Reklama

Niedziela Łódzka

XV Dzień Papieski w Łodzi

"Jan Paweł II Patron Rodziny" - pod tym hasłem także w Łodzi obchodzony był XV Dzień Papieski. W wielu miejscach można było spotkać stypendystów, którzy zbierali do puszek środki na program stypendialny prowadzony dla nich przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Grzegorz Gałązka

Dzięki stypendiom młodzi ludzie mogą kontynuować naukę w dużych miastach. Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziękowali dziś także tym, którzy ich wspierają. bo bez tej pomocy ich życie wyglądałoby zupełnie inaczej.

Tysiące podopiecznych Fundacji, w tym absolwentów wchodzących już w dorosłe samodzielne życie przyznaje, że wartość programu stypendialnego stanowi nie tylko pomoc finansowa, ale przede wszystkim możliwość nawiązania wspaniałych relacji z ludźmi z całej Polski, m.in. podczas corocznych wakacyjnych obozów integracyjno-formacyjnych, organizowanych w największych Polskich miastach. Za otrzymane dobro stypendyści próbują odwdzięczyć się, pomagając na co dzień jako wolontariusze w hospicjach, domach opieki czy świetlicach dla dzieci.

Reklama

„Nasi rodzice często nie są w stanie utrzymać wszystkich swoich dzieci w rożnych rejonach Polski, dlatego te stypendia umożliwiają nam w ogóle studiowanie, rozwijanie się i kształcenie. A Fundacja dodatkowo dała nam wspólnotę fantastycznych, młodych ludzi, na których zawsze możemy polegać. Gdy tylko mam jakiś problem, wiem, że nie jestem sama, bo wszyscy stypendyści to jedna wielka rodzina” – podkreśla jednak ze stypendystek, Monika Wróbel.

Mimo zimna łodzianie chętnie zatrzymywali się przy puszkach stypendystów papieskich.

„Ten żywy pomnik, który oni tworzą to na pewno bardzo cenna rzecz. To piękne i potrzebne. Zawsze ważniejsza niż pomniki jest pamięć, przekazywanie tej wartości, którą Jan Paweł II ze sobą niósł”- powiedział jeden z ofiarodawców.

Reklama

„To jest nasz obywatelski obowiązek wspierać zdolnych Polaków i gdybyśmy tego nie zrobili to byłby to nawet grzech”- dodała inna kobieta, która także wsparła stypendystów.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia od piętnastu już lat obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2500 młodych osób, nazywanych często „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II. Tworzą go uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz ponad 1000 studentów z 60 uczelni, także zagranicznych. Podstawowe kryteria otrzymania stypendium to średnia ocen (minimum 4,8), pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa.

Program stypendialny można wesprzeć, wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nr 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dzielo.pl

2015-10-11 16:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XV Dzień Papieski w Lublinie

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Paweł Bugira

W Lublinie trwają obchody XV Dnia Papieskiego. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się w 9 października i potrwają aż tydzień. Ich zwieńczeniem będzie otwarcie wystawy „Jan Paweł II – patron rodziny”.

W archidiecezji lubelskiej trwają obchody XV Dnia Papieskiego. Uroczystości rozpoczęły się w piątek, Eucharystią w kościele akademickim KUL. Po Mszy św. uczestnicy wysłuchali konferencji o. Adama Szustaka pt. „Dmuchawce, latawce, wiatr, czyli jak znaleźć miłość?”. Spotkanie odbyło się w Auli kard. Stefana Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Pielgrzymkowe dziękczynienie

2021-09-18 16:21

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Akcji Katolickiej

Już po raz kolejny Akcja Katolicka z parafii św. Anny ze swoim duszpasterzem ks. Andrzejem Milczarkiem i grupą parafian udała się z okazji 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej na pielgrzymkę której trasa prowadziła przez ciekawe i historyczne miejsca z pięknymi zabytkami takie jak: Chęciny ( Jaskinia Raj ) , Łysą Górę ( klasztor Świętego Krzyża), Roztocze ze,, szlakiem szumów", Zwierzyniec ( kościół na wyspie pw. św. Jana Nepomucena ), Krasnobród ( Sanktuarium Nawiedzenia NMP z kapliczką objawień na wodzie ), Lublin, który zachwyca Starym Miastem, którego sercem jest zamek królewski z kaplicą św. Trójcy. Miejscami w których modliliśmy się w intencjach wszystkich dzieł ewangelizacyjnych naszej diecezji były: Kaplica Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Archikatedra i Bazylika oo. Dominikanów w Lublinie, Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej z cudowna figurka w Wąwolnicy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Nałęczowie-miasto i uzdrowisko z którym związani byli S. Żeromski, B. Prus, H. Sienkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję