Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław–Ołtaszyn

Ze św. Józefem

W parafii Wniebowzięcia NMP obecna była ikona św. Józefa. Inicjatywa ta połączona jest z rekolekcjami wielkopostnymi.

Niedziela wrocławska 13/2024, str. III

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Archiwum parafii

Rycerze Kolumba wraz z ikoną św. Józefa

Rycerze Kolumba wraz z ikoną św. Józefa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ćwiczenia duchowe prowadzone były przez ks. Marka Stolarza, studenta Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. – Wydarzenie związane było z działającą w parafii wspólnotą Rycerzy Kolumba. – Przeżywamy w naszej archidiecezji nawiedzenie ikony św. Józefa. Odwiedzi ona wspólnoty i parafie, gdzie działają Rycerze Zakonu Kolumba. W tym czasie jako wspólnota Rycerzy i parafian modliliśmy się o wstawiennictwo i opiekę tego wielkiego patrona. Nawiedzeniu towarzyszy również dzieło miłosierdzia, jakim jest zbiórka na rzecz domów matek samotnie wychowujących dzieci, a prowadzonych przez instytucje katolickie – zaznacza Grzegorz Szydłowski, zastępca Wielkiego Rycerza Rady Rycerzy Kolumba przy parafii na Ołtaszynie.

Zadowolenia z tej duchowej inicjatywy nie ukrywa ks. Mariusz Sobkowiak, proboszcz. – Od ub.r. przy naszej parafii zawiązała się Rada Zakonu Rycerzy Kolumba, która obrała za swojego patrona św. Józefa. Od Niedzieli Miłosierdzia kopia tej ikony będzie nawiedzać rodziny Rycerzy i parafian, aby przy niej wypraszać łaski u św. Józefa i trwać na modlitwie. W czasie kiedy ikona będzie przebywała w danym domu, my jako parafia w tym czasie w kościele, będziemy omadlali rodzinę, która będzie ją gościła, a każda z tych rodzin otrzyma pamiątkę nawiedzenia ikony.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-26 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz Rycerzy Kolumba

Niedziela sosnowiecka 48/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

10‑lecie istnienia

Piotr Lorenc/Niedziela

W świętowaniu uczestniczył bp Grzegorz Kaszak

W świętowaniu uczestniczył bp Grzegorz Kaszak

Sosnowiecka Rada Rycerzy Kolumba świętowała 10-lecie istnienia.

Uroczystości odbyły się w drugą sobotę listopada w dwóch miejscach. Najpierw rycerze zebrali się w sosnowieckiej bazylice katedralnej, by uczestniczyć w koncelebrowanej, dziękczynnej Eucharystii pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka. Druga część, podsumowująca dekadę pracy rady, odbyła się w sali widowiskowo-koncertowej Muza w Sosnowcu.
CZYTAJ DALEJ

Serce dobrego Pasterza – nadzieja Polski w czasach ostatecznych

2026-04-25 21:09

[ TEMATY ]

niedziela dobrego pasterza

Mat.prasowy

Grzegorz Kasjaniuk - autor serii rozchwytywanych książek o Gietrzwałdzie i o zagrożeniach duchowych w pop kulturze, kontynuuje swoje duchowe śledztwo na temat Serca Jezusowego, zapoczątkowane wcześniejszą publikacją Serce w serce. Objawienie Pana Jezusa i Matki Bożej w Ostrożnem.

Do parafialnej księgi cudów w Milejczycach ciągle zgłaszane są nowe uzdrowienia i łaski. W ciągu ostatnich 3 lat przybyło ich ponad trzydzieści. Pielgrzymi opowiadają o tajemniczych postaciach ukazujących się w niewytłumaczalny sposób na obrazie.
CZYTAJ DALEJ

Nagroda im. Henryka Pobożnego dla Jana Pietrzaka

2026-04-26 10:42

ks. Waldemar Wesołowski

Jan Pietrzak, znany artysta sceniczny i kabaretowy, piosenkarz, autor tekstów, publicysta otrzymał dziś nagrodę im. Henryka Pobożnego przyznawaną przez Kapitułę Bractwa Henryka Pobożnego za promowanie wartości patriotycznych i chrześcijańskich.

Gala wręczenia nagrody odbyła się w Centrum spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. Na uroczystości zgromadziło się blisko 250 osób, które wyraziły uznanie dla dorobku Jana Pietrzaka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję