Reklama

Niedziela Wrocławska

Żórawina

Lato z muzyką

Zebrana w Dolnośląskiej Perle Manieryzmu publiczność z atencją wysłuchała pierwszego koncertu muzyki poważnej.

Niedziela wrocławska 36/2022, str. III

[ TEMATY ]

koncert

Maciej Szupieńko

Artyści podczas koncertu

Artyści podczas koncertu

Cykl Lato z muzyką w Dolnośląskiej Perle Manieryzmu – Koncerty Powiatu Wrocławskiego jest wynikiem współpracy naszej parafii z władzami samorządowymi. Cieszymy się ogromnie, że na pierwszy z cyklu koncertów przybyło tak wiele osób, a wykład ks. prof. Bogdana Ferdka na temat kultu Maryi w kościele katolickim i u protestantów, cieszył się ogromnym uznaniem – powiedział ks. Cezary Chwilczyński proboszcz parafii św. Józefa.

W kościele Trójcy Świętej zwanym także Dolnośląską Perłą Manieryzmu wystąpili artyści z Narodowego Forum Muzyki Zbigniew Pilch (skrzypce) i Marta Niedźwiecka (klawesyn, pozytyw), którzy zauroczyli publiczność przepięknym wykonaniem utworów Heinricha Ignaza Franza von Bibera Sonaty maryjne oraz Passagalia na skrzypce i basso continuo. Cykl sonat skomponowany został w 1676 r. na zamówienie księcia arcybiskupa Salzburga.

Kolejne koncerty kameralne przygotowane przez artystów NFM odbędą się 13 września, 7 i 16 października. Dodatkowo 4 września odbędzie się wielki patriotyczny koncert plenerowy w rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę, z udziałem orkiestry symfonicznej i wybitnych aktorów Jerzego Zelnika i Zbigniewa Lesienia.

Nad koncertami patronat honorowy objął m.in. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, a patronat medialny Niedziela Wrocławska.

2022-08-30 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileuszowo, koncertowo, z nagrodami

Niedziela sosnowiecka 5/2017, str. 5

[ TEMATY ]

koncert

Leszek Szymczyk

12 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbył się Koncert Noworoczny, który zainaugurował obchody 115-lecia najstarszej będzińskiej szkoły średniej

Podczas koncertu królowały tradycyjne kolędy i znane utwory muzyki rozrywkowej. Wszyscy wysłuchali niepowtarzalnych, subtelnych oraz pełnych ekspresji utworów muzycznych, które zachwyciły odbiorców. Konwencja koncertu odnosiła się do tradycji kolędowania i karnawału.

CZYTAJ DALEJ

Anioł uratował moje dziecko

2023-01-26 21:07

[ TEMATY ]

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Mieliście może kiedyś taką sytuację, że coś (ktoś?) niespodziewanie was budzi? Dzięki temu nie zaspaliście do pracy czy na pociąg. A może dzięki tej niespodziewanej pobudce uniknęliście jakiejś tragicznej sytuacji, która mogła się wydarzyć?

Autorka poniższego świadectwa jest przekonana, że usłyszała we śnie głos anioła, który dał jej wyraźne i konkretne polecenie. Tak to po latach wspomina: „Było to kwietniu w 2003 r. – tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Byłam wówczas w stanie błogosławionym i w nocy, zupełnie niespodziewanie, usłyszałam wyraźny wewnętrzny głos: „Jutro idź do lekarza!”. Ten głos był stanowczy, a jednocześnie subtelny. Nigdy wcześniej takiego w swym życiu nie słyszałam. Zaraz się przebudziłam, choć właściwie to nie czułam, żebym spała. To było dla mnie coś wyjątkowego i jednocześnie zaskakującego. Nawet się wówczas zastanowiłam: co to było? O co chodzi!? Było to we wtorek, tuż po północy. Pamiętam wyraźnie, bo tego właśnie dnia (raz w tygodniu) przyjmowała moja lekarka. To też mnie później utwierdziło, że ten niezwykły głos był głosem mojego Anioła Stróża, który – jak wkrótce miało się okazać – w nocy po prostu mnie ostrzegł, nakazując mi wizytę u lekarza...

CZYTAJ DALEJ

Dofinansowanie dla parafii w Starej Wsi i diecezji

2023-01-27 21:00

[ TEMATY ]

konkurs

dofinansowanie

beneficjenci

ks. Szymon Tracz

Projekt książki.

Projekt książki.

Diecezja bielsko-żywiecka oraz parafia Podwyższenia Krzyża św. w Starej Wsi zostały beneficjentami konkursu „Drewno jest z lasu”.

Diecezja wraz ze starowiejską parafią otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Leśnego, którymi dysponuje Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Dzięki temu będzie możliwe wydanie publikacji pt.: „Blask i splendor drewnianych kościołów Beskidzkiego Muzeum Rozproszonego Diecezji Bielsko-Żywieckiej” autorstwa ks. dr. Szymona Tracza, gdzie będzie prezentowana drewniana architektura sakralna Podbeskidzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję