Reklama

Polska

Uczniowie bolesławieckiej „Trójki” świętowali Dzień Papieski

W niedzielę 9 października 2016 obchodziliśmy w Polsce XVI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Swojego patrona uczcili uczniowie i nauczyciele bolesławieckiego 3. Gimnazjum Samorządowego.

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Piotr Chmielik

Ta szczególna akcja stawia sobie za główny cel propagowanie teologii, nauczania, oraz pasterskiej postawy Jana Pawła II, który zapisał się w świadomości Polaków i wszystkich ludzi na świecie, jako wyjątkowy człowiek, pasterz Kościoła, nauczyciel wiary. W tym dniu młodzi ludzie kwestowali na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, która funduje stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych.

Szkolne obchody patronalnego święta odbyły się w bolesławieckiej Bazylice Maryjnej w środę 12 października. Przy ołtarzu zjednoczyli się uczniowie, nauczyciele, duszpasterze oraz wierni z parafii. Władze miasta reprezentował Jerzy Zieliński, sekretarz miasta.

Reklama

W słowach homilii skierowanej do zgromadzonych ks. Andrzej przedstawił historię włoskiego chłopca, który z powodu złego zachowania trafił do ośrodka wychowawczego prowadzonego przez ks. Constantino. Sposobem na przemianę młodego człowieka było powierzenie mu pod opiekę psa wziętego ze schroniska, o którym chłopiec marzył. Dyrektor powierzając zwierzaka bohaterowi powiedział mu, że życie tego psa zależy od wychowania, jakie przekaże mu nowy właściciel. Chłopiec musiał poświęcić mu wiele czasu, aby go oswoić, nauczyć komend, przystosować do życia obok ludzi. Zaczęło mu zależeć na tym psie, zaczął czuć się za niego odpowiedzialny. I właśnie ta odpowiedzialność za psa doprowadziła go do przemiany. Chłopiec zapamiętał też słowa księdza dyrektora, że „nawet święci mają za sobą trudną niekiedy przeszłość, a zatem i przed grzesznikami zawsze jest przyszłość”. Wtedy zrozumiał, że w jego życiu nie wszystko jest stracone, że może jeszcze wygrać swoje życie.

„Kluczem do przemiany życia tego młodego człowieka stała się cierpliwa i dojrzała wiara księdza, który jako jedyny nie spisał go na straty i nie stracił co do niego nadziei. Ważnym elementem była pomoc w odkryciu własnych marzeń i nauczenie się odpowiedzialności za psa. Przeżywając Dzień Papieski z waszą szkołą starajmy się wzorem waszego wielkiego Patrona być ludźmi dojrzałej wiary, kierować się w życiu nadzieją, z odwagą umieć odkrywać swoje marzenia, a wszystko po to, by stawać się świadkami, misjonarzami Bożego miłosierdzia w otaczającym nas świecie” – powiedział ks. Andrzej.

Piotr Chmielik

Po Eucharystii uczniowie gimnazjum zaprezentowali zgromadzonym program słowno-muzyczny, który zawierał papieskie nauczanie o Bożym miłosierdziu.

2016-10-14 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Papieski w Legnicy

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Monika Łukaszów

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” – te słowa towarzyszyły obchodom XVI Dnia Papieskiego, który obchodzony był w niedzielę 9 października również w Legnicy.

- Dzisiaj w sposób szczególny włączamy się w dziękczynienie za osobę św. Jana Pawła II. Z nim związana jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem. Dzięki tej Fundacji wielu młodych ludzi nie tylko w Polsce, ale też i za granicą, może się uczyć i rozwijać swoje talenty – mówił bp Marek Mendyk, członek Rady Fundacji, na rozpoczęcie legnickich obchodów Dnia Papieskiego.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

2021-09-18 20:43

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Od piątku 17.09.2021 r do niedzieli 19.09.2021 r., w pokamedulskim klasztorze na Wigrach trwa zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Diecezja ełcka gości w tym czasie przedstawicieli KSM z 20 diecezji.

Zebrani na tym spotkaniu druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiają o sprawach ważnych dla ludzi młodych oraz podejmują wspólnie decyzje, które będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję