Reklama

Polska

Rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Podaruj 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy - zachęcają organizatorzy XVI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. MIVA Polska od lat z powodzeniem prowadzi akcję 1 grosz za 1 kilometr. W 2014 na zakup pojazdów przekazano 1.312 484 zł.

[ TEMATY ]

akcja

Od 19 do 26 obchodzony będzie XVI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - inicjatywa MIVA Polska, wpisana do ogólnopolskiego kalendarza duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski. Tegoroczny Tydzień przebiega pod hasłem "Niesiemy Chrystusa na peryferie świata".

Inicjatywa Tygodnia św. Krzysztofa związana jest z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

Reklama

Z tej okazji w kościołach i parafiach w Polsce błogosławi się kierowców i ich pojazdy. Wtedy też kierowany jest apel MIVA o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę. Zachęca się wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof - podziękowania Bogu za bezpieczne podróże i ofiarowanie 1 grosza za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy.

Dzięki zbiórce MIVA Polska kupuje pojazdy dla misjonarzy pracujących na całym świecie. W 2014 roku zostały zrealizowane 72 prośby od polskich misjonarzy i misjonarek z 35 krajów świata. Przekazane fundusze to 1.312 484 zł.

Udało się kupić 30 samochodów terenowych, 3 busy do Kazachstanu i Pakistanu, 1 ambulans w Ugandzie, 2 łodzie z silnikiem, 1 traktor, 1 quad, 1 skuter śnieżny na Arktykę, 9 motocykli, 10 motorowerów i 256 rowerów dla katechistów - pomocników i współpracowników misjonarzy.

Reklama

Najwięcej projektów, bo aż 24, zrealizowano w Afryce, w Ameryce Płd. zrealizowano 14 projektów, w Azji i w pozostałych miejscach - 10 projektów.

Miva Polska na swojej stronie internetowej przygotowała specjalne materiały dla kierowców - m.in. dekalog dla kierowców. Pierwsze przykazanie dekalogu brzmi: "Nie będziesz egoistą na drodze".

Indywidualni dobroczyńcy mogą wesprzeć działalność polskich misjonarzy wpłacając pieniądze również na konto MIVA Polska. Ci, którzy zdecydują się wpłacać regularnie przynajmniej raz w roku zostają Przyjaciółmi stowarzyszenia i otrzymują Honorową Kartę Przyjaciela MIVA Polska. Każdy dobroczyńca jest otoczony modlitwą polskich misjonarzy szczególnie w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

MIVA (Mission Vehicle Association) jest stowarzyszeniem na rzecz misyjnych środków transportu. Idea stowarzyszenia pochodzi od o. Pawła Schulte OMI, który założył stowarzyszenie MIVA w Niemczech w 1927 roku.

W 1949 roku zaczęła istnieć MIVA Austria z siedzibą w Stadl–Paura koło Linzu. Stowarzyszenie działa także w wielu innych krajach m.in. w Szwajcarii, Słowenii, Holandii, Anglii, Korei.

MIVA Polska powstała w roku Wielkiego Jubileuszu 2000. Działa jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Jej celem jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Wspiera także działania na rzecz bezpieczeństwa na polskich drogach.

Kontakt: Komisja Episkopatu Polski ds. Misji MIVA Polska – środki transportu dla misjonarzy Ul. Byszewska 1, skr. poczt.112 03-729 Warszawa 4 Tel: +48 22 678 59 83; fax: +48 22 743 95 27 mivapolska@misje.pl www.miva.pl

Konto: Komisja Episkopatu Polski ds. Misji PeKaO S.A. I O/Warszawa 69124010371111000006916802 tytułem: MIVA Polska – środki transportu dla misjonarzy

2015-07-20 08:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyjaciele wałbrzyskiego Hospicjum

Niedziela świdnicka 12/2019, str. I

[ TEMATY ]

hospicjum

Wałbrzych

akcja

Ryszard Wyszyński

Sprzedaż pączków prowadzili wolontariusze, a wśród nich kapelan hospicjum ks. Marcin Banaczyk

Sprzedaż pączków prowadzili wolontariusze, a wśród nich kapelan hospicjum ks. Marcin Banaczyk

Rośnie grono przyjaciół wałbrzyskiego hospicjum stacjonarnego. W niedzielę 3 marca przed kościołem pw. św. Józefa Robotnika przy ulicy Wrocławskiej oraz kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego przeprowadzona została charytatywna akcja sprzedaży pączków, z której cały dochód przeznaczony został na wsparcie działalności wałbrzyskiego hospicjum. Do kupowania świeżutkich pączków zachęcali wolontariusze hospicjum, którym z tej sprzedaży udało się zebrać łącznie w obu parafiach 4 tys. zł. – Akcję zapoczątkował ks. proboszcz Witold Baczyński z kościoła św. Józefa Robotnika, który w parafii rozpoczął ją przed dwoma laty. Jej dobry wynik sprawił, że postanowił ją powtarzać odtąd co roku, zawsze w niedzielę zaraz po tłustym czwartku – mówi Renata Wierzbicka, prezes wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej prowadzącego Hospicjum Stacjonarne im. Jana Pawła II. W tym roku do akcji dzięki wielkiej życzliwości proboszcza ks. prał. Krzysztofa Moszumańskiego oraz kapelana hospicjum ks. Marcina Banaczyka dołączyła także parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, na terenie której jest hospicjum stacjonarne.

CZYTAJ DALEJ

Patron uczniów i studentów

U progu nowego roku szkolnego i akademickiego poznajmy patrona uczniów i studentów oraz orędownika zdających egzaminy - św. Józefa z Kupertynu.

Giuseppe Desa przyszedł na świat w małej włoskiej miejscowości Kupertyn w 1603 r. Jego życie młodzieńcze naznaczone było modlitwą i pracą. Gdy dorósł, rodzice posłali go do szkoły przyparafialnej, jednak jego edukacja nie trwała zbyt długo z dwu powodów. Pierwszym było, jak mówili nauczyciele, całkowite rozkojarzenie i nieumiejętność przyswajania wiedzy. Drugim powodem była choroba - gangrena, która unieruchomiła chłopca w łóżku na 5 lat. Po jakimś czasie, za namową matki i stryja, Józef wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Chciał zostać zakonnikiem.

CZYTAJ DALEJ

Wybuchł wulkan na wyspie La Palma, trwa ewakuacja ludności (opis)

2021-09-19 18:02

[ TEMATY ]

Hiszpania

wulkan

WikiImages/pixabay.com

W niedzielę na wyspie La Palma wybuchł wulkan Teneguia położony na południowym krańcu strefy wulkanicznej Cumbre Vieja. Ministerstwo obrony w Madrycie poinformowało na Twitterze na krótko przed erupcją, że jednostki ochrony cywilnej są przygotowane do udzielenia pomocy zagrożonej ludności.

Kilka godzin przed wybuchem wzmogła się aktywność sejsmiczna w okolicy wulkanicznego, pokrytego kraterami grzbietu Cumbre Vieja, gdzie odnotowano 130 intensywnych wstrząsów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję