Reklama

Polska

KRAKÓW

Powstaje nowy turystyczny Szlak Bożego Miłosierdzia

[ TEMATY ]

miłosierdzie

Kraków

Graziako

Przed Światowymi Dniami Młodzieży powstanie w Krakowie nowy szlak turystyczny - Szlak Bożego Miłosierdzia. Turyści będą mogli odwiedzić miejsca związane z kilkunastoma świętymi, którzy kierowali się ideą miłosierdzia.

Szlak tworzą Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 i Małopolska Organizacja Turystyczna przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Reklama

- Kraków jest światową stolicą Miłosierdzia Bożego. Chcemy, by przyjeżdżający tutaj odwiedzali nie tylko Sanktuarium w Łagiewnikach, ale także inne miejsca w Małopolsce związane z osobami, które kierowały się w swoim życiu ideą miłosierdzia — mówiła Magdalena Dobrzyniak z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Na szlaku zostanie wyznaczonych ok. 40 miejsc związanych nie tylko z autorką „Dzienniczka” św. siostrą Faustyną i św. Janem Pawłem II, który w 2002 r. zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu, ale także z innymi świętymi m.in. z Jadwigą Królową, Janem z Dukli, Szymonem z Lipnicy, Jackiem Odrowążem, bratem Rafałem Kalinowskim, bratem Albertem Chmielowskim, o. Maksymilianem Kolbem i o. Janem Beyzymem.

- Chcemy osobom, którym bliska jest idea Miłosierdzia Bożego pokazać miejsca w Małopolsce, jakich jeszcze nie znają — mówił dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej Paweł Mierniczak.

Reklama

W pięciu miejscach ustawione zostaną tablice informujące o nowym szlaku, wydamy także przewodnik w kilku językach oraz mapki. Sercem tego projektu będzie portal internetowy prowadzony przez moderatorów, w którym będzie można podzielić się swoimi wrażeniami i emocjami — podkreślił.

Tablice informujące o szlaku staną m.in. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej, w jednym z krakowskich punktów informacji turystycznej, w Wadowicach oraz w Starym Sączu. Informacje o Szlaku Bożego Miłosierdzia znajdą się także wewnątrz świątyń, z którymi związani byli święci i błogosławieni.

Szlak ma być gotowy przed Światowymi Dniami Młodzieży, które były jedną z głównych inspiracji do jego powstania. Jego twórcy mają nadzieję, że stanie się on częścią szerszej oferty Małopolski, która już teraz ma propozycje dla zainteresowanych turystką religijną.

Według badań ruchu turystycznego prowadzonych przez MOT, Kraków odwiedziło w 2015 r. 10 mln 50 tys. gości. Jako główny cel pobytu w Krakowie Polacy wskazywali: zwiedzanie zabytków, wypoczynek, a na trzecim miejscu cel religijny, zaś przyjezdni z zagranicy - zabytki, wypoczynek oraz rozrywkę. Cel religijny jest też jedną z motywacji osób przyjeżdżających do Małopolski.

2016-04-02 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg w Krakowie

– To jest jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Dzisiaj dokonuje się misja, którą zainicjowaliśmy dwa lata temu, kiedy powiedzieliśmy sobie, że chcemy robić filmy, które zbliżają do Pana Boga – wyznał producent Andrzej Sobczyk, reprezentujący Stowarzyszenie „Rafael”, podczas premiery filmu „Bóg w Krakowie”, zorganizowanej w krakowskim kinie Kijów 23 maja br.

Witając licznie przybyłych na pokaz, prowadząca spotkanie Lidia Jazgar przywołała m.in. wypowiedź reżysera Dariusza Reguckiego: „Proponuję państwu film, który nie jest prowokacją czy happeningiem. Nie chcę nikogo ranić czy pouczać i moralizować. «Bóg w Krakowie» to nie fajerwerki i tanie chwyty na religijną egzaltację. Zapraszam, przenieście się w przepiękne miejsce, w którym niebo spotyka się z ziemią, a ziemia z niebem...”.

CZYTAJ DALEJ

Niemal trzy tysiące wpisów z życzeniami na 95. urodziny Benedykta XVI

2022-05-17 10:54

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Niemal trzy tysiące życzeń napłynęło z całego świata drogą internetową dla Benedykta XVI z okazji 95. urodzin, które papież-senior obchodził 16 kwietnia br.

Według informacji niemieckiej gazety „Tagespost” na stronie „benedictusXVI.org” umieszczono 2 893 życzenia gratulacyjne w 24 językach. Benedykt XVI skomentował to słowami: „Z okazji moich 95. urodzin otrzymałem wiele serdecznych życzeń z całego świata. Tak wiele znaków wierności i łączności bardzo mnie ucieszyło. Z uczuciem wdzięczności czuję się związany z wszystkimi w modlitwie”.

CZYTAJ DALEJ

Meksyk: kolejny zamordowany kapłan

2022-05-19 09:26

[ TEMATY ]

kapłan

kapłan

Adobe.Stock

Dyrektor Domu Migranta w Tecate, w stanie Kalifornia Dolna, ksiądz José Guadalupe Rivas, który zaginął 15 maja, został znaleziony zamordowany na ranczu niedaleko Hacienda Santa Verónica, potwierdziło Katolickie Centrum Meultumedialne.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Centrum, ksiądz został znaleziony przez członków swojej wspólnoty katolickiej wraz z inną niezidentyfikowaną osobą. Na ich ciałach widoczne były ślady tortur. Władze sądowe prowadzą dochodzenie w tej sprawie i jak dotąd nie odnotowano żadnych aresztowań.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję