Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław-Krzyki

W muzyce i na ikonach

W taki sposób w parafii Trójcy Świętej przedstawiona została Maryja.

Niedziela wrocławska 42/2022, str. II

[ TEMATY ]

oratorium

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Wykonawcy oratorium

Wykonawcy oratorium

Maryja w ikonografii przedstawiana jest na różny sposób. Stąd też Wrocławska Grupa Ikonopisarska chcąc przybliżyć postać Maryi, zorganizowała wystawę ikon pt.: Oblicza Matki. Ikony poświęcił ks. Adam Błaszczyk, wikariusz.

Zachętą do praktykowania pierwszych sobót miesiąca było oratorium Miażdżąca głowę węża. Chór tworzyli członkowie grup parafialnych, począwszy od scholi dziecięcej, młodzieży, dorosłych, a w skład zespołu weszli także zaprzyjaźnieni muzycy. – Tu ogromne podziękowania należą się pani Joannie Skutnik, która poświęca wiele serca w działania naszej scholi parafialnej. Efektem m.in. jej pracy jest to oratorium – mówi ks. Andrzej Szyc, proboszcz.

Muzycy zaprosili wszystkich słuchaczy do miejsc, w których objawiła się Matka Boża. Były to: Guadelupe, Fatima, Gietrzwałd, Akita, Kibeho. – Naszą intencją nie było tylko przeprowadzenie was przez miejsca, gdzie objawiła się Maryja, ale zachęcenie do odkrycia na nowo jej orędzi z tych miejsc. Chcielibyśmy także zaprosić was do modlitwy za ludzi, którzy dziś mniej lub bardziej propagują zło m.in. przez profanowanie świętości, wyśmiewanie wiary, negowanie wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, próby zmiany obyczajowości i umacnianie antagonizmów pomiędzy nami. Wraz z Maryją zachęcamy, abyście uczynili to przez praktykowanie pierwszych sobót miesiąca – mówił ks. Jakub Deperas, wikariusz.

2022-10-11 12:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oratorium o Stefanie Kardynale Wyszyńskim - SOLI DEO PER MARIAM

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Jasna Góra

oratorium

Archiwum

Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński

Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński

Zbliża się dzień 14 lutego - w którym Prymas Wyszyński przeżył głęboko wewnętrzny lęk Ojczyzny i o Kościół, a potem wyznał z wiarą: Wszystko postawiłem na Maryję.

Zapraszam do obejrzenia frag. Oratorium o Stefanie kard. Wyszyńskim SOLI DEO PER MARIAM i opowieść kompozytora Piotra Pałki o prymasie i pisaniu Oratorium.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Londyński „bohater deskorolki” na drodze do świętości

2023-01-29 18:19

[ TEMATY ]

święty

Hiszpania

stock.adobe.com

W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 39-letniego Hiszpana, zwanego „bohaterem deskorolki”. Oddał swoje życie za innych, próbując powstrzymać terrorystów podczas ataku w centrum Londynu w 2017 roku.

Zanim sam został zabity, Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi. Do dramatu doszło 3 czerwca 2017 r. na Borough Market, największym targu spożywczym w Londynie, przy London Bridge. Ignacio był w drodze do skateparku, by spotkać się z przyjaciółmi, gdy zauważył mężczyznę, który z nożem rzucił się na policjanta, a następnie zaatakował kobietę. Wcześniej bandyci wjechali w tłum furgonetką. Ignacio chwycił deskorolkę i uderzył nią jednego z napastników, dzięki czemu kilkoro ludzi zdążyło uciec. Wtedy zobaczył drugiego terrorystę, atakującego policjanta. Zanim ruszył w jego stronę, został dwukrotnie pchnięty nożem w plecy. Zmarł z powodu odniesionych ran.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję