W dalszej cześć orędzia usłyszeli: – Masz jakieś zadanie do spełnienia. I to nam mówi właśnie Pismo Święte. Ono nam mówi także, że nasze życie nigdy się nie kończy.
Od spotkania w kościele św. Macieja w Andrychowie rozpoczęła się tegoroczna edycja ewangelizacyjnego przedsięwzięcia, adresowanego do uczniów szkół średnich. Począwszy od 4 marca, przez trzy dni w świątyni gromadzili się uczniowie trzech andrychowskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Z orędziem poruszającym duchową wrażliwość wystąpili przed młodymi: pochodzący z Andrychowa ks. prof. Andrzej Muszala oraz Bogdan Krzak, instruktor terapii uzależnień oraz wychowawca w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży w Bielsku-Białej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
– Pójście za Jezusem jest superciekawe, ale to nie znaczy, że jest łatwe. Jezus zaprasza na taką wąską, stromą ścieżkę i ta ścieżka prowadzi ostro pod górę. Nie raz to jest ścieżka trudna, ale powiem wam szczerze, to jest jedyna ścieżka, która prowadzi do szczęścia – mówił ks. Muszala w oparciu o ewangeliczną scenę spotkania bogatego młodzieńca z Jezusem. Podkreślił, że Jezus zawsze zostawia człowiekowi wolność wyboru.
Zachęcił młodych do codziennego czytania Pisma Świętego. – To jest naprawdę przewodnik absolutnie wyjątkowy. Ja go noszę ciągle ze sobą. To jest taki bardzo stary egzemplarz Biblii, który kiedyś sobie nabyłem, jak byłem w waszym wieku, mniej więcej, jak byłem nastolatkiem. Do dzisiaj go używam. Kartki już pożółkły, nieraz są już takie pomarszczone, ale mówię wam – nie ma lepszego przewodnika – stwierdził. Oprócz konferencji andrychowska młodzież wzięła udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Całość rekolekcji zwieńczyła celebracja Eucharystii.
Duchowa rEwolucja to cykl ewangelizacyjnych eventów organizowanych w głównych ośrodkach edukacyjnych na terenie naszej diecezji: Andrychowie, Cieszynie, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Oświęcimiu i Żywcu. Pomysł zrodził się kilka lat temu i cieszył się zainteresowaniem młodzieży. Po pandemicznej przerwie w tym roku projekt wraca do duszpasterskiego kalendarza.