Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Goleniów

Z ufnością zawierzył siebie Bogu

Ksiądz kanonik Bogdan Schmidt, od blisko 50 lat posługujący w parafii św. Jerzego, 11 stycznia obchodził swoje 85. urodziny.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 5/2024, str. II

[ TEMATY ]

urodziny

Maria Palica

Życzenia dla Jubilata od proboszcza i mistrantów

Życzenia dla Jubilata od proboszcza i mistrantów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Razem z dostojnym jubilatem parafianie dziękowali Panu Bogu za dar kapłaństwa, jakim go obdarzył, za zbudowanie od podstaw parafii i prowadzenie jej przez 40 lat, za wybudowany w trudnych warunkach kościół i za wciąż aktywny udział w życiu wspólnoty parafialnej.

Mszy św. przewodniczył ks. Bogdan Schmidt w koncelebrze z ks. proboszczem Wacławem Nowakiem i ks. Markiem Kawą. W kazaniu ks. proboszcz odniósł się do Ewangelii tego dnia, zwracając uwagę na słowa trędowatego skierowane do Jezusa: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” i podkreślając w jego postawie ufność i pokorę. W tym kontekście mówił o Jubilacie, który całe swoje życie z ufnością zawierzył Bogu i z pokorą poddawał się Jego woli. – 85 lat to dużo, ale my liczymy na więcej, bo w te 85 lat wpisanych jest blisko 50 lat posługi kapłańskiej w naszej parafii. Dlatego dziękując Księdzu Kanonikowi za te wszystkie lata, życzymy mu, aby Dobry Bóg obdarzył go wszelkimi łaskami i zdrowiem, a Matka Boża i Matka Kapłanów otoczyła go swoją opieką. I by nie zabrakło w jego życiu słońca – tak w sercu jak i na niebie – powiedział proboszcz.

Księże Kanoniku, niech dobry Bóg błogosławi Ci na wszystkie lata jakie jeszcze przed Tobą i niech obdarzy Cię zdrowiem oraz dobrą kondycją fizyczną, psychiczną i duchową, abyś jak najdłużej mógł posługiwać w naszej parafii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-01-30 11:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Płock: Letni Festiwal Muzyczny w 250. rocznicę urodzin Beethovena

[ TEMATY ]

festiwal

rocznica

urodziny

Beethoven

BOŻENA SZTAJNER

Symfonia „Eroica” Ludwiga von Beethovena i utwory Krzysztofa Penedreckiego na orkiestrę smyczkową znalazły się w programie XXII Letniego Festiwalu Muzycznego w Płocku, w 250. rocznicę urodzin niemieckiego kompozytora.

Słuchacze festiwalowych koncertów katedrze musieli jednak dostosować się do ograniczeń sanitarnych.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy beatyfikacja ks. Franciszka Blachnickiego? - bp Adam Wodarczyk wyjaśnia

2024-02-29 12:36

[ TEMATY ]

ks. Franciszek Blachnicki

Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Franciszek Blachnicki

Pełny blask sł. Bożego Franciszka Blachnickiego rozbłyśnie. Przyjdzie w momencie, gdy Opatrzność Boża uzna, że jest to potrzebne. Być może jest to właśnie ten czas - powiedział bp Adam Wodarczyk. Postulator procesu beatyfikacyjnego sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, w rozmowie z KAI, wyjaśnił kiedy wierni mogą się spodziewać beatyfikacji, a być może i kanonizacji, założyciela Ruchu Światło-Życie.

W kwietniu 2020 roku podjęto na nowo śledztwo prokuratorskie prowadzone w sprawie śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Po trzech latach postępowania szef pionu śledczego IPN prokurator Andrzej Pozorski ocenił, że śmierć kapłana "nastąpiła na skutek zabójstwa, poprzez podanie śmiertelnych substancji toksycznych". Informacja o tym jest istotna dla toczącego się od 9 grudnia 1995 r. procesu beatyfikacyjnego założyciela Ruchu Światło Życie. Prowadzona procedura, była ukierunkowana na udowodnienie heroiczności cnót ks. Blachnickiego, a więc o wyniesienie go na ołtarze jako świętego wyznawcy, jednak do zakończenia sprawy potrzebny jest cud za wstawiennictwem Sługi Bożego, którego jak dotąd nie odnotowano. Cud nie jest natomiast wymagany, gdy proces beatyfikacyjny prowadzi się pod kątem męczeństwa. Czy możliwa jest zatem zmiana sposobu prowadzenia procesu beatyfikacyjnego?

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Ona, on i gromadka roześmianych dzieci, a nad nimi dobry Bóg

2024-03-01 21:12

[ TEMATY ]

świadectwo

#NiezbędnikWielkopostny2024

Archiwum Agnieszki Stefaniuk

Ona, on i gromadka roześmianych dzieci. Dom, a w nim miłość. Jak osiągnąć prawdziwe rodzinne szczęście? W każdą sobotę Wielkiego Postu będziemy zachęcać Was do wielkiej modlitwy za rodziny.

Sekretem dzieli się Agnieszka Stefaniuk, coach, autorka poradnika zarządzania szczęściem Jak to ogarnąć i programu mentoringowego dla kobiet „Silna jak mama”. W sieci prowadzi klub wsparcia i rozwoju osobistego dla mam – klubsjm.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję