Reklama

Niedziela Częstochowska

Przybieżeli do Betlejem

Jak co roku mieszkańcy prowadzonego przez Braci Albertynów Domu Pomocy Społecznej przy ul. św. Jadwigi w Częstochowie rozesłali zaproszenia na bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez tutejszą grupę teatralną „Minutka”.

[ TEMATY ]

jasełka

Anna Wyszyńska/Niedziela

Przedstawienie odbyło się 24 stycznia w świetlicy DPS. Wśród widzów byli m.in.: brat Paweł Tomasz Flis – przełożony Generalny Zgromadzenia Braci Albertynów, brat Andrzej Słuszniak - ekonom zgromadzenia, ks. Kamil Zadrożny z Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, Adrian Staroniek – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, Iwona Borysiuk – dyrektor MOPS w Częstochowie, mieszkańcy zaprzyjaźnionych DPS-ów, uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 14 w Częstochowie z nauczycielkami oraz s. Rufina z wychowankami Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Częstochowie.

Zobacz zdjęcia: Przybieżeli do Betlejem

Reklama

Aktorzy z grupy teatralnej „Minutka” i ich opiekunowie przygotowania do jasełek rozpoczęli już w czasie Adwentu. Wszyscy włożyli wiele trudu w napisanie scenariusza, naukę ról, przygotowanie scenografii, rekwizytów, strojów i opracowanie ruchu scenicznego. Ponieważ tradycją domu jest połączenie jasełek ze wspólnym kolędowaniem dla gości wydrukowano śpiewniki w których znalazły się teksty pięknych kolęd, m.in.: „Mędrcy świata”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”. Aktorzy grali z ogromnym zaangażowaniem.

W roli jednego z króli znakomicie wypadł wolontariusz Ahmed z Algierii, który przebywa w DPS w ramach międzynarodowego programu. Barwny i dynamicznie zagrany spektakl, wspólny śpiew kolęd, sprawił uczestnikom spotkania wiele radości. Wykonawcy i ich opiekunowie zostali nagrodzenie długimi i w pełni zasłużonymi brawami. Na zakończenie dyrektor DPS Renata Smużyńska przedstawiła publiczności aktorów i podziękowała wszystkim za przypomnienie historii narodzin Pana Jezusa. Grupie „Minutka” życzyła dalszych sukcesów i satysfakcji z występów.

2019-01-24 19:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłosierdzie ma zawsze młode oblicze

[ TEMATY ]

jasełka

Anna Wyszyńska

"Jezus dla ubogich” – taki był tytuł i przewodnia myśl jasełek zorganizowanych z okazji świąt Bożego Narodzenia w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Częstochowie przy ul. bp. T. Kubiny. W betlejemskiej stajence przed Świętą Rodziną pojawiali się kolejno przedstawiciele wszystkich kontynentów, aby przez swoją obecność i taniec uwielbić nowo narodzonego Jezusa i złożyć mu dary. Widzowie gorąco oklaskiwali zarówno twórców scenariusza, jak i występujące w jasełkach dziewczęta, ich barwne kostiumy i charakteryzację.

Główny temat jasełek: „Jezus dla ubogich” został rozwinięty w wypowiedziach papieża Franciszka m.in. w słowach wypowiedzianych przez niego do młodych 28 lipca 2016 r. na krakowskich Błoniach: „Znając żarliwość z jaką podejmujecie misję, śmiem powiedzieć: miłosierdzie ma zawsze młode oblicze. Serce miłosierne ma bowiem odwagę, by porzucić wygodę; serce miłosierne potrafi wychodzić na spotkanie innych, potrafi objąć wszystkich. Serce miłosierne potrafi być schronieniem dla tych, którzy nigdy nie mieli domu lub go stracili, potrafi stworzyć atmosferę domu i rodziny dla tych, którzy musieli emigrować, jest zdolne do czułości i współczucia. Serce miłosierne potrafi dzielić swój chleb z głodnym”.

CZYTAJ DALEJ

Toruński kościół św. Jakuba ustanowiony sanktuarium

2021-07-25 18:33

[ TEMATY ]

Rok św. Jakuba

Rok Compostelański

Renata Czerwińska

W Kościele katolickim trwa Rok Compostelański. 25 lipca w toruńskim kościele św. Jakuba miały miejsce uroczystości diecezjalne, połączone z ustanowieniem siedemsetletniej świątyni sanktuarium św. Jakuba. W Eucharystii pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla uczestniczyli: bp Andrzej Suski, kapłani z diecezji toruńskiej, przedstawiciele władz miasta, Ambasador Hiszpanii w Polsce, Francisco Javier Sanabria Valderrama, Bractwo Świętego Jakuba z Torunia i z Warszawy oraz licznie zgromadzeni parafianie i pielgrzymi.

CZYTAJ DALEJ

Powstał film o organach katedralnych z okazji 850-lecia parafii

2021-07-26 15:36

TD

Powstał film o organach katedralnych z okazji 850-lecia parafii

Powstał film o precyzyjnej przebudowie organów katedralnych, które przechodzą szereg specjalistycznych zabiegów remontowych, aby uczcić jubileusz 850 lat istnienia głównej parafii diecezji. Organy po remoncie poświęci bp Jan Piotrowski 15 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję