Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Święto uczelni

Wydział Teologiczny Uniwersytetu otrzymał naukową kategorię A w dyscyplinie Nauki teologiczne.

2023-03-07 14:37

Niedziela szczecińsko-kamieńska 11/2023, str. II

[ TEMATY ]

Uniwersytet Szczeciński

Bożena Sztajner/Niedziela

Poponownym przeanalizowaniu sprawy i działalności naukowej Instytutu Nauk Teologicznych za lata 2017-21, Minister Edukacji i Nauki uznał za zasadne przyznać Uniwersytetowi Szczecińskiemu kategorię naukową A w dyscyplinie Nauki teologiczne.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 11/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polsko-litewskie dokonanie

Niedziela szczecińsko-kamieńska 50/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Uniwersytet Szczeciński

Archiwum Uniwersytetu

(Od prawej) Vigita Vebraite, Vytautas Nekrošius, Kinga Flaga-Gieruszyńska, Ewelina Cała- Wacinkiewicz, Waldemar Tarczyński, Artūras Vasiliauskas, Wiesław Wierzchoś

(Od prawej) Vigita Vebraite, Vytautas Nekrošius, Kinga Flaga-Gieruszyńska, Ewelina Cała- Wacinkiewicz, Waldemar Tarczyński, Artūras Vasiliauskas, Wiesław Wierzchoś

Po kilkumiesięcznych konsultacjach i spotkaniach w siedzibie Uniwersytetu Szczecińskiego nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o współpracy.

Pod auspicjami prof. Waldemara Tarczyńskiego, rektora Uniwersytetu Szczecińskiego i prof. Arvydasa Petrauskasa, prorektora Uniwersytetu Wileńskiego, 17 listopada br. podpisano umowę o współpracy obu ośrodków akademickich.

CZYTAJ DALEJ

"Z braku rodzi się lepsze…". 3 lata temu odszedł od nas ks. Piotr Pawlukiewicz

2023-03-20 20:20

[ TEMATY ]

ks. Piotr Pawlukiewicz

youtube.com/rtck

Tuż przed swoim nieoczekiwanym odejściem, ks. Piotr Pawlukiewicz udzielił "wywiadu-strumyku" Renacie Czerwickiej. Na portalu niedziela.pl prezentujemy fragment tej wyjątkowej publikacji.

Renata Czerwicka: Mój kolega, gdy dowiedział się, że będziemy rozmawiać, poprosił mnie, żebym zapytała Księdza, co znaczą słowa: „trzeba zwolnić w życiu”. Wszyscy wokoło mówią, żeby zwolnić, a on nie wie, jak to konkretnie zrobić. Z pracy się ma zwolnić? Dzieci nie posyłać do szkoły? To pytanie jest chyba aktualne dla wielu osób.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: abp Grysa będzie reprezentował papieża także w Republice Mauritiusu

2023-03-21 12:19

[ TEMATY ]

abp Tomasz Grysa

ASD w Poznaniu

Ojciec Święty mianował Jego Ekscelencję abp. Tomasza Grysę, arcybiskupa tytularnego Rubikonu, nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i Seszelach oraz delegata apostolskiego na Komorach, nuncjuszem apostolskim w Republice Mauritiusu – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Pochodzący z archidiecezji poznańskiej abp Tomasz Grysa został mianowany przez Papieża Franciszka 27 września ub. roku nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze oraz delegatem apostolskim na Komorach, zaś 9 lutego bieżącego roku nuncjuszem apostolskim na Seszelach. Sakrę biskupią przyjął 1 listopada ub. roku w katedrze poznańskiej z rąk sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina. Współkonsekratorami byli arcybiskupi Stanisław Gądecki i Marek Jędraszewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję