Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Pomocnicy kapłanów

Biskup Henryk Wejman podczas uroczystej Mszy św. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym udzielił posługi lektoratu i akolitatu klerykom naszego seminarium.

2024-03-19 13:50

Niedziela szczecińsko-kamieńska 12/2024, str. III

[ TEMATY ]

Szczecin

Al. Paweł Stefaniak

Nowi lektorzy i akolici

Nowi lektorzy i akolici

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Lektorat przyjęli alumni: Marek Giedrys, Jędrzej Kulig, Michał Sawicki i Michał Mysiurski. Alumni stali się sługami stołu Bożego. Mają ukazywać swoim życiem prawdziwe, ewangeliczne postawy Dziecka Bożego. Mają za zadanie zgłębiać księgi Pisma Świętego i zawsze stać na straży czystości i prawdy nauki Bożej i świętego Kościoła. W życiu duchowym lektora jest to wielki wzrost i łaska otrzymana przez Boga. Niech Bóg, który rozpoczął w nich to dobre dzieło sam ich uświęci i udoskonali, a przede wszystkim niech ich nieustannie wspiera i oświeca światłem Ducha Świętego. Niech tajemnica Bożego słowa udoskonala ich serca, aby byli gotowi nieść żywego Boga w Jego Słowie, we współczesnym świecie.

Posługę akolitatu przyjęli alumni: Jakub Ciesielczyk, Wojciech Kłosowski i Bartosz Ogłoziński. Bracia stali się sługami stołu Pańskiego. Mają oni za zadanie pomagać księżom i biskupom w udzielaniu Komunii św. zwłaszcza wtedy, gdy ksiądz nie może dotrzeć z posługą do osoby chorej, cierpiącej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Poznawszy Boga w słowie Bożym, zawartym w księgach życia, alumni stają się jeszcze bardziej obrońcą słowa Bożego, Ciała Pańskiego i Jego Świętej Krwi. Do takiej postawy potrzebna jest głęboka i wielka wiara, że pod postacią chleba i wina, przez słowa konsekracji codziennie, na każdym ołtarzu, zstępuje żywy i prawdziwy Bóg, dając się nam, ludziom grzesznym i słabym.

Prosimy, aby Jezus Chrystus, Najwyższy i Wieczny Kapłan dalej kształtował ich serca, aby z odwagą, taką samą, lub jeszcze większą kroczyli nadal na drodze, aby mogli zostać gorliwymi pasterzami i sługami Bożego słowa i stołu Ofiary naszego Pana.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłan, mistrz, profesor

Niedziela szczecińsko-kamieńska 51/2012, str. 1, 3

[ TEMATY ]

jubileusz

Szczecin

Ks. Edmund Cybulski

Ks. inf. prof. zw. dr hab. Andrzej Offmański

Ks. inf. prof. zw. dr hab. Andrzej Offmański

Jubileusze to momenty ważne w życiu kapłana. 30 listopada br. jubileusz czterdziestolecia pracy naukowej i siedemdziesięciolecia urodzin obchodził ks. inf. prof. zw. dr hab. Andrzej Offmański. Uroczystość w auli Wydziału Teologicznego zgromadziła wielu gości, których powitał dziekan WT US ks. kan. prof. zw. dr hab. Henryk Wejman. Zaznaczył, że „Jubileusz człowieka nauki to święto każdej wspólnoty akademickiej, który podnosi głowę ku Bogu, spoglądając pokornie na swoje dokonania”.

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny

2024-04-14 08:09

[ TEMATY ]

tydzień biblijny

Adobe Stock

Dziś, 14 kwietnia, odbędzie się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: „Powołani do wspólnoty - komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem inicjatywy jest odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Obchody rozpocznie VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego przedmiotem lektury będą Dzieje Apostolskie.

Jak tłumaczy ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, Narodowe Czytanie Pisma Świętego służy temu, aby „światło zmartwychwstałego Pana i moc Ducha Prawdy, Ducha Wspomożyciela były obecne w życiu Kościoła i Narodu, który jest dumny ze swojego Chrztu”.

CZYTAJ DALEJ

Kamerun: kard. Sarah krytykuje biskupów Zachodu za uległość wobec świata

2024-04-15 13:33

[ TEMATY ]

kard. Robert Sarah

Episkopat News

O światowość i uleganie pokusie „praktycznego ateizmu” z powodu utraty wiary w nauczanie Kościoła katolickiego oskarżył niektórych biskupów zachodnich były prefekt Kongregacji d.s. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah. Pochodzący z Gwinei purpurat spotkał się w Jaunde z konferencją episkopatu Kamerunu.

Zdaniem kard. Saraha, wielu biskupów pragnie tak bardzo być „kochanymi przez świat”, że zapomnieli, iż chrześcijaństwo wzywa ich do bycia „znakami sprzeciwu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję