Reklama

Niedziela Rzeszowska

Chrystus Królem

Wiele można powiedzieć o tzw. dzisiejszej młodzieży, ale są wśród niej i tacy, którzy nie boją się krzyczeć „Jezus Chrystus jest naszym Królem!”.

Niedziela rzeszowska 49/2022, str. I

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Piotr Szorc

Na uroczystości przyjechało ponad 1200 młodych ludzi

Na uroczystości przyjechało ponad 1200 młodych ludzi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny, już od lat łączy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od zeszłego roku jest również dniem, w którym młodzi na całym świecie mają swoje święto – Światowy Dzień Młodzieży. Każdy w swojej diecezji, ale w duchowej łączności ze wszystkimi zakątkami świata.

W tym dniu w samo południe katedra rzeszowska wypełniła się po brzegi młodzieżą, dorosłymi, dziećmi, kapłanami i siostrami zakonnymi, wszyscy przybyli, by razem cieszyć się z królowania jedynego Boga, Jezusa Chrystusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Jan Wątroba, 25 kandydatów na członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyło uroczyste przyrzeczenie. Zapewnili, że są gotowi „przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie”. W murach katedry wybrzmiały okrzyki: „Gotów!”, a na twarzach nowo przyjętych KSM-owiczów malowała się duma i radość. Biskup wręczył nominacje nowym prezesom Akcji Katolickiej, z tą chwilą 31 osób rozpoczęło swoją posługę na nowym stanowisku.

Reklama

Piękna liturgia koncelebrowana przez niemal 50 kapłanów z asystą Liturgicznej Służby Ołtarza, uświetniona przez młodzieżowy chór, zakończyła się, a wszyscy zebrani wyruszyli na „Królewską Ucztę”. Przy dźwiękach hymnów Światowych Dni Młodzieży cała wspólnota wyruszyła, śpiewając i tańcząc, aby na Uniwersytecie Rzeszowskim bawić się, modlić i słuchać świadectw Bożej miłości. Ponad 1200 chłopców i dziewcząt spędzało ten czas z widocznym na twarzach entuzjazmem tańcząc, śpiewając, poznając się i otwierając na drugiego człowieka.

Wydarzenie zakończyły adoracja Najświętszego Sakramentu przy wspólnie śpiewanych pieśniach i błogosławieństwo. Kapłani złączyli się na modlitwie za wszystkich młodych, a młodzi za kapłanów, aby ta obustronna troska owocowała w przyszłości pięknym Kościołem.

Tak zakończyła się „Królewska Uczta” na dworze największego z Królów, Jezusa Chrystusa.

Wyjątkowy dzień, który zgromadził tak wielu, zebrał w jednym miejscu wiele ludzkich historii, złączył w sobie wszystko, co w życiu jest najważniejsze: modlitwę, czas spędzony z drugim człowiekiem, miłość i zapał.

Wiele można powiedzieć o tzw. dzisiejszej młodzieży, ale ta dzisiejsza młodzież jest przyszłością naszego Kościoła.

2022-11-29 13:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalny Dzień Formacji Pastoralnej – przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży

Niedziela podlaska 9/2015, str. 5

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Ks. Artur Płachno

Od lewej: ks. Zbigniew Rostkowski, ks. Grzegorz Suchodolski, ks. Łukasz Suszko, bp Tadeusz Pikus, bp Antoni Dydycz, Jan Zalewski, Wojciech Borzym

Od lewej: ks. Zbigniew Rostkowski, ks. Grzegorz Suchodolski, ks. Łukasz Suszko, bp Tadeusz
Pikus, bp Antoni Dydycz, Jan Zalewski, Wojciech Borzym

W ramach stałej formacji kapłanów oraz katolików świeckich diecezji drohiczyńskiej 14 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie miał miejsce Diecezjalny Dzień Formacji Pastoralnej. W spotkaniu udział wzięli: biskup senior Antoni Dydycz, kapłani z diecezji, siostry zakonne, katecheci, katechetki, przedstawiciele rad parafialnych, kapłani studiujący oraz alumni WSD

Tematykę spotkania dotyczącą organizacji i przeżywania Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 przybliżył kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. Zbigniew Rostkowski. Rozpoczynając, biskup drohiczyński Tadeusz Pikus zachęcił do modlitwy Liturgii Godzin w intencjach aktualnych problemów społecznych, którą poprowadził rektor WSD w Drohiczynie ks. Tadeusz Syczewski.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji bydgoskiej

2026-06-23 17:48

[ TEMATY ]

Diecezja bydgoska

diecezja.bydgoska.pl

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych w diecezji bydgoskiej.

Ks. Dominik Grolewski mianowany wikariuszem Parafii Rzymskokatolickiej świętego Wawrzyńca w Nakle nad Notecią
CZYTAJ DALEJ

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

2026-06-24 12:03

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, został mianowany biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła 24 czerwca 2026 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję