Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Trzęsacz

Wypocznijcie nieco

W Ewangelii wg św. Marka Chrystus zwraca się do Apostołów: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Taki czas swoistej pustyni, odpoczynku i spotkania z Bogiem, przeżyła młodzież naszej archidiecezji.

2024-02-06 10:37

Niedziela szczecińsko-kamieńska 6/2024, str. II

[ TEMATY ]

rekolekcje

Archiwum prywatne

Wypoczęci i odnowieni duchowo

Wypoczęci i odnowieni duchowo

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pierwsza seria rekolekcyjna odbyła się w Domu Sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu koło Kórnika. Spotkanie poprowadziły p. Anna Gandecka i s. Łucja Uczennica Krzyża. Tematem spotkania były słowa „Emocje dają moc”. Druga seria rekolekcji odbyła się w Domu Wczasów Dziecięcych Green Rest w Dusznikach-Zdroju. „Rekolekcje na nartach” poprowadził ks. Paweł Ostrowski. Trzecia seria rekolekcji odbyła się w Młodzieżowym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Trzęsaczu.

Spotkanie dedykowane Służbie Liturgicznej Ołtarza poprowadził diecezjalny duszpasterz ministrantów ks. Kryspin Gasiulewicz. Tematem spotkania były słowa: „Radość ze służby”. W tym duchu odbywały się modlitwy, konferencje i warsztaty. Z wizytą do młodzieży przybył ks. prof. US Grzegorz Wejman, który z racji na zbliżający się jubileusz 900-lecia misji św. Ottona, poprowadził prelekcje dotyczące Apostoła Pomorza i jego dzieła. Ze wszystkich serii rekolekcji młodzież wracała do swych domów odnowiona duchowo przez słowo Boże i sakramenty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się posługi formacji naszej archidiecezjalnej młodzieży. Jeszcze przed nami jeden turnus rekolekcyjny o temacie „Owoce Ducha Świętego”, który odbędzie się w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu w dn. 23-25 lutego prowadzony przez ks. Gracjana Ostrowskiego i s. Damianę Uczennicę Krzyża. Szczegóły i zapisy na stronie https://ichtis.info/.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: Rekolekcje przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa

[ TEMATY ]

rekolekcje

małżeństwo

Licheń

Biuro Prasowe Sanktuarium

Pary narzeczeńskie, które w tym roku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, uczestniczą w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym w rekolekcjach zatytułowanych „Budujemy miłość na prawdzie” (14-17.02).

Rekolekcje, których początek przypadł 14 lutego, czyli w dniu zakochanych, oparte są na osobistej pracy uczestników polegającej na dialogu w swoich parach narzeczeńskich. Kurs naprzemiennie prowadzi kapłan oraz małżeństwo od wielu lat zajmujące się doradztwem rodzinnym (ks. Robert Krzywicki MIC, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym oraz Hanna i Robert Stańczuk z Warszawy).

CZYTAJ DALEJ

Jezus Chrystus - Kardiolog z przebitym sercem!

2024-02-29 21:20

[ TEMATY ]

Jezusowa Kardiologia

Adobe Stock

Chociaż ręce ma dziurawe, to moje serce zoperuje tymi rękami świetnie. On się zna na sercach, bo zanim nasze będzie kroił, to wpierw swoje miał przebite…

Biblijna kardiologia

Pismo Święte nie pozostawia żadnych wątpliwości, czemu w relacji z Bogiem i w naszym nawróceniu to nie chowanie słodyczy do szafki, ale troska o serce jest najważniejsza. Naszych serc dotyczy wiele biblijnych prawd. Nasze serca zdolne są do najlepszego i do najgorszego. Z jednej strony noszą w sobie ogromną dynamikę dobra i ukierunkowanie ku świętości, a z drugiej – mogą nas naprawdę mocno potarmosić, gdy zaniedbujemy ich rozwój.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: dzieje Polski są dowodem tego, że zło jest pokonane przez wiarę w Chrystusa

– Dzieje Polski są niezwykłym dowodem tego, że zło jest pokonane przez wiarę w Chrystusa, na którym budujemy naszą przyszłość – powiedział abp Wacław Depo. W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie.

– To święto łączące wolnych Polaków, wiernych ideałom, które nieśli niezłomni, niemodni, niewygodni i znienawidzeni. Dzięki Instytutowi Pamięci Narodowej, dzięki prawicowym intelektualistom i politykom wyklęci bohaterowie antykomunistycznego powojennego podziemia doczekali się rehabilitacji i należnej pamięci w świadomości Polaków. Można powiedzieć, że z bycia wyklętymi weszli do panteonu niezłomnych – przypomniał na początku Liturgii ks. Kazimierz Zalewski, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła. Jak dodał, „jesteśmy tutaj na modlitwie po to, aby Żołnierze Niezłomni znów nie zostali wyklęci, by nie zostali wyeliminowani przez złą pamięć i nie znaleźli się na indeksie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję