Reklama

Niedziela Częstochowska

W trosce o ubogich

Tajemnica ubóstwa dotyka nie tylko osoby cierpiące biedę materialną. Każdy człowiek bowiem, gdy patrzy na siebie, zauważa jakąś potrzebę, jakiś brak, miłości, przyjaźni, obecności.

[ TEMATY ]

Caritas

bp Andrzej Przybylski

Beata Pieczykura/Niedziela

W tym kontekście w ramach obchodów 2. Światowego Dnia Ubogich bp Andrzej Przybylski 22 listopada spotkał się z mieszkankami Schroniska dla Kobiet Oaza i Domu Samotnej Matki w Częstochowie, prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Reklama

Przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. Razem z podopiecznymi wołał do nieba i zachęcał ich, aby pozwolili Bogu pisać historię swojego życia, bo wtedy może się ono zmienić, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Pozwolić Bogu działać to znaczy słuchać Go, pełnić Jego wolę, zachowywać przykazania.

Na zakończenie Biskup Andrzej pobłogosławił wszystkim dziełom Caritas, temu miejscu, dyrektorom, pracownikom, wolontariuszom. Wszystkim zebranym błogosławił indywidualnie, kreśląc znak krzyża za czole. Ten gest był zaproszeniem każdego z osobna, aby w swoim środowisku stał się świadkiem Boga i Jego miłości.

2018-11-23 12:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś Międzynarodowy Dzień bez Przemocy - ważna data dla Caritas

[ TEMATY ]

Caritas

przemoc

www.courtneyCarmody.com/Foter.com/CC-BY SA

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy, ustanowiony w 2006 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, przypada 2 października. Jest to ważna data dla Caritas Polska, która z założenia jest instytucją niosącą pomoc i miłosierdzie.

Caritas znana jest przede wszystkim z wielkich dzieł dobroczynnych i programów pomocowych kierowanych do ubogich, bezdomnych, starszych i dzieci, jednak dzieł miłosierdzia jest znacznie więcej. Niewiele osób wie, że Caritas angażuje się także w pomoc pokrzywdzonym, odrzuconym i doświadczającym przemocy. Są to zazwyczaj akcje nie nagłaśniane, prowadzone przez Caritas diecezjalne, których pracownicy i wolontariusze docierają do osób, które potrzebują wsparcia.

CZYTAJ DALEJ

Ojciec pustyni

Niedziela Ogólnopolska 2/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

Egipt

św. Antoni

pustynia

Adobe Stock

Św. Antoni Wielki

Św. Antoni Wielki

Św. Antoni Wielki ur. w 251 r. zm. w 356 r.
Zostawił po sobie rady i wskazówki, jak żyć

Trudno nam, ludziom współczesnym, wyobrazić sobie życie w surowej ascezie, a dodatkowo na pustyni. Jednak w pierwszych wiekach chrześcijaństwa taka forma życia znalazła wielu naśladowców, których nazywamy „Abba” – Ojcami Pustyni.

CZYTAJ DALEJ

Biskup legnicki odwiedził żydowski Dom Modlitwy

2022-01-17 15:36

ks. Waldemar Wesołowski

Obchodom tego dnia towarzyszą słowa z księgi Izajasza: „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz. 55,8).

Jest to szczególna okazja, by uświadomić sobie gdzie są korzenie chrześcijaństwa, gdzie jest źródło, z którego wypływa chrześcijaństwo. Z tej okazji biskup legnicki Andrzej Siemieniewski nawiedził żydowski Dom Modlitwy znajdujący się przy ul. Wrocławskiej, przy cmentarzu żydowskim. Będąc w tym miejscu bp Andrzej wyjaśnił znaczenie napisów znajdujących się nad trzema bramami tego obiektu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję