Reklama

Aspekty

Odpust różańcowy w Rokitnie i diecezjalne odznaczenia dla świeckich

Dziś, 5 października do diecezjalnego sanktuarium w Rokitnie przybędą wierni zrzeszeni w tzw. Żywym Różańcu. Tego dnia w Rokitnie zostaną również wręczone diecezjalne odznaczenia dla świeckich szczególnie zaangażowanych w życie Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego.

[ TEMATY ]

odpust

archiwum

Program uroczystości w Rokitnie:

· godz. 10.00 Powitanie pielgrzymów przy ołtarzu polowym, modlitwa różańcowa połączona z procesją ze sztandarami po dróżkach rokitniańskich

Reklama

· godz. 11.00 „Zaufaj Maryi” – koncert Andrzeja Batora w podziękowaniu za 40 lat pracy artystycznej (cz. 1)

· godz. 11.30 Katecheza – „Wychowawczyni powołań kapłańskich” – ks. kan. Dariusz Mazurkiewicz (rektor Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu)

· godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem oraz z homilią bp. Łukasza Buzuna, biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej

Reklama

· ok. godz. 13.30 - „Zaufaj Maryi” – koncert Andrzeja Batora w podziękowaniu za 40 lat pracy artystycznej (cz. 2)

Podczas mszy św. nastąpi wręczenie odznaczeń "Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej". W tym roku wyróżnienia otrzymają:

Benedykt Antczak - Drezdenko (Przemienienia Pańskiego)

Zbigniew Pieróg - Drezdenko (Przemienienia Pańskiego)

Leokadia Kirkowska - Drezdenko (Najśw. Serca Pana Jezusa)

Paweł Zagórski - Głogów (św. Wawrzyńca)

Maria Dembna - Łagoszów Wielki

Henryk Tesarski - Łagoszów Wielki

Roman Głąb - Wawrów

Tadeusz Pasierbowicz - Wawrów

Elżbieta Lont - Górzyca

Józef Mazurek - Górzyca

Wiesław Szatkowski - Górzyca

Agata Magiera-Szlaska - Lubieszów

Stanisław Białas - Kolsko

Halina Gacek - Żagań (Wniebowzięcia NMP)

Żywy Różaniec to wspólnota modlitewna, której członkowie w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat podejmują systematyczną modlitwę różańcową, zwłaszcza w intencjach wskazywanych każdego miesiąca przez Ojca Świętego. Stowarzyszenie Żywego Różańca zrodziło się z inicjatywy Pauliny Jaricot w Lyonie w 1826 r. Szybko zyskało aprobatę Kościoła i rozwinęło się w wielu krajach. Członkowie stowarzyszenia zobowiązują się do codziennego odmawiania jednej tzw. "dziesiątki" różańca.

Odznaczenie "Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej" zostało ustanowione przez bp. Adama Dyczkowskiego. Kandydatów do uhonorowania przedstawiają parafie, dekanaty i instytucje diecezjalne. Po zweryfikowaniu kandydatur przez kapitułę odznaczenia, ostateczną decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje biskup diecezjalny. Osoby uhonorowane diecezjalnym wyróżnieniem otrzymują specjalny dyplom oraz odznaczenie w formie krzyża.

2019-10-05 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sanktuarium w Miedniewicach czeka

Program Mszy św. i nabożeństw w czasie Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach 2013

CZYTAJ DALEJ

Rok 2022 będzie we Wrocławiu rokiem Edyty Stein [św. Teresy Benedykty od Krzyża]

2021-09-16 20:56

Tomasz Lewandowski

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Rada Miejska Wrocławia przyjęła rezolucję w sprawie ustanowienia roku 2022 rokiem Edyty Stein. Przyszły rok stanowić będzie okazję do przypomnienia zarówno jej dorobku intelektualnego i tragicznego życiorysu, jak i dramatycznej historii Wrocławia oraz Europy, w tym Holokaustu, którego Stein była ofiarą. Będzie także okazją do rozwijania dialogu między narodami i religiami oraz upowszechniania wielokulturowego dorobku Europy.

- Za jej wyborem na patronkę 2022 przemawia jej chrzest i komunia święta, których setna rocznica przypada na początek przyszłego roku. A za parę dni jest również 130. rocznica jej urodzin. Częściej przekazuje się nam obraz zakonnicy – filozofki, a była to również bardzo aktywna kobieta, bliska naszym współczesnym – mówi Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję