Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostrowiec świętokrzyski

Oddanie się Matce

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 24 osoby z parafii św. Jadwigi Królowej zawierzyło się Maryi.

Niedziela sandomierska 43/2024, str. III

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Uroczyste powierzenie się Maryi odbyło się w trakcie Eucharystii

Uroczyste powierzenie się Maryi odbyło się w trakcie Eucharystii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga duchowa. Jej celem jest zjednoczenie człowieka z Jezusem przez doskonałą realizację łaski i wypełnienie zobowiązań przymierza Chrztu Świętego. Błogosławiony Pius IX uznał, że poświęcenie się Maryi, opisane przez św. Ludwika de Montfort jest najlepszą i najbardziej akceptowaną formą zawierzenia. Właśnie ten święty, autor Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, był duchowym przewodnikiem w rekolekcjach parafialnych. Dzień oddania poprzedziły bowiem 33-dniowe rekolekcje prowadzone w parafii. W codzienne ćwiczenia rekolekcyjne wpisane było rozważanie Pisma Świętego, lektura duchowa, rozmyślanie nad tematem dnia oraz wypełnienie wezwania dnia. Jednym z zadań było własnoręczne przepisanie Aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Natomiast w dniu oddania, w czasie Mszy św., akt ten został uroczyście odczytany przez zawierzających się Maryi. Na zakończenie Eucharystii ks. Stanisław Gurba udzielił specjalnego błogosławieństwa tym wszystkim, którzy oddali się Matce Najświętszej. Warto podkreślić, że pomysł zorganizowania 33-dniowych rekolekcji wyszedł od wiernych, którzy już kilka razy ponawiali akt oddania się Matce Bożej, ale zawsze indywidualnie. Tym razem przeżywali tę wyjątkową chwilę we wspólnocie parafialnej. Było to piękne świadectwo i zaproszenie dla innych, aby też powierzyli się Maryi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-22 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konwój Miłosierdzia

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Ostrowiec Świętokrzyski

#pomocdlaUkrainy

Centrum miłosierdzia

Włodzimierz Stec

Pakowanie paczek w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pakowanie paczek w Ostrowcu Świętokrzyskim

Z Ostrowca Świętokrzyskiego wyruszy 4 800 paczek z niezbędną pomocą dla rodzin na Ukrainie

Akcję zorganizowali i koordynują Rycerze Kolumba z Ostrowca Świętokrzyskiego. Przygotowują oni 4800 paczek z niezbędną pomocą dla potrzebujących, które chcą dostarczyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Do tej pory zapakowana została połowa paczek. Pozostałe zostaną przygotowane przez wolontariuszy w nadchodzącym tygodniu.
CZYTAJ DALEJ

TOPR apeluje: Nie wychodźcie w góry – fatalne prognozy pogody

2025-07-26 21:04

Karol Porwich/Niedziela

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaapelowało w sobotę wieczorem o całkowite zaniechanie wszelkich aktywności górskich w Tatrach w niedzielę. Powodem są wyjątkowo niekorzystne prognozy pogody, która może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia turystów.

Dla powiatu tatrzańskiego na niedzielę wydano ostrzeżenie trzeciego – najwyższego – stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Towarzyszyć im będą gwałtowne burze z porywami wiatru dochodzącymi do 80 km/h. Miejscami możliwe są także opady gradu.
CZYTAJ DALEJ

„Katolicki influencer” – czyli jaki? Misja na cyfrowym kontynencie

2025-07-27 10:26

[ TEMATY ]

Monika Przybysz

katoliccy influencerzy

sdecoret/fotolia.com

Żyjemy w epoce, w której cyfrowy świat stał się nowym kontynentem - miejscem rozmów, idei i poszukiwania sensu. Pojawia się pytanie: kim jest „katolicki influencer” i jak wygląda jego misja w cyfrowym świecie - przestrzeni pełnej możliwości, ale i zagrożeń? „W świecie ulotności i półprawd trzeba głosić nadzieję, która jest trwała i zakorzeniona w Chrystusie” - wskazała dr hab. Monika Przybysz, medioznawca z Instytutu Edukacji Medialnej Wydziału Teologicznego UKSW.

28 i 29 lipca w Rzymie odbędzie się jubileusz dedykowany katolickim influencerom i ewangelizatorom internetowym. To historyczne wydarzenie zgromadzi cyfrowych ewangelizatorów z całego świata, by wspólnie się modlić, dzielić doświadczeniami i umacniać w misji głoszenia Chrystusa w sieci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję