może wiele zdziałać z pomocą prasy katolickiej. Dobrze będzie, jeżeli księża zdecydują się na większe zamówienia tygodnika do parafii. To nie kosztuje - można zwrócić egzemplarze niesprzedane. Trzeba pamiętać, że wierni nabędą pismo, jeżeli zapoznają się z nim, jeżeli wezmą je do ręki. Nie możemy doprowadzić do stagnacji w tej dziedzinie, bo przecież chodzi o rozwój katolickiej prasy.
Raz jeszcze dziękuję księżom za przyjmowanie „Niedzieli”, „Mojego Pisma Tęcza”, „Kolekcji Papieskiej” oraz książek z Biblioteki „Niedzieli”. Przypominam też Czcigodnym Księżom, ministrantom i wszystkim zainteresowanym, że nowa „Niedziela” zawiera dodatek - „Niedzielę liturgiczną”. Na 8, jednoszpaltowych stronicach znaleźć w nim można kalendarz liturgiczny na każdy dzień, ze wskazaniami dotyczącymi czytań mszalnych i brewiarza, informacje o świętym z danego tygodnia, a na ostatniej stronie, w rubryce „Niedzielna szkoła modlitwy” - zapoznać się z duchowością Ojców Kościoła. Dodatek „Niedziela liturgiczna” można bez uszczerbku wyjąć ze środka gazety, by funkcjonował odrębnie. Niech będzie pomocą w rozwoju życia liturgicznego i duchowego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: plan dla Gazy

2025-09-30 07:55

[ TEMATY ]

Izrael

Palestyna

Gaza

PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Podczas konferencji prasowej Donalda Trumpa i Benjamina Netanjahu 29 września w Waszyngtonie amerykański prezydent poinformował o planie dla Gazy, który ma zakończyć bezprecedensowe cierpienia Palestyńczyków oraz doprowadzić do przekazania przez Hamas Izraelowi żywych i nieżyjących zakładników porwanych podczas bestialskiego pogromu 7 października 2023 roku, w którym zamordowano ponad 1200 Izraelczyków, w tym co najmniej dziesięcioro obywateli polskich.

Straty palestyńskie w wyniku izraelskiej akcji militarnej sięgają już 66 tysięcy zabitych i przez znaczącą część społeczności międzynarodowej określane są mianem zbrodni wojennej i ludobójstwem. Przeciwko takiej retoryce władze Izraela zdecydowanie protestują.
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

Kalendarz papieskich liturgii na ostatnie miesiące Roku Świętego

2025-09-30 12:46

[ TEMATY ]

Leon XIV

papieskie liturgie

Vatican Media

Znamy już kalendarz papieskich liturgii na ostatnie miesiące Roku Świętego, a dokładniej aż do Niedzieli Chrztu Pańskiego, 9 stycznia, kiedy to Leon XIV odprawi Mszę i ochrzci dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej. Trzy dni wcześniej uroczyście zamknie Drzwi Święte, kończąc tym samym obchody Roku Jubileuszowego 2025.

Ojciec Święty będzie przewodniczył Eucharystii na następujących, przypadających w tym czasie jubileuszach: 1 listopada – oświaty, 16 listopada – ubogich, 23 listopada – chórzystów, 14 grudnia – więźniów. Potwierdzono, że 1 listopada podczas Jubileuszu Oświaty Papież ogłosi św. Jana Henryka Newmana doktorem Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję