Reklama

Kościół

Fatima: kard. P. Parolin wezwał do szukania ciszy, świętości i krzyża

Podczas zakończonych 13 października po południu obchodów 99. rocznicy objawień maryjnych w Fatimie sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin wezwał wiernych do szukania wewnętrznej ciszy, świętości i Chrystusowego krzyża. Wysłannik papieski na te uroczystości stwierdził, że współczesny świat oferuje człowiekowi zbyt wiele roztargnień na skutek natłoku informacji, przez co utrudnia mu poszukiwanie wewnętrznej ciszy prowadzącej do Boga.

[ TEMATY ]

Fatima

kard. Parolin

Grzegorz Gałązka

"Dzisiejsza kultura zachęca nas coraz mocniej do ciągłego konsumowania informacji. Tymczasem pilnie potrzebujemy pojednania ze świętością, gdyż bez niej jesteśmy martwymi kamieniami. Znajdujemy się ciągle na orbicie bram piekła" – powiedział kard. Parolin.

Reklama

Zarówno podczas nocnej mszy św., jak i dzisiejszej przedpołudniowej Eucharystii skupił się na znaczeniu Chrystusowego krzyża w życiu człowieka. Stwierdził, że wierny powinien nauczyć się stać przy krzyżu. "Świętość jest bramą, przez którą wchodzimy w świat miłosierdzia, którego najbardziej prawdziwym, a zarazem wciąż skandalicznym odbiciem jest krzyż" – dodał mówca.

Jego wizyta w Portugalii wpisuje się w zaplanowane na przyszły rok uroczystości 100. rocznicy objawień w Fatimie i jest swoistą zapowiedzią przybycia na nie Franciszka. Podczas swojego pobytu w narodowym maryjnym sanktuarium portugalskim gość z Watykanu potwierdził, że pielgrzymka papieska do Portugalii odbędzie się w maju 2017 r. Choć jej data wciąż nie jest znana, to najprawdopodobniej odbędzie się ona między 12 a 13 maja.

Według portugalskiej policji w pielgrzymce Franciszka do Fatimy może uczestniczyć ponad milion wiernych. Ze względów bezpieczeństwa zaledwie jedna trzecia obecnych będzie mogła wejść na teren głównego placu, na którym odbędą się nabożeństwa z udziałem papieża.

2016-10-13 17:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: kard. Parolin krytykuje marginalizację duchowości

[ TEMATY ]

kard. Parolin

Grzegorz Gałązka

Kard. Pietro Parolin skrytykował upadek wartości ludzkich we współczesnym świecie. "Prowadzona z premedytacją marginalizacja wymiaru duchowego daje jedynie ograniczone odpowiedzi na poszukiwanie przez człowieka prawdziwej miłości, prawdy i sprawiedliwości" - napisał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej w przesłaniu do uczestników 36. Mityngu Przyjaźni, zorganizowanego przez ruch „Comunione e Liberazione” (Komunia i Wyzwolenie). W liście opublikowanym 19 sierpnia w Watykanie, adresowanym do biskupa Rimini, Francesco Lambiasiego przypomniał, że "mentalność bez duchowości oddala ludzi od ich boskiego pochodzenia".

"Mimo wszystko człowiek nie przestaje zadawać pytań o życie spełnione, o życie w pokoju, bez względu na to, czy jest wierzący, czy też nie. Nie godzi się z cierpieniem i wojnami, lecz ciągle wskazuje, że Bóg przeznaczył naturę ludzką do wyższych celów " - stwierdził sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Minister Anna Moskwa: polski rząd wypowiada polsko-rosyjskie międzyrządowe porozumienie gazowe ws. Jamału

2022-05-23 09:06

[ TEMATY ]

gospodarka

www.gov.pl/

13 maja br. polski rząd przyjął uchwałę ws. wypowiedzenia porozumienia z Rosją ws. budowy systemów gazociągów do tranzytu gazu przez terytorium RP i dostawach rosyjskiego gazu z Rosji - poinformowała w poniedziałek PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Uchwała dotyczy wypowiedzenia porozumienia o budowie systemu gazociągów dla tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium RP i dostawach rosyjskiego gazu do Polski, które podpisano w Warszawie 25 sierpnia 1993 r. Porozumienie było wielokrotnie aneksowane, ostatni protokół o wniesieniu zmian, podpisano między przedstawicielami Polski i Rosji 29 października 2010 r.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczyna się trzydniowy egzamin ósmoklasisty

2022-05-24 07:02

[ TEMATY ]

egzamin

egzamin ósmoklasisty

ks. Waldemar Wesołowski

Dla ponad 502,6 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół w kraju we wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Do egzaminu ósmoklasisty przystąpi w tym roku także ok. 7,1 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję