Reklama

Zbezczeszczenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

obraz

Jasna Góra

Matka Boża

BOŻENA SZTAJNER

Dnia 9 grudnia, rano doszło do zbezczeszczenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sanktuarium na Jasnej Górze. Jak dowiedziała się KAI, po porannej Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu mężczyzna rzucił w niego farbą. Obraz chroniony jest szybą, więc sama ikona nie uległa uszkodzeniu.

Reklama

Policja ujęła sprawcę, którym jest 58-letni mieszkaniec Świdnicy. Istnieje podejrzenie, że jest chory psychicznie.

Od godz. 11.45 kaplica Matki Bożej została ponownie udostępniona pielgrzymom po wcześniejszym jej zamknięciu. O 12.00 odprawiona została wspólnotowa Msza św. Dzisiejszy Apel Jasnogórski o 21-wszej będzie miał także charakter modlitwy przebłagalnej. Poprowadzi go przeor Jasnej Góry, zaproszeni są wszyscy.

2012-12-09 11:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryja w tajemnicy Kościoła

Niedziela wrocławska 36/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Matka Boża

Marzena Cyfert/Niedziela

Macie swoją Matkę, ona za Wami tutaj przyszła – powiedział abp Józef Kupny

Macie swoją Matkę, ona za Wami tutaj przyszła – powiedział abp Józef Kupny

Była z nami tam podczas kresowych, czerwonych od łun pożarów nocy, kiedy bandy nas mordowały. Była tu, kiedy w 1945 r. przywieziono nas jako repatriantów na Ziemie Zachodnie. I jest z nami tu i teraz, zawsze – mówiła o Matce Bożej Czerwonogrodzkiej Maria Jarecka z parafii w Lubszy.

Na zakończenie XXXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ruchu dla Lepszego Świata w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy odbyła się rekoncyliacja (przywrócenie sakralnego charakteru) ubiorów Matki Bożej z Czerwonogrodu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny. – Oto jest nasza Matka pośród swoich dzieci, które po ponad 75 latach mogą spojrzeć znowu w słodkie i kochające Jej oblicze. Chciałoby się dziś zawołać za św. Elżbietą: „A skądże mi to, że Matka Pana naszego przychodzi do nas?” Ale Ona zawsze była z nami, bo Matka nigdy nie opuszcza dzieci, które Ją kochają i które czystym sercem proszą Ją o pomoc i zmiłowanie. Drogi Księże Arcybiskupie, pobłogosław naszą ikonę z jej sukienkami – poprosiła w imieniu parafii p. Jarecka.

CZYTAJ DALEJ

Mocne świadectwo wiary

2022-05-18 09:09

Magdalena Lewandowska

Bp Andrzej Czaja podkreślał, że bardzo potrzebujemy dzisiaj mężnego, wyrazistego świadectwa życia chrześcijańskiego.

Bp Andrzej Czaja podkreślał, że bardzo potrzebujemy dzisiaj mężnego, wyrazistego świadectwa życia chrześcijańskiego.

Zakończyła się dziewięciomiesięczna nowenna przed beatyfikacją s. Paschalis Jahn i jej Dziewięciu Towarzyszek. Sama beatyfikacja już 11 czerwca we wrocławskiej katedrze!!!

Od września 2021 w katedrze odbywała się dziewięciomiesięczna nowenna – w każdy trzeci wtorek miesiąca elżbietanki zapraszały na nabożeństwo eucharystyczne i Mszę św. w intencji dobrego przygotowania do beatyfikacji i jej trwałych owoców. Eucharystiom przewodniczyli m.in. biskupi z Legnicy, Świdnicy czy Zielonej Góry, czyli z diecezji, gdzie zginęły męczenniczki. Eucharystii na zakończenie nowenny przewodniczył bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej. Modlono się podczas niej także za wolontariuszy, którzy będą pomagać podczas beatyfikacji.

CZYTAJ DALEJ

Kapłaństwo jest tajemnicą. Srebrny jubileusz święceń

2022-05-19 05:42

Ewa Kamińska

Przed 25 laty, 17 maja 1997 r., kilkunastu absolwentów Metropolitalnego Seminarium Duchownego przyjęło święcenia kapłańskie z rąk abp. Bolesława Pylaka. We wtorek 17 maja 2022 r. w lubelskiej archikatedrze została odprawiona Jubileuszowa Msza św. w ich intencji. Przewodniczył jej bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Wśród koncelebransów było 13 jubilatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję