Reklama

Niedziela Legnicka

O wakacjach inaczej…

[ TEMATY ]

KSM

Toruń

wakacje

Arch. KSM

Reprezentanci Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej 19 czerwca wystąpili w programie „Westerplatte Młodych”, nadawanym w telewizji Trwam.

Temat odcinka brzmiał: „Pomagaj i wypoczywaj. O wakacjach inaczej...”. Dyskutowano m.in. o tym, dlaczego warto angażować się dla innych w tym czasie, w jaki sposób można wartościowo spędzić wakacje oraz jak najczęściej je marnujemy. Przedstawione zostały dwa projekty realizowane przez KSM: Rajd dla Życia organizowany przez diecezję legnicką oraz survival szlakiem rotmistrza Witolda Pileckiego, który koordynuje diecezja lubelska.

Z telewizji udaliśmy się do budynku Radia Maryja, aby w ponad dwugodzinnej audycji wyjaśnić, już bardziej szczegółowo, dlaczego angażujemy się w wakacje na rzecz innych. Po długiej dyskusji wyłonił się wspólny obu diecezjom wniosek, który ujęła Katarzyna Łasek, Zastępca Przewodniczącego Krajowej Rady KSM, iż „kształtując innych, kształtujemy siebie”. W dalszym rozwoju tej myśli stwierdziliśmy, że organizując różne wydarzenia zdobywamy doświadczenie i tym samym następuje nasz rozwój: interpersonalny, osobisty, intelektualny, duchowy.

Reklama

„W ciągu siedmiu lat w KSM nauczyłam się m.in. organizować pracę grupy, kierować zespołem. Nabyłam umiejętności wystąpień publicznych, podejmowania decyzji grupowych w sytuacjach trudnych. Mam poczucie, że nie zmarnowałam mojego czasu młodości. Przeciwnie, zdobyłam doświadczenie potrzebne do pracy, jaką dziś wykonuję. Dodatkowo, współtworzyłam w KSM przestrzeń do takiego rozwoju dla każdego młodego człowieka, który zapragnie robić w swoim życiu coś wartościowego” - mówiła Katarzyna.

Człowiek, który nie marnuje czasu i nie skupia się jedynie na sobie czuje się po prostu spełniony. Robiąc coś z pasji potrafi połączyć wypoczynek z organizacją dzieła. Takim wypoczynkiem, psychicznym odetchnieniem od codziennej pracy, nauki jest dla nas właśnie Rajd dla Życia, w czasie którego na rowerach pokonujemy kilkadziesiąt kilometrów dziennie, walcząc o życie nienarodzonych dzieci, zagrożonych aborcją. Po powrocie czeka nas Młyn Fest, Piesza Pielgrzymka Legnicka, Spotkanie Młodych w Legnickim Polu. Kalendarz mamy wypełniony.

Wakacje przeżyjemy intensywnie, ale na pewno będzie to wartościowo spełniony czas.

2015-06-24 12:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacyjne obozy harcerzy

Na koniec każdej Mszy, już po pokrzepieniu się Chlebem eucharystycznym, rozlegał się dźwięczny śpiew modlitwy: „O Panie Boże, Ojcze nasz, w opiece Swej nas miej. Harcerskich serc Ty drgnienia znasz, nam pomóc zawsze chciej. Wszak Ciebie i Ojczyznę miłując chcemy żyć. Harcerskim prawom życia, dnia wiernymi zawsze być”

Najpiękniejsze filary w kościele to te, które zaprojektował sam Stwórca. Najcudowniejsze sklepienie za swojego autora ma wszechmogącego Boga. Przez ostatnie tygodnie było mi dane celebrować Najświętszą Ofiarę w katedrze zbudowanej według Bożego pomysłu. Każdego ranka całowałem ołtarz, po czym podnosiłem wzrok i widziałem rzędy sosen sięgających nieba, a nad głowami zgromadzonych harcerzy powoli i majestatycznie wznosiło się Słońce, przypominając o przyszłej chwale zmartwychwstania.

CZYTAJ DALEJ

Ekspert od duchowości

2022-01-11 08:37

Niedziela Ogólnopolska 3/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

św. bp Józef Sebastian Pelczar

Mal A. Bosak/fot. Grażyna Kołek

Józef Sebastian Pelczar

Józef Sebastian Pelczar

Był wzorem pracowitości i sumienności. Troszczył się o potrzebujących, ale nade wszystko umiłował Najświętsze Serce Jezusa i Eucharystię.

Serce Boże kształtowało jego duchową sylwetkę, której charakterystycznym rysem jest zawierzenie siebie, całego swego życia i posługi Chrystusowi przez Maryję” – tymi słowami św. Jan Paweł II scharakteryzował św. Józefa Sebastiana Pelczara.

CZYTAJ DALEJ

Utrwalona miłość do gór. Ku pamięci tragicznie zmarłego w Tatrach Pawła

2022-01-19 20:36

[ TEMATY ]

Tatry

wystawa fotografii

Monika Jaworska

Rodzice Pawła z Franiem na wystawie.

Rodzice Pawła z Franiem na wystawie.

Paweł był miłośnikiem wędrówek górskich i fotografowania. Od 15 lat służył przy ołtarzu jako ministrant, a później lektor w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Angażował się też przy budowie stajenki Bożonarodzeniowej i organizacji Orszaku Trzech Króli. Zginął tragicznie w sierpniu 2021 r. w Tatrach.

Jego rodzice Barbara i Ireneusz Mendrochowie z Domowego Kościoła wraz z rodzeństwem postanowili przygotować wystawę zdjęć widoków gór, jakie 22-latek wykonywał aparatem analogowym. Zatytułowali ją: „W górach jest wszystko to, co kocham”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję