I próbujemy co roku razem z Tobą narodzić się od nowa.
By móc popatrzeć sobie w oczy, by móc popatrzeć na Ciebie z ufnością i czystością dziecka.
Chodzimy wokół Twojego żłóbka, pielęgnując w sobie nadzieję, że jakby przyszło co do czego, bylibyśmy lepsi od ludzi sprzed 2 tysięcy lat. Że znalazłoby się w naszym domu najlepsze miejsce dla Ciebie,
że otoczylibyśmy Cię troskliwością i miłością, że poznalibyśmy, iż oto narodził się nam Zbawiciel, wszego świata Odkupiciel...
Tymczasem Ty codziennie sprawdzasz naszą pewność siebie, naszą próżność... Gdy przechodzimy obojętnie obok czyjegoś smutku, biedy, rozpaczy z trwogą, by nawet nie otrzeć się o czyjeś nieszczęście.
A Ty przychodzisz do nas ciągle pełen nadziei, że może tym razem odezwie się w nas jakaś struna wrażliwości, dobroci, współczucia, że odnajdziemy schowany pod stosem choinek, prezentów i tradycji
świątecznych - prawdziwy wymiar Twego narodzenia.
Mamy jeszcze jedną szansę...
Leżąca nieopodal Neapolu Casalba stała się w ostatnich dniach miejscem pielgrzymek. Wszystko za przyczyną „nowego cudu” ojca Pio. Na twarzy stojącej przed kościołem figury Świętego odkryto „krwawą łzę”. Miejscowy proboszcz jest przekonany, że „nie jest to dzieło rąk ludzkich, ale znak od Boga”. Na polecenie biskupa sprawę bada specjalna komisja.
Włoskie media szeroko komentują domniemane nadprzyrodzone zjawisko, do którego doszło w parafii Matki Bożej Łaskawej w Casalbie. Jest to niewielka wioska, zamieszkana przez czterysta osób, położona w gminie Macerata Campania i należąca do archidiecezji Capua.
O najważniejszych wyzwaniach związanych z migracjami i formowaniem katolickich sumień zgodnie z chrześcijańskim nakazem „Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie” (Mt 25, 35), rozmawiano podczas roboczego spotkania Rady KEP ds. Migrantów i Uchodźców. Obradom, które odbyły się 1 czerwca br. w Warszawie, przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.
Podczas spotkania podjęto dyskusję nad przygotowaniami do tegorocznego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który będzie obchodzony w Kościele katolickim 27 września 2026 roku pod hasłem „Nawet jedno z tych dzieci”.
35. Jubileuszowy Koncert Gloria Vitae w Krasnymstawie to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników jako piękna lekcja kultury, sztuki i wspólnoty, wzbogacona o ponadczasowe przesłania miłości i duchowości.
W niedzielny wieczór, 31 maja, w kościele św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie odbył się 35. Jubileuszowy Koncert Gloria Vitae, który okazał się wielkim sukcesem artystycznym i społecznym. Na tę wyjątkową, autorską uroczystość, przybyło około tysiąca miłośników muzyki i kultury, spragnionych przeżycia wyjątkowych emocji i duchowego wzbogacenia. Na scenie wystąpiło ponad 40 artystów, w tym zaproszeni goście oraz miejscowa, utalentowana młodzież, która miała szansę zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.