Reklama

Niedziela Częstochowska

Przepis na życie

Wspólnota, zgromadzona w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie, uradowała się i doświadczyła darów Ducha Świętego we wspólnocie Kościoła przez posługę bp. Antoniego Długosza.

[ TEMATY ]

parafia

bierzmowanie

Beata Pieczykura

4 października, w uroczystość odpustową św. Franciszka z Asyżu, przewodniczył on koncelebrowanej Mszy św. i wygłosił homilię, a proboszcz ks. Roman Szecówka w procesji wniósł relikwie świętego patrona przywiezione z Rzymu. Tego dnia ołtarz Pański otoczyli m.in.: ks. Andrzej Kuliberda, wikariusz biskupi ds. duszpasterskich, kapłani z dekanatu Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie z dziekanem ks. Adamem Zyzikiem, ks. Piotr Zaborski – dyrektor Radia „Fiat”, pauliści z prowincjałem, chrystusowcy z superiorem, siostry zakonne oraz liczni wierni.

W homilii Biskup Antoni nawiązał do Roku Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski i w związku z tym apelował do wszystkich, którzy tworzą Kościół, by tratowali siebie nawzajem jako bracia i siostry oraz pamiętali o sakramencie chrztu i wracali do zobowiązań chrzcielnych. W tym duchu Ksiądz Biskup przypomniał słowa św. s. Faustyny Kowalskiej: „Panie Jezu, daj mi Twoje oczy, aby daj mi Twoje ręce; Jezu, daj mi Twoje oczy, abym nimi patrzyła na ludzi; daj mi Twoje ręce, abym przez nie mogła czynić dobro; daj mi Twoje serce, abym ukochała każdego człowieka” i powiedział do zebranych: – Życzę sobie i wam, abyśmy nie tylko w Roku Miłosierdzia, lecz także przez całe życie uczynili modlitwę św. Faustyny naszą modlitwą, a przecież człowiekiem miłosierdzia jest nasz patron, który stara się patrzeć oczyma Jezusa na ludzkie problemy. Opowiadajmy się za Chrystusem i Jego przepisem na życie, a Jego przepis to Boże przykazania, Jego przepis to realizacja uczynków miłosierdzia zarówno co do ciała, jak i duszy.

Beata Pieczykura

Tego dnia przez bp Długosz udzielił młodym sakramentu bierzmowania, a dzieciom 3 klasy przygotowującym się przyjęcia I Komunii św. podarował różańce. O piękno Liturgii zadbał chór parafialny „Cantilena” pod kierunkiem Marioli Jeziorowskiej, która w tych dniach świętuje jubileusz 35-lecia pracy artystycznej.

Na zakończenie proboszcz ks. prał. Roman Szecówka podziękował przede wszystkim samemu Bogu, a także Księdzu Biskupowi, który z radością przychodzi do tej świątyni i jest związany z parafią, kapłanom, siostrom zakonnym i wszystkim: – Wszystkim za wszelkie dobro, za chwalenie i wielbienie Boga przez wstawiennictwo św. Franciszka Niech on wyprasza nam potrzebne łaski – mówił i zachęcał do uczczenia relikwii świętego patrona.

2016-10-10 13:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafia z misją w tle

Niedziela sandomierska 36/2015, str. 6

[ TEMATY ]

misje

parafia

Archiwum organizatorów

Jedna z atrakcji – pokaz indiańskiej muzyki

Jedna z atrakcji – pokaz indiańskiej muzyki

Na różne sposoby można wspierać misje i pracujących tam kapłanów. Mieszkańcy parafii Kłyżów już od czterech lat pomagają swojemu rodakowi, ks. Wiesławowi Podgórskiemu organizując piknik misyjny „Radosne Misyjne Granie”. Jego celem jest wsparcie misji katolickich w Ekwadorze, a szczególnie w tym roku – budowy kaplic dojazdowych w parafii, gdzie pracuje ich ziomek.

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterz z Ukrainy: największym problemem jest brak prądu i ogrzewania

2022-12-02 16:32

[ TEMATY ]

Prąd

#pomocdlaUkrainy

PAP/SERGEY KOZLOV

- Doświadczamy ogromnej miłości ze strony Polaków. Można powiedzieć, że od 25 lutego trwa nieustanne Boże Narodzenie, w tym co robi Kościół w Polsce wobec ogarniętego wojną kraju – powiedział ks. Krzysztof Wilk, który jest proboszczem trzech ukraińskich parafii: w Taraszczy, Bogusławiu i Mironówce. Tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie poświęcony wsparciu Ukrainy.

Ks. Krzysztof Wilk od chwili wybuchu wojny w Ukrainie, zorganizował wiele transportów z darami. Przejechał ponad 50 tys. kilometrów. Głównie pokonywał trasę Radom - okolice Kijowa. Opowiada, że średnio raz w miesiącu przebywa 1-2 dni w diecezji radomskiej, aby odebrać dary i przewieźć je następnie do najbardziej potrzebujących Ukraińców

CZYTAJ DALEJ

Kraków Airport: karp w samolocie, opłatek na pokładzie - jak je przewozić?

2022-12-02 18:50

[ TEMATY ]

wigilia

lotnisko

karp

Karol Porwich /Niedziela

Lotnisko w Krakowie-Balicach przypomina, że w okresie świątecznym wielu pasażerów, udając się na święta Bożego Narodzenia do swoich bliskich, przewozi okolicznościowe potrawy, które wymagają specjalnym restrykcjom przy kontroli bezpieczeństwa.

Jak zauważa rzecznik prasowy Kraków Airport Natalia Vince, dużo łatwiej jest przewozić potrawy świąteczne na terenie Unii Europejskiej. - Produkty pochodzenia zwierzęcego można przewozić w ramach UE w ilościach przeznaczonych do własnego użytku. Należy tutaj jednak pamiętać, że ryba jest kłopotliwym towarem z uwagi na zapach, więc rekomendowane jest zapakowanie np. hermetyczne które: po pierwsze umożliwi jej lepsze przechowanie i opóźni psucie, a po drugie nie uprzykrzy podróży innym pasażerom - mówi KAI Natalia Vince.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję