Reklama

Niedziela Wrocławska

Żórawina

Relikwie rodziny Martin

W parafii św. Józefa wprowadzone zostały relikwie św. Zelii i św. Ludwika Martin oraz ich córki św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Niedziela wrocławska 42/2022, str. II

[ TEMATY ]

wprowadzenie relikwii

Marzena Cyfert /Niedziela

Podczas wprowadzenia relikwii

Podczas wprowadzenia relikwii

Uroczystości przewodniczył ks. ppor. Piotr Milewicz z parafii Odkupiciela Świata we Wrocławiu.

W słowie powitania ks. Cezary Chwilczyński, proboszcz parafii podkreślił, że przez wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jej świętych rodziców, którzy stają się właśnie szczególnymi parafianami, chcemy wypraszać wszelkie potrzebne łaski, zwłaszcza świętość dla rodzin wspólnoty parafialnej. – To właśnie dziś rodzina jest tak bardzo zagrożona, tak wiele rodzin przeżywa kryzys, wiele rodzin się rozpada. Trzeba nam nieustannie się modlić, aby rodzina była Bogiem silna, aby w każdej rodzinie panowały miłość i dobroć. I taki cel przyświeca intronizacji tych relikwii – mówił ks. Chwilczyński.

W homilii ks. Piotr Milewicz mówił o trudnościach, z jakimi spotykają się współczesne rodziny i małżeństwa i zachęcał do życia w zawierzeniu Jezusowi. – Chcesz, żeby było lepiej w Twojej rodzinie, nie ma innej drogi niż droga wiary. Jeżeli będziesz miał wiarę jak ziarnko gorczycy, to będziesz mógł góry przenosić. Będziesz mógł robić rzeczy niemożliwe dla tego świata. To nie są mrzonki i bajki. Znam małżeństwa, w których wybaczono zdradę, znam małżeństwa, które przetrwały tragiczne wydarzenia związane ze swoimi dziećmi. Przetrwały dzięki wierze – mówił ks. Milewicz. Na zakończenie Eucharystii zawierzył Bogu rodziny parafii za wstawiennictwem świętych Zelii, Ludwika i Teresy Martin.

2022-10-11 12:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W nim żyje Chrystus

Niedziela zamojsko-lubaczowska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

wprowadzenie relikwii

Bożena Radlińska

Okolicznościowy występ dzieci z miejscowej szkoły

Okolicznościowy występ dzieci z miejscowej szkoły

O potrzebie nieustannego ożywiania naszej wiary i konieczności dawania z odwagą jej świadectwa w dzisiejszym świecie, mówił ks. Michał Maciołek w kaplicy w Białowoli.

Wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i rocznica powstania Legionu Maryi to główne punkty uroczystości, które miały miejsce w ostatnią niedzielę maja. Relikwie są znakiem nadprzyrodzonej obecności pośród nas świętych i błogosławionych. Oddając im należytą cześć, uwielbiamy samego Boga, który jest źródłem wszelkiej świętości i uświęcenia każdego człowieka. W gronie błogosławionych jest kard. Stefan Wyszyński – człowiek modlitwy i wielki czciciel Matki Bożej. To właśnie o wstawiennictwo polskiego błogosławionego prosili mieszkańcy Białowoli oraz całej parafii Lipsko koło Zamościa. Relikwie 18 maja z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie podczas Mszy św. przyjął w obecności parafian proboszcz ks. Józef Bednarski. Data pokrywa się z terminem wizytacji parafii Lipsko przez ówczesnego biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego – 18 maja 1948 r. Wprowadzenie relikwii poprzedziły trzydniowe rekolekcje pod hasłem: „Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje”, przygotowujące parafian do ich instalacji. Poprowadził je ks. prał. Zbigniew Ciżmiński. Uroczystość wprowadzenia odbyła się 29 maja. Tego dnia z wielką czcią przyjęto do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Białowoli relikwie pierwszego stopnia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, do których zalicza się pozostałości ciała. W tym przypadku jest to włos umieszczony w relikwiarzu w formie kwiatu.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: „Przestań biec. Zacznij żyć”

2023-01-31 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

Od 10-11 lutego odbędzie się Forum Charyzmatyczne, podczas którego obecni będą założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję