Reklama

Niedziela Wrocławska

Żyć jak święty Andrzej

- Dzisiejszym dniem odpustu weszliśmy w czas Adwentu. Niech to będzie początek drogi przygotowań do świąt narodzenia naszego Zbawiciela – mówił ks. Wincenty Tokarz, podczas Sumy odpustowej w parafii św. Andrzeja Apostoła na wrocławskich Stabłowicach. W Eucharystii licznie udział wzięli księża z dekanatu, a przewodniczył jej ks. Łukasz Piłat, asystent kościelny Akcji Katolickiej archidiecezji wrocławskiej.

[ TEMATY ]

odpust

Anna Majowicz

Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Piłat

Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Piłat

- Popatrzmy jak wielką miłością darzy nas Pan Bóg. On na drodze naszego życia stawia ludzi świętych po to, aby nas ożywić, by pogłębić w nas pragnienie świętości, pragnienie nieba – mówił w homilii ks. Łukasz Piłat. Kapłan wskazał na słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że Pan Bóg stawia świętych na naszej drodze życia, aby wpędzali nas we wstyd. Taki święty wstyd. - Patrząc na życie osób świętych, człowiek, który gdzieś się pogubił, powinien się zawstydzić, bo być może były takie momenty, że nie wybrał drogi wskazanej przez Boga, a żył sobie po swojemu. Zobaczcie, że Bóg posługuje się innym człowiekiem, aby dotrzeć do nas. Aby poprowadzić nas na drogę nawrócenia– zaznaczył kaznodzieja, dodając, że do takich osób zdecydowanie zaliczyć można świętego Andrzeja Apostoła, którego postawa napawa zachwytem. - Święty Andrzej tak bardzo kochał Boga, że był gotów oddać za Niego swoje życie. Wyprzedził nas w ziemskim pielgrzymowaniu, cieszy się chwałą nieba i odebrał już swoją nagrodę za wierność Chrystusowi – zaznaczył.

Reklama

Kapłan podkreślił, że każdy katolik wezwany jest do tego, aby prężnie wyznawać swoją wiarę, bronić jej i postępować według jej zasad. - Na co dzień zabiegamy o sprawy doczesne, bo jest to konieczne dla naszej egzystencji, ale w tym wszystkim Pan Bóg upomina się, abyśmy nie zapominali o naszej wdzięczności, gdyż doczesność, która często naznaczona jest cierpieniem, szybko przemija, a wieczność, która nas czeka, będzie przepełniona szczęściem. Nasze serce nie jest w stanie do końca poznać, jak wielkie i wspaniałe dobra przygotował dla nas Pan Bóg – przekonywał ks. Łukasz Piłat.

Na zakończenie asystent kościelny Akcji Katolickiej archidiecezji wrocławskiej wyraził przekonanie, że Pan Bóg oczekuje od każdego z nas świadectwa żywej wiary. - Ważne, abyśmy nie tylko potrafili wskazać jak być powinno, ale swoim życiem pokazywali jak ważny jest w nim Pan Bóg, święte sakramenty, przykazania i życie tymi przykazaniami – nauczał ks. Łukasz Piłat.

2019-12-01 22:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chełmska Pani w koronach

Niedziela lubelska 36/2015, str. 1-2

[ TEMATY ]

odpust

Grzegorz Zabłocki/Muzeum Chełmskie

Ikona Matki Bożej Chełmskiej

Ikona Matki Bożej Chełmskiej

250 lat temu – 15 września 1765 r. – odbyła się pierwsza koronacja cudownego obrazu Matki Bożej Chełmskiej. Z tej okazji podczas wrześniowego odpustu, który przypada na święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w bazylice Mariackiej w Chełmie odbędą się rocznicowe uroczystości

Tegoroczny odpust będzie miał szczególnie uroczysty charakter. Nawiązuje do tego samo jego hasło: „Z Maryją przez wieki”. Chcemy podziękować Bogu za kilka wieków obecności cudownego obrazu Matki Bożej na Górze Chełmskiej – mówi ks. prał. Tadeusz Kądziołka, proboszcz parafii Mariackiej. – Uroczystości mają przypominać o wielkich wysiłkach biskupów unickich i wiernego ludu ziemi chełmskiej, którzy czynili wszystko, aby kult Matki Bożej w tym miejscu nie ustawał i żeby zapoznały się z nim nowe pokolenia Polaków wyznających wiarę w Boga i we wstawiennictwo chełmskiej Madonny – podkreśla.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: mamy dbać o dobro skrzywdzonych, a nie o wizerunek instytucji Kościoła

2021-09-19 16:57

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

wykorzystywanie

ofiary

Episkopat news

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

- Gromadzimy się tutaj, żeby leczyć się z obojętności, a tym bardziej z lekceważenia krzywdy – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki witając uczestników warszawskiej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Zorganizowały ją: Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich i Konferencja Episkopatu Polski. – Przyjmujemy do serca wezwanie Ojca Świętego Franciszka, żeby nie dbać przede wszystkim o wizerunek instytucji [Kościoła], (…) ale skupić się na dobru skrzywdzonych – zadeklarował hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Boże, Ojcze miłosierny...

2021-09-19 18:42

Małgorzata Pabis

    W bazylice Bożego Miłosierdzia i w ponad 70 miejscach na całym świecie trwają przygotowania do 20. rocznicy tego wydarzenia.

    W niedzielę 19 września – w Godzinie Miłosierdzia i w czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 15.20 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozważany był pierwszy fragment Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, który 17 sierpnia 2002 roku na łagiewnickim wzgórzu wypowiedział św. Jan Paweł II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję