Reklama

Polska

Abp Jędraszewski dziękuje za szczęśliwy przebieg ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej

W najbliższą niedzielę 7 sierpnia, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, zostanie odczytany list abpa Marka Jędraszewskiego, w którym składa podziękowania za szczęśliwy przebieg Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji łódzkiej.

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

ŚDM w Krakowie

Episkopat.pl

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

- „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Bogu za niezapomniane chwile wzruszeń i radości związanych z pobytem Ojca Świętego Franciszka w Krakowie, na Jasnej Górze, w Auschwitz i w Brzegach koło Wieliczki" – napisał w liście metropolita łódzki. "Z wielką radością wspominamy również pobyt młodych ludzi z całego świata, którzy dzielili się zarówno między sobą, jak i z nami wszystkimi swoją pełną entuzjazmu wiarą w Chrystusa. Odnosi się to także do pobytu w Łodzi i w archidiecezji łódzkiej młodych przedstawicieli 62 krajów ze wszystkich kontynentów naszego globu w ramach tak zwanych Dni w Diecezjach, na które przybyli oni do nas wraz ze swoimi duszpasterzami i ponad 30 biskupami” - podkreślił hierarcha.

Pasterz Kościoła łódzkiego przywołał świadectwo gości, którzy podczas swojego pobytu w Łodzi, w czasie trwania Dni w Diecezjach byli - „…pod wielkim wrażeniem gościnności i serdeczności, jakich doznali ze strony Komitetu Organizacyjnego ŚDM Archidiecezji Łódzkiej, duszpasterzy i licznej rzeszy wolontariuszy, a przede wszystkim ze strony rodzin, które przyjęły ich do swoich domów” – wspomina abp Jędraszewski.

Reklama

W słowie skierowanym do mieszkańców archidiecezji, arcybiskup podziękował również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przebiegu – „…naszego diecezjalnego etapu ŚDM, który swój szczyt osiągnął podczas imponujących uroczystości w łódzkiej Atlas Arenie w dniu 24 lipca br. Równie serdecznie dziękuję tym wszystkim osobom, które wspierały nas swoją modlitwą i ofiarowanym w intencji ŚDM cierpieniem” – dodaje metropolita łódzki.

Swym podziękowaniem abp Marek objął także władze wojewódzkie, samorządowe i miejskie, które okazały swoją cenną pomoc w przyjęciu naszych miłych gości z tylu krajów świata. Słowa wdzięczności skierowane zostały także pod adresem służb publicznych – „…które swoją ofiarną pracą i poświęceniem umożliwili szczęśliwy przebieg wszystkich wydarzeń związanych z ŚDM w archidiecezji łódzkiej.”

Na koniec, Pasterz Kościoła łódzkiego zwrócił się do młodzieży mieszkającej na terenie archidiecezji, która brała udział w Dniach w Diecezji, oraz w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie i doświadczyła „entuzjazmu wiary”. – „Starajmy się zachować w naszych sercach i w naszej pamięci wszystko to, co było u nas i w nas najpiękniejsze podczas tych ostatnich tygodni. Módlmy się o jak najwspanialsze i trwałe owoce ŚDM!” - zakończył arcybiskup.

2016-08-06 18:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Preludium ŚDM w Krakowie

[ TEMATY ]

Kraków

ŚDM w Krakowie

Janusz Pasik

W niedzielę w późnych godzinach wieczornych zakończył się Mercy Festival, który w dniach 18 -24 lipca 2016 r., tuż przed rozpoczęciem wydarzeń centralnych ŚDM w Krakowie, odbywał się w bazylice Mariackiej i na dużej scenie Rynku Głównego. Festiwal to przede wszystkim rekolekcje, koncerty i ewangelizacja. Słowo głoszone było przez charyzmatycznych kaznodziejów: ks. bp. Grzegorza Rysia, o. Adama Szustaka OP, o. Tomasza Nowaka OP. Śpiew uwielbienia w poszczególnych dniach prowadziły gwiazdy polskiej sceny chrześcijańskiej: artyści rzeszowskiego koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, New Life’m, niemaGOtu, Owca i Exodus 15. Festiwal prowadzony był w języku polskim i angielskim.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Transfuzja miłości

2021-09-19 17:50

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Katarzyna Krawcewicz

Fraternia Franciszkańska „Effatha” z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze kolejny raz zachęcała do oddawania krwi w ramach akcji Transfuzja Miłości.

Akcja trwa od czerwca i odbędzie się we wszystkich zielonogórskich parafiach. Tym razem krwiobus przyjechał do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie 18 września można było oddać krew, napić się dobrej kawy, spróbować domowego ciasta i posłuchać fajnej muzyki. Organizatorzy podkreślają, że krew jest bezcennym darem i warto dzielić się nią z innymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję