Reklama

Niedziela Legnicka

Flashmob w intencji życia

Przez Wielki Post, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej, młodzież skupiona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, zachęcała do udziału w modlitewnej sztafecie pod nazwą „Wielki Post dla Życia”.

Niedziela legnicka 12/2024, str. V

[ TEMATY ]

Bolesławiec

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Uczestnikom flashmoba towarzyszyły relikwie św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny

Uczestnikom flashmoba towarzyszyły relikwie św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To ważna inicjatywa, która w diecezji odbywa się już kolejny raz. Jak wyjaśnia Katarzyna Tsarakhov: – Naszym pragnieniem jest, aby życie było szanowane na każdym etapie, od poczęcia do naturalnej śmierci, aby było obdarzane miłością i szacunkiem. Jesteśmy przekonani, że życie jest bezcennym darem od Boga, który jednak często bagatelizujemy.

Zaplecze modlitewne

Okazuje się, że odzew jest duży. W sumie modlitwę podjęło ponad 400 osób, nie tylko z diecezji legnickiej, ale były także osoby z całej Polski i z zagranicy. Każdego dnia, więcej niż przez 24 godziny, trwała nieustanna modlitwa w intencji życia i pokoju na świecie. Dołączyć można było w każdej chwili. Modlitwa kończy się w Niedzielę Palmową.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

O Boże Miłosierdzie

Równolegle z tą inicjatywą odbywał się także modlitewny flashmob. W każdą sobotę o godz. 15 przy kościołach, przy których działa oddział KSM-u gromadzili się młodzi i starsi na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencja jest ta sama: poszanowanie dla życia oraz pokój na świecie.

Reklama

Jak podkreśla Hanna Sopotnicka, nie można sobie wyobrazić jakichkolwiek działań pro life bez modlitwy i wsparcia duchowego. Ta forma modlitwy odbyła się w Nowogrodźcu, w 2 parafiach w Bolesławcu, a 9 marca dotarła do Legnicy. Przy kościele Matki Bożej Królowej Polski zgromadziło się kilkadziesiąt osób, aby zanosić prośby do Boga. – Modlitwie towarzyszyły relikwie naszych patronów – św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny. Obecnością i modlitwą chcemy zrobić coś dobrego, pokazać też, że dla młodych sprawa życia i pokoju jest sprawą fundamentalną – mówi Hanna.

Głos wsparcia

Właśnie na znaczenie wsparcia duchowego zwrócił uwagę m.in. ks. Tomasz Kancelarczyk, założyciel Bractwa i Fundacji Małych Stópek, który głosił rekolekcje w Polkowicach. – To bardzo cenna inicjatywa ludzi młodych. Nie wyobrażam sobie naszej konkretnej działalności i jakiejkolwiek innej dla sprawy życia, bez zaplecza duchowego. Dla spraw materialnych potrzebna jest podbudowa duchowa. Nie da się wykonać wysiłku fizycznego bez uprzedniego wysiłku duchowego. On daje moc. Zatem startem dla udzielania jakiejkolwiek pomocy materialnej jest modlitwa – podkreślił ks. Tomasz.

Kolejny flashmob odbył się w piątek 15 marca w Polkowicach, a ostatni zaplanowano w sobotę 23 marca w Lubinie, przy sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego.

2024-03-19 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Imię, które zobowiązuje

Niedziela legnicka 25/2024, str. V

[ TEMATY ]

Bolesławiec

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Sztandar poświęcił biskup legnicki

Sztandar poświęcił biskup legnicki

5 czerwca odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu imienia Orła Białego oraz poświęcenie sztandaru.

Pierwszym momentem uroczystości była Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego odprawiona w bazylice maryjnej.
CZYTAJ DALEJ

Désiré Doué – młoda gwiazda futbolu dziękuje Jezusowi za zwycięstwo w Lidze Mistrzów UEFA

2025-06-02 16:13

[ TEMATY ]

świadectwo

PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Désiré Doué

Désiré Doué

Francuska gwiazda piłki nożnej Désiré Doué zwrócił na siebie uwagę swoim wyznaniem wiary po wygraniu finału Ligi Mistrzów UEFA w Monachium 30 maja. „Mam do powiedzenia tylko jedno: podziękowania należą się Tobie, Panie Jezu Chryste” — powiedział 19-letni pomocnik z Paris Saint Germain (PSG) przed kamerami telewizyjnymi jeszcze na boisku po zwycięstwie 5:0 z Interem Mediolan.

Doué odegrał kluczową rolę w zwycięstwie, przyczyniając się do zdobycia dwóch goli i asystując przy kolejnym, czego wcześniej dokonał tylko Cristiano Ronaldo (2014) w finale Ligi Mistrzów, zdobywając nagrodę „Zawodnika meczu”. Zaraz po meczu młody zawodnik zwrócił na siebie uwagę swoimi gestami modlitewnymi na boisku.
CZYTAJ DALEJ

Fala hejtu na córkę Karola Nawrockiego. Biuro Obrony Praw Dziecka reaguje

2025-06-03 20:20

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

Kasia Nawrocka

Karol Porwich/Niedziela

Po wieczorze wyborczym w sieci wylał się hejt na córkę Karola Nawrockiego, Kasię. Jak przypomina Biuro Obrony Praw Dziecka, atakowanie siedmioletniego dziecka i znieważanie go z powodu wyglądu czy zachowania może zostać uznane za przestępstwo zagrożone karą do 12 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

NIE ZGADZAMY SIĘ NA HEJT WOBEC CÓRKI KAROLA NAWROCKIEGO - PODEJMIEMY DZIAŁANIA PRAWNE
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję